Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

TV-OUT, mryganie telewizora

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

TV-OUT, mryganie telewizora

Postautor: elemid » 24 lip 2005, o 19:14

Witam

Zawsze się zastanawiałem, dlaczego obraz z anteny, magnetowidu, czy satelity, jest na telewizorze jednostajny i stabilny, natomiast. np. filmy odtwarzane z komputera, przez TV-OUT paskudnie mrygają. Różnica rzuca się w oczy od razu. Pytanie - dlaczego tak się dzieje i czy z tym można walczyć?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 24 lip 2005, o 20:40

Moze dlatego ze TV jest przystosowany do odswiezania 50Hz z przeplotem ?? A czy karta generuje taki obraz ?? Niby mam wyjscie TV w mojej, ale calosc uzywalem go przez... hmm z 5 min.

Mam znikome doswiadczenia z TV-OUT ale moze sprobuj odsiwezanie z wielokrotnoscia 25. O wiele latwiej jest na kartach z 2 glowicami (np. moj radek 9550), bo mozesz ustawic parametry niezaleznie.

czarutek

Postautor: czarutek » 24 lip 2005, o 22:12

Kiedyś do wcześniejszych kart nVidiowych był program TVTool. Dobry był.

darek s
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 10 lip 2005, o 08:46
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: darek s » 31 lip 2005, o 08:31

U siebie "mryganie " usunąłem podłączając dodatkowy przewód łączący obudowę komputera z rurą wodociągową . Uziemniłem go dodatkowo i obraz na TV jak marzenie.To działa!!! Zgadzam się z przedmówcą - TVTOOL jest dobrym programem do wykorzystywania Tv out.

elemid
-
-
Posty: 318
Rejestracja: 22 mar 2003, o 17:49
Lokalizacja: Polanica Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: elemid » 31 lip 2005, o 10:15

U siebie "mryganie " usunąłem podłączając dodatkowy przewód łączący obudowę komputera z rurą wodociągową
U mnie to będzie trochę ciężko :uhoh:. Ja mam laptopa :x

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 120 gości