Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z nagrywarką DVD Lite-On

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Stefan_25
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2005, o 16:34
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Problem z nagrywarką DVD Lite-On

Postautor: Stefan_25 » 15 wrz 2005, o 23:17

Witam.
Mam problem jak w temacie z nagrywarką DVD Lite-On SHOW 1653S,problem polega natym że niestety niewidzi,nieczyta i wszystko inne na nie jesli chodzi o płytę CD.Jednak jak do napędu włoże płyte DVD jest wporządku nagra i odczyta natomiast płyta CD to tak jak by jej niebyło.Coś niby próbuje ale za klika sekund napęd rezygnuje z prób i kończy się to komunikatem z windy "Napęd niegotowy lub brak nośnika" czy coś wtym stylu.Problem powstał nagle czyli z dnia nadzień.

Za wszelkie odpowiedzi lub podpowiedzi jak usunąć problem Dziękuje

Stefan

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 16 wrz 2005, o 06:42

Dołączę się do tematu z takim spostrzeżeniem.... ja mam rec DVD LiteOn SOHW 1633S i małe problemy z odczytem płyt DVD. Może głupie spostrzeżenie ale jak sprzęt jest ciepły lub gorący nie widzi co niektórych nagrywanych płyt. Przy sprzęcie "świeżo włączonym do sieci" raczej nie ma z tym problemów..... Czego to wina?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 16 wrz 2005, o 11:17

Jaka jest data produkcji tego CD-DVD ROM-a ?
Czy próbowałeś wyczyścić laser?

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty: 118
Rejestracja: 5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja: ~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 16 wrz 2005, o 14:11

Może głupie spostrzeżenie ale jak sprzęt jest ciepły lub gorący nie widzi co niektórych nagrywanych płyt. Przy sprzęcie "świeżo włączonym do sieci" raczej nie ma z tym problemów.....
A mój CD/DVD nie czyta nagrywanych CD ale oryginały czyta
jeszcze jedno kupiona w zaplombowanym kompie 4 miesiące temu więc żadnego czyszczenia (płyta czyszcząca na sucho nie pomogła ale nic się nie pali bo nagrywarka czyta wszystko).

Stefan_25
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 9 wrz 2005, o 16:34
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Stefan_25 » 16 wrz 2005, o 21:22

Witam.Jam mam z moją nagrywarką problem,że nieczyta wogule CD.Chodzi oczywiście o Lite-On SHOW 1653S.Niezależnie czy to jest CD nagrywane cz orginał.Nawet jej wyczyścić się nieda płytą czyszczącą CD.Wiadomo że można rozkręcić urządzenie i skorzytać z dobrodziejstw techniki,spisikać jakimś cudownym preparatem lub w inny sposób to wyczyścić.Próby takie już były ale zabrudzona głowica laserowa tak mi się wydaje niema nic do tego,dlatego że czyta płyty DVD.A najlepsze jest to ze minęła gwarancja jakieś 3 miesiące temu i to jest problem.Pytam co moze być chociaż zakładam,że nieobejdzie się w przypadku chęci nagrywania płyt CD i DVD w jednym napędzie bez kupna nowego ale z drugiej strony półtora roczne urządzenie i się zepsuło.


Jestem rozczarowany tą firmoą,posiadam 3 nagrywarki w różnych komputerach firmy TEAC oczywiścia są to nagrywarki CD i niemam znimi problemów ale kupiłem se Lite-On bo ludzie chwalą no i cena jest przystępna a tu masz.. Lipa :-(

Pozdrawiam

Stefan

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Postautor: marecki » 19 wrz 2005, o 07:30

Jestem rozczarowany tą firmoą,posiadam 3 nagrywarki...
Stefan... ja osobiście LITE-ON'a uwarzam za solidną firmę choćby dlatego, że kupując może jakieś 1.5 roku temu rec CD LTR-52246S do dnia dzisiejszego śmiga mi spoko.... mimo że już 2 płyty rozpadły mi się na kawałeczki i sprzęt był rozbierany przeze mnie na cząści pierwsze i czyszczony. To samo spotkało CD LG i 1 taka płyta wykończyła go. A druga moja nagrywarka jak pisałem to rec LITE-ON SOHW 1633S i jest trochę słabsza jeżeli chodzi o odczyt CD. Już w chwili zakupu dołączona płytka CD z NERO była dla rec DVD trudno czytelna a na rec CD śmignęła

Niedawno znajomy kupował rec DVD i prosił mnie o poradę. Poleciłem LITE-ON'a ale sprzedawca w sklepie powiedział że dzisiaj LITE-ON to nie jest ten LITE-ON który był kiedyś...
....ile w tym prawdy...???

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 19 wrz 2005, o 18:15

:) Ja mialem z kolei inna sytuacje DVD czytalo bez problemu jaki kolwiek CD a nie czytal wogole DVD. Moze problem w tym ze taki laser w srodku to jakby dwa (hybryda) w jednym cos jak podwojne diody LED (teoria nie sprawdzona) i wlasnie jeden z nich padl? Same lasery sa ciagle udoskonalene zwlaszcza te do DVD Writer i one maja krotkie zycie. Dla kazdego urzadzenia zbyt wysoka temperatura zle wplywa na uklad ja zauwarzylem odkad mam zrobiony ala radiator z wentylatorem to DVD to lepiej pracuje :wink:
:D

wojtost
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 18 paź 2005, o 20:51
Lokalizacja: gdansk

Postautor: wojtost » 18 paź 2005, o 21:04

Też miałem prolem z tą nagrywarką nie czytała cd i nie nagrywała cd .
DVD czytała i nagrywała a miała 1 tydzień wyjście...
odać do serwisu wymienią na nową to chyba jakiś problem z oprogramowaniem tej nagrywarki .
Teraz ta druga działa bez problemu.
I uwaga na plomby gwarancyjne przy wkładaniu bardzo łatwo je przetrzeć

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 18 paź 2005, o 21:15

dzisiaj LITE-ON to nie jest ten LITE-ON który był kiedyś...
....ile w tym prawdy...???
Hmm kiedtś podobnie było z TEACem. Nagrywajki do prędkości x24 były rewelacyjne. Natomiast jak w czerwcu 2002 r kupiłem x40 to nagle poszła podobna opinia, że ten TEAC to nie ten co był kiedyś (modele x52 były tego potwierdzeniem). Natomiast LITE-ON do tej pory miał dobrą opinię (sam kupiłem DVDREC tej firmy 1693s, nawet jeszcze do końca nieprzestestowana, jak się będzie sprawować to się zobaczy)

michalxb
-
-
Posty: 167
Rejestracja: 11 gru 2004, o 16:03
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: michalxb » 19 paź 2005, o 21:16

No tak... Ja też nie dawno kupiłem sobie SOHW 1653s Lite-ON
i też kiepsko nie wszystkie cd czyta a kupiłem niedalej jak miesiac temu, no moze miesiac z małym hakiem.
bede musiał pojechac i wymienic.

natomiast mam nagrywarke cd lite-on'a i chodzi bez problemu juz chyba drugi rok
zawsze nagrywa nie ma problemu a ta dvd to widze powszechna opinia

no cóż cena podejżana nie :-)

Pozdrawiam.
Michał M.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości