Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

procesory DSP

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 cze 2005, o 15:36

Gdyby komus sie chcialo przyblizyc tematyke DSP, to mi tylko w to graj. Sam pewnie sie bym szybko za to nie zabral, i nie ze wzgledu na niezbedna matematyke (choc pewnie czesc bym musial sobie powtorzyc), czy braki wiedzy algorytmicznej, a raczej brak czasu na szperanie za nowymi kierunkami. Tak wiec jakies artki w stylu od tego... kierowac sie do... naprowadzajace na tematyke, byly by napewno mila lektura.
kolor różowy w przypadku spodni meskich uwazam za niemozliwy
Oj jest mozliwy, jest... nawet moge sie przyznac ze sam takie nosilem - w polaczeniu z czarna koszula ;) - ale fakt faktem ze byl to jeden z kostiumow grupy tanecznej, do ktorej nalezalem jakis czas temu (mlody bylem, i czasu wiecej... - kurcze... ponad 15 lat jak porzucilem taniec na rzecz informatyki :567: ).

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 16 cze 2005, o 15:47

W kwestii rzeczonej parady sprawa jest zupelnie prosta i oczywista.
Prezydent miasta nie wydal na nia zgody. Mozna sie z tym zgadzac lub nie - jesli ktos sie nie zgadza powinien zaskarzyc jego decyzje do sadu, co jak mi wiadomo uczyniono.
Nie moze byc jednak tak, ze parada na ktora nie ma zgody ze strony prezydenta miasta odbywa sie i jeszcze chroni ja policja. To po prostu nie jest zgodne z prawem.

Poza tym - po co ta parada? Srodowiska gejowskie twierdza, ze po to zeby pokazac "ze sa". Coz - ja doskonale wiem ze sa i zupelnie mi to nie przeszkadza. Uwazam jednak, ze to kto z kim sypia nie jest zadnym powodem do organizowania parad - ja nie zaklocam ludziom spokoju i nie biegam po miescie z transparentami tylko dlatego ze sypiam z kobietami.
:P O czyzby ktos malo tolerancyjny :twisted:
:D
Z ta tolerancja trzeba bardzo uwazac drogi Acku. W imie zle pojetej tolerancji laskawym okiem patrzy sie na mordercow/gwalcicieli itp. i zamiast surowo karac wypuszcza przedwczesnie na wolnosc co prowadzi do kolejnych zbrodni - winne tych zbrodni jest chore panstwo polskie (bo mozna bylo przewidziec, ze zwyrodnialec ktory raz okrutnie zabil zrobi to ponownie jesli mu sie na to pozwoli). Ale uwaga - TOLERANCJA - moze mial zly dzien? W koncu to tez czlowiek - a moze to byla wina ofiary - po sie mu nawinela, nie?

Albo - sprobujcie sie przejsc na Pradze na Zielenieckiej w Wawie - czesto stoja tam Cyganki (Romki, Romkinie?) i okropnie narzucaja sie przechodniom. Ale TOLERANCJA jest i im mozna - a uczciwym ludziom nie mozna spokojnie isc ulica.

Proponuje zapoznac sie z tym co napisal Pawel Hertz na temat relacji mniejszosci i wiekszosci. Aby byla rownowaga wiekszosc musi akceptowac odmiennosc mniejszosci, ale mniejszosc NIE MOZE zachowywac sie prowokacyjnie wzgledem wiekszosci - bardzo rzadko o tym sie mowi :(.

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 16 cze 2005, o 21:15

Widzę, że temat różowych spodni wzbudził trochę emocji. Aby zamknąć dyskusję na ten temat, bo to odbiega od głównego wątku, wyjaśnię, że przy jakiejś okazji chciałem dopingować naszą wspaniałą koleankę Taszę do zajęcia się pewnym tematem. Tasza wyraziła się, że drużyna cheerleaderek mająca za zadanie ją dopingować ma zalecany kolor ubranek jako różowy.
Jak widać nie ma to nic wspólnego z żadną paradą ani różnie rozumianą tolerancją.
Wracając do tematu DSP, to sądzę, że w niedalekiej przyszłości ta technologia zajdzie pod strzechy. Pomijając komplikację tematu spowodowaną zaawansowaną matematyką, z pewnością rozwiązania dla procesorów DSP będą dostępne jako procedury biblioteczne i stosowane na zasadzie klocków lego. Podoba historia zdarzyła się z komputerami PC. Jeszcze nie tak dawno posługiwanie się komputerem było tak ... magiczne i niezrozumiałe, że dostępne tylko dla garstki wybrańców. Dodając do tego jeszcze umiejętność programowania, to już ... prawie kosmos. A dzisiaj (a minęło zaledwie 20-25 lat) umiejętność posługiwania się PC-tem jest tak powszechna jak długopisem 25 lat temu. Ale czy ta umiejętność jest świadoma? Tu można polemizować, ilu użytkowników rozumie procesy zachodzące w użytkowanym komputerze.
Dlatego warto czasami posłuchać (poczytać) kogoś mającego coś interesującego do powiedzenia. Ja wiem, że Tasza ma taką wiedzę, ale należy także pamiętać o ogromym wysiłku by to przygotować. Więc jeżeli ona uważa, że przekracza to jej możliwości (nie merytoryczne tylko czasowe), to musimy się z tym pogodzić.

PS
Chyba że wszyscy wdziejemy różowe ubranