Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

bariera podczerwieni

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

mariuszkue
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2005, o 15:08
Lokalizacja: Władysławowo
Kontaktowanie:

bariera podczerwieni

Postautor: mariuszkue » 31 paź 2005, o 15:25

Chciałbym wykonać zewnętrzną barierę podczerwieni do odległości co najmniej 60 m, bardzo proszę o pomoc, gdzie znaleźć jakiś schemat ewentualnie gotowy lub do montażu KIT

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 31 paź 2005, o 17:56

Mógłbyś przybliżyć trochę temat? Na czym to ma polegać, jakieś założenia, specyficzne oczekiwania? :)

[ Dodano: 03-11-2005, 15:19 ]
W tym -> poście <- puszczałem coś o barierze podczerwieni... looknij... :)

Jurek M
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 30 gru 2003, o 10:02
Lokalizacja: Suwałki

bariera podczerwieni

Postautor: Jurek M » 22 lis 2005, o 22:30

Wiatam
postaraj sie pomoc poszukac mi diod nadawczych TSIP5201 lub podobnych w parametrach
wlasnie podjąłem temat bariery w dziale ,,Części i podzespoły"
jurek m
JM

Czajnik
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Czajnik » 29 lis 2005, o 09:24

Ja nie widze problemu:) bierzesz baterie diod IRED o kancie kocherencji poniżej 5 stopni. Dla konkretu powiedzmy 5-7 sztuk. Odbiornik całkiem standardowy do RC5 (o ile pamietam to te duże używane przez EP i EdW są dobre ale wymbolu nie pamietam) wsadzasz go w rurke żeby osłonić przed złańcem i 60 m to tylko ułamek tego co możesz uzyskać:)

Awatar użytkownika
małysz
-
-
Posty: 330
Rejestracja: 4 cze 2004, o 22:16
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: małysz » 29 lis 2005, o 20:00

Witam!
Ja ze swej strony przy tak dużej odległości proponuje także spróbować użyć diody laserowej z soczewką, tyle że to juz nie podczerwień. Może być nawet taka kupiona za pare złotych na stadionie.
Nie wiem tylko jaki byłby do tego najlepszy odbiornik.

Czajnik
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 17 cze 2004, o 15:40
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: Czajnik » 30 lis 2005, o 11:31

hmmm... to dołączając się do pomysłu kolegi nadminię ze do lasera (faktycznie dobra sprawa i nawet nie trzeba tej soczewki) będziesz musiał wziąść sobie fototranzystor no i ręcznie zbudować układ filtrujący zaleta jest taka że możesz dowolnie sobie zmieniać częstotliwość fali nośnej (w granicach warónków pracy laser i tranzystora) a co za tym idzie możesz dużo szybciej niż 3,6 kHz (10 impulsów z 36 kHZ na poprawną interpretację poziomu) przesyłać dane.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 177 gości