Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

jak konstruowac cewki?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

lesiulesio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 20:56
Lokalizacja: o-ka
Kontaktowanie:

jak konstruowac cewki?

Postautor: lesiulesio » 11 kwie 2005, o 21:08

WITAM WSZYSTKICH MAM PROSBE DO WSZYSTKICH ELEKTRONIKÓW JA JESTEM ZIELONY W ELEKTRONICE ALE MOJ TATA KONSTRUJE PEWNE UZADZENIE I JEST MU TAM POTRZEBNA CEWKA KTRÓRA WYTWARZA OKRESLONE POLE MAGNETYCZNE MOJA PROSBA POLEGA NA TYM ZEBYŚCIE WRZUCILI MI CO SIE DA O CEWKACH JAKIE WYTWARAJA POLE JAK JA ZBUDOWAC ILE ZWOI DO JAKIEGO PRADU ZASADA DZIAŁANIE JAK TO SIE MAM JAK CEWKE UMIESZCZE W METALOWEJ OBUDOWI? A I CZEMU SIE GRZEJE JESLI PODŁACZE CEWKE BEZPSREDNIO DO AKUMULATORA. Z GÓRY WIELKIE DZIEKIIIIIIIII

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 14 kwie 2005, o 00:16

Człowieku, tego nie da się czytać !
Nie pisz z wielich liter całych zdań...
Lepiej napisz do czego Twój ojciec chce użyć tej cewki to będzie łatwiej zawsze pomóc.
A podstawy na temat cewek szukaj w "skarbnicy internetu" www.google.pl
Zobacz też TUTAJ

Awatar użytkownika
cyrus
-
-
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:56
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

cewki

Postautor: cyrus » 14 kwie 2005, o 08:35

cewki to temat - rzeka - można o nich napisać kilka książek. Jeśli nie wiesz czemu się grzeje to znaczy że jesteś baaaardzo zielony i to nie tyle z elektroniki co z podstaw elektrotechniki. Może lepiej by było gdyby tata napisał o co mu chodzi - mam nadzieję że jest bardziej od Ciebie zorientowany w tym co robi?

lesiulesio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 20:56
Lokalizacja: o-ka
Kontaktowanie:

Postautor: lesiulesio » 14 kwie 2005, o 15:00

no to wam pisze juz z małych literek bedzie dobrze> :564:
to ma byc taki elektromagnesik ma podnosic kuleczke taka srednicy z 8mm stalowa i to ona ma byc rdzeniem tego elektromagnesu ruchu ma byc około 2-3mm i to wszystko ma sie ruszac bardzo szybko około 40 razy na sek.
wszystko ma byc zmieszczone w obudowie stalowej z stali nierdzewnej tylko nie wiem jakiej zeby nie dziłała na elektromagnes i teraz mam prosbe do was jak taka cewke skonstruowac zeby raz była w miare mocna i ciagala tą kulke dwa ma dzialac bardzo długo najlepiej kilka lat tak zeby dziennie chodziła 3-4h jak macie jakies pomysły to walcie

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 14 kwie 2005, o 19:28

no to wam pisze juz z małych literek bedzie dobrze> :564:
to ma byc taki elektromagnesik ma podnosic kuleczke taka srednicy z 8mm stalowa i to ona ma byc rdzeniem tego elektromagnesu ruchu ma byc około 2-3mm i to wszystko ma sie ruszac bardzo szybko około 40 razy na sek.
wszystko ma byc zmieszczone w obudowie stalowej z stali nierdzewnej tylko nie wiem jakiej zeby nie dziłała na elektromagnes i teraz mam prosbe do was jak taka cewke skonstruowac zeby raz była w miare mocna i ciagala tą kulke dwa ma dzialac bardzo długo najlepiej kilka lat tak zeby dziennie chodziła 3-4h jak macie jakies pomysły to walcie
to ma byc jakis elektrozawor ?
jakim napieciem dysponujemy a i jakim pradem mozemy operowac podaj jakies wartosci , cewka musi zawierac rdzen zeby byla wydajna

lesiulesio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 20:56
Lokalizacja: o-ka
Kontaktowanie:

Postautor: lesiulesio » 14 kwie 2005, o 20:51

dokładnie to bedzie taki elektrozawór napiecie bedzie 12V a natezenie do 6A acha to sama ta kólka nie moze byc rdzeniem? to w takim razie powiedz z czego moge zrobic ten rdzen jaki gatunek stali mi potrzebny.no i ozcywiscie dalej ta cewka ile i jakiego drucika potrzebuje?na razie chce zrobic prototyp wiec wszystko nie musi byc takie dograne problem mam bo ja sie znam tylko na mechanice a z elektromechaniki to jestem laikiem dopiero sie ucze wiec jak mozecie to piszcie jak dla głaba zebym cos zrozumiał
z góry wielkie dzięki pozdrawiam

