Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

LCD od Nokii

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

LCD od Nokii

Postautor: Press » 15 lis 2005, o 21:19

Szukam pomysłu podłaczenie wyswietlacza LCD od nokii 3310. Elektrody to chyba jakies złoto naparowywane na płytce szklanej wiec lutowanie odpada. A chciałem uniknąc podłaczenia przez gąbke przewodzącą, bo po pierwsze takiej nie mam, a po drugie nie chce tego montowac na PCB tylko najbardziej by mi odpowiadało na tasmie wieloprzewodowej. No i kompletnie nie mam pomysłu, wiec licze na Wasza pomoc :mrgreen:

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 15 lis 2005, o 21:45

:) to moze zrob tak drut srednicy 0.3 mm (taki co sie nawija transformatory) :idea: maczasz w kleju przewodzacym i jak wszystko juz sklejone nie ma zwarc to obklejasz zwyklym klejem by zabezpieczyc mechanicznie :wink:
:D

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 15 lis 2005, o 22:05

hmm, co dwie głowy to nie jedna, dlatego zawsze nosze w kieszeni zapałke ;)
niezły pomysł ACeK, dzieki.
Tylko jak zrobie zwarcie klejem to posprzatane :( No ale dam rade :mrgreen:

darekk
-
-
Posty: 98
Rejestracja: 19 kwie 2004, o 12:18
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: darekk » 16 lis 2005, o 09:13

A nie lepiej zastosowac wyswietlacz od nokii 3310 z polami lutowniczymi.
W wiekszosci 3310 takie byly. Te z polami na szkle to zwykle od 5110
Mysle ze jest to prostsze i pewniejsze rozwiazanie.

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 16 lis 2005, o 09:22

Na pewno prosciej byłoby z polami lutowniczymi, ale ja juz mam taki jak opisałem, a jest na pewno z modelu 3310, bo tak był opisany na pudełku (pudełko oryginalne)

badworm
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 11 lip 2004, o 11:03
Kontaktowanie:

Postautor: badworm » 16 lis 2005, o 11:33

Do połączenia wyświetlacza z Nokii 3310(lub podobnych) z napylonymi polami stykowymi polecam używać oryginalnej listwy stykowej, takiej jak jest widoczna(pod głośnikiem) na tych fotkach: http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... 5/71178570 http://photos.allegro.pl/photos/orygina ... 3/71837399 Przetrenowałem różne sposoby podłączania się do takich wyświetlaczy i ten wydaje się najlepszy. A zakup wyświetlacza ze złoconymi polami stykowymi okazał się praktycznie niemożliwy(pomijam normalne serwisy GSM bo tam ceny mają bandyckie). Kupując wyświetlacz razem z ramką i listwą stykową od razu odpada problem wzajemnego ich pozycjonowania - wystarczy przykleić listwę do wyświetlacza a potem się tylko do niej delikatnie dolutować.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 131 gości