Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak nagrać dźwięk z karty Sound Blaster Live! ?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Jak nagrać dźwięk z karty Sound Blaster Live! ?

Postautor: end » 8 wrz 2005, o 12:20

Witam, jakiś czas temu dostałem bardzo fajną karte muzyczną "Sound Blaster Live! 5.1"
Ostatnio podłączyłem pod wej. MIC gitarę elektryczną i zacząłem "bawić" się różnymi efektami EAX, które oferuje ta karta :D
Jak w załączniku widać sa Chorusy, Reverby, Echa itp.
No i teraz własnie mam problem, bo chciałbym nagrac sobie ten dźwięk ale...
Jak ustawię sobie pożądane brzmienie i chcę nagrać to w rejestratorze dźwięku to oczywiście nagrywa ale bez efektu, tak jak by nagrywał z IN czyli bez obróbki dźwięku...:(
Może ja nie wiem gdzie to ustawić?
Próbowałem też w Cool Edit Pro 2 ale ta sama sytuacja.
Przecież musi być jakaś opcja żeby można było nagrać dźwięk po dodaniu tych efektów.
Może ktoś mi pomóc ? :cry:
Naprawdę fajnie i dość czyste brzmienia można uzyskać ale nie mogę tego nagrać...
Załączniki
SB Live.JPG
SB Live.JPG (35.64 KiB) Przejrzano 3551 razy

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty: 118
Rejestracja: 5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja: ~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 8 wrz 2005, o 15:50

,,Menu Start :arrow: Programy :arrow: Akcesoria :arrow: Rozrywka
i w Regulacja głośności''
znieniasz ,,pocje :arrow: właściwości :arrow: ...odywarzania'' na ,,nagrywania'' a pod spodem zaznaczasz wszystko i OK potem tylko ustaw odpowiedni poziom i wyłącz wycisz a ci się będzie nagrywać :mrgreen:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 9 wrz 2005, o 12:55

,,Menu Start :arrow: Programy :arrow: Akcesoria :arrow: Rozrywka
i w Regulacja głośności''
znieniasz ,,pocje :arrow: właściwości :arrow: ...odywarzania'' na ,,nagrywania'' a pod spodem zaznaczasz wszystko i OK potem tylko ustaw odpowiedni poziom i wyłącz wycisz a ci się będzie nagrywać :mrgreen:
No nie wiem... :(
Chyba coś to nie działa, bo dalej nagrywam czysty dźwięk prosto z wej. MIC karty...bez obróbki :cry:
Czy ja czegoś nierozumiem?
Zobacz na screenach jak ustawiłem.
Załączam też kawałek "czegoś" tzn. zagranego na gitarze "sampla" ;) (Tylko się nie śmiej..)
Nagrany w rejestratorze dźwięku z dodatkiem echa, to echo jest tylko jak dodam w tym rejestratorze, normalnie własnie nie nagrywa efektów z karty dźwiękowej.. :(
Trochę szumi, bo to z wej. MIC więc bardzo czułe a na dodatek z podbiciem o +20dB
Załączniki
reggae.rar
Oto jeden sampel mojego wykonania hehehe ;)
(179.3 KiB) Pobrany 333 razy
1.JPG
1.JPG (23.24 KiB) Przejrzano 3527 razy
2.JPG
2.JPG (29.36 KiB) Przejrzano 3527 razy
3.JPG
3.JPG (18.29 KiB) Przejrzano 3527 razy

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty: 118
Rejestracja: 5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja: ~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 9 wrz 2005, o 15:26

To sprubuj nagrać wave ale najpierw sprawdź w odtważaniu jak brzmi samo mic a jak samo wave bo ja (w windows) nie mam możliwości nagrywania wave więc kożystam z
_________
(audio cady)
i tam jest 4 we liniowe, mic, cd, wave.

czarutek

Postautor: czarutek » 9 wrz 2005, o 16:34

O ile mi wiadomo, EAX działa tylko po stronie "post-processing"... :(
Ale jest chyba jeszcze taka szansa - wiosło podłączasz jak dotąd, pod mic +20dB. I jeśli na wyjściu LINE słyszysz efekty EAX, to w nagrywałce jako źródło spróbuj wybrać "What U Hear".

P.S. Widzę, że już byłeś blisko, ale wybrałeś "Microphone" (po lewej było "What U Hear") i chyba nie w tym miejscu, i chyba nie w tej nagrywałce (ta mi wygląda na systemową).
Nie mam akurat XP, więc może się mylę, ale niektóre z tych okienek nie pochodzą od SB (Live!!!...), tylko od systemu. To by sugerowało, że przewidując instalację SB, która ma własne, pełne oprogramowanie, w czasie instalacji XP zahaczyłeś również oprogramowanie audio Microsofta. Jeśli tak, to zrobiło się masło maślane. Jeśli mamy SB, to w standardowych programach Windowsów nie powinno być nagrywałki ani regulatorów głośności od Microsoftu. One powinny być od Creative.
Pod XP, Creative Mixer itd. na tacy się bodajże nie ukazują, ale jak pamiętam wszystko można wywołać ze skrótu Start/Programy/Creative... Nagrywałkę Creative również.
Pod 98SE wymagane ustawienia wyglądałyby tak:
Załączniki
Creative.jpg
Creative.jpg (26.12 KiB) Przejrzano 3500 razy

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 10 wrz 2005, o 09:35

Dziękuje Cezary !
Własnie tak :mrgreen:
Teraz już wszystko jest si.
Nagrywam to co po prostu słyszę :gitara:
Załączniki
rec1.JPG
rec1.JPG (18.09 KiB) Przejrzano 3489 razy
rec.JPG
rec.JPG (10.85 KiB) Przejrzano 3489 razy

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 146 gości