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 15 kwie 2005, o 06:49

dokładnie to bedzie taki elektrozawór napiecie bedzie 12V a natezenie do 6A acha to sama ta kólka nie moze byc rdzeniem? to w takim razie powiedz z czego moge zrobic ten rdzen jaki gatunek stali mi potrzebny.no i ozcywiscie dalej ta cewka ile i jakiego drucika potrzebuje?na razie chce zrobic prototyp wiec wszystko nie musi byc takie dograne problem mam bo ja sie znam tylko na mechanice a z elektromechaniki to jestem laikiem dopiero sie ucze wiec jak mozecie to piszcie jak dla głaba zebym cos zrozumiał
z góry wielkie dzięki pozdrawiam
nie lepiej kupic gotowy elektrozawor ?????????????????
a co do cewki to wez skombinuj jakis migacz od samochodu (przekaznik) rozbierz go i tam bedziesz mial cewke z rdzeniem cewke zazwyczaj mozna zsunac z rdzenia metalowego ... jak ci bedzie przeszkadzal

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 15 kwie 2005, o 12:48

Jeśli chodzi o stal nierdzewną to chyba nie powinna działać na cewkę, bo magnes nie przyciąga nierdzewki. 40 razy na sekundę a może 50 razy to by było jakieś, 50 Hz więc może cewka od elektrozaworu z pralki. Przewidziana jest na 220, nie ma rdzenia, całość jest w plastiku i łatwo się rozbiera (elektrozawór, bo cewka jest oczywiście nierozbieralna). Takiej samej konstrukcji są cewki na inne napięcia, ale trudniej je zdobyć. Pozostaje tylko problem z czasem taka cewka ( z elektrozaworu) może pracować kilka minut myślę, że max 15 minut, bo zaczyna się grzać. Normalnie jest chłodzona częściowo wodą i też nie pracuję pod napięciem zbyt długo.
Niech ktoś się wypowie na ten temat, bo moja sugestia jest tyko propozycją i nie chciałbym Cię wprowadzić w błąd.
Tak przy okazji taka cewka to świetny demagnetyzer narzędzi np. pęset sam używam i działa bardzo dobrze no i prawie za darmo.

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 15 kwie 2005, o 18:39

Lepiej kup elektrozawór do odcinania paliwa do samochodu. Pracuje na 12VDC lub 24VDC, praca ciągła. Tego typu elektrozaworów jest do wyboru, do koloru. Niektóre mają przepływomierze, czy inne bajery. Jednak cena tego cacka już nie jest do koloru. ;)

lesiulesio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 20:56
Lokalizacja: o-ka
Kontaktowanie:

Postautor: lesiulesio » 18 kwie 2005, o 23:42

dzieki za wszystkie rady ale ja nie chce miec jednego elektrozaworu tylko ja chce je robic seryjnie mój problem polega ze nie wiem jak obliczyc ilosc zwoi i długosc drutu w cewce jej promien i tak dalej poto oczywisci zeby podnosiła tą kulke do goru bardzo szybko i najlepiej wiecznie. teraz chyba mnie rozumiecie. Wystarczy mi nawet jak podacie mi tytuł ksiazek i krutkie opisy gdzie to wszystko bedzie opisane.

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 22 kwie 2005, o 11:09

Rozległe wywody na temat cewek znajdują się w ksiązkach z elektrotechniki dla politechniki, czy innych wyższych uczelni technicznych. Możesz również coś ciekawego znaleźć w kursie fizyki dla polibudy.

ROM
-
-
Posty: 293
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Postautor: ROM » 23 kwie 2005, o 22:58

ja chce je robic seryjnie
Hmmm....no czy ja wiem ...z tym stanem wiedzy to może najpierw trochę się trzeba podszkolić, bo inaczej to kiepsko widzę...nawet ortografia szwankuje, a co dopiero taki układ :D.

lesiulesio
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 20:56
Lokalizacja: o-ka
Kontaktowanie:

Postautor: lesiulesio » 24 kwie 2005, o 21:07

sory jak sie macie czepiac to lepiej nie piszcie a jak sobie sam nie poradze to zapłace komus to mi zrobi a i dzieki za zajebiste komentaze wiecej niech tutaj od porad a ortografie to sobie wsadzcie pod procki buzka pa

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 kwie 2005, o 23:41

Zamykam temat...a user lesiulesio dostaje ostrzeżenie! (REGULAMIN)

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 143 gości