Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Term cyfrowy ds18b20 i LCD

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

czarodziej007
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 6 maja 2005, o 00:00
Lokalizacja: Łęczna

Term cyfrowy ds18b20 i LCD

Postautor: czarodziej007 » 6 maja 2005, o 00:09

Witam jestem raczej zielon w te tematy dlatego też szukam gotowych rozwiązań mojego problemu. A jest on taki:
Potrzebuje schematów i programu do wykonania układu opartego o czujnik sd18B20 (B dlatwego że mam dostęp do nich w pobliskim sklepie).
Znalazłem coś tkiego http://republika.pl/rejestr/strony/termometr.html
Jest tam program do tego tylko brakuje mi tam miożliwości połączenia kilku układów i nie potrzebuje ani temp mini ani max czy średniej. Chce mieć możliwość wyświetlania temp z kilku czujników np 4 na wyświetlaczu 2x16.
Acha i musi być coś takiego że jak zmienie czujnik to ma dalej chodzić tu się kłania adresowanie :D.
Zna ktoś jakiś program który by mi takie coś umożliwił?
Ewentualnie był by w stanie zmdyfikować tam napisany.

Za wszelkie pomocne informacje serdeczne dzięki.

Michał_z
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 1 maja 2005, o 11:22
Lokalizacja: Rydułtowy
Kontaktowanie:

Postautor: Michał_z » 7 maja 2005, o 21:19

Zobacz na stronie EdW w Mikroprocesorowej oślej łączce, jedne z ostatnich ćwiczeń opisują dosyć jasno działanie i obsługe ds18b20.

pozdrawiam.

jacur
-
-
Posty: 24
Rejestracja: 21 lut 2004, o 15:40
Kontaktowanie:

Postautor: jacur » 9 maja 2005, o 23:19

Po pierwsze w czym chcesz to napisac
po drugie DS1820 to nie to samo co ds18B20 inaczej sie liczy temperature
po nastepne jezeli chcesz aby termometr sam odczytywał adres to jest to mozliwe ale jezeli chcesz aby sam zapamietał który czujnik to kóry po wymianie to musisz bardzo rozbudowac logike adresowania w programie. Jest na to sposób ale wtedy do termometru ciagniesz kabelek dodzielny do kazdego czujnika i i za pomocą multipleksowania wejsc czytasz sobie temperature z czujników, jest to chyba najprostrzy i najmniej zawodny sposób.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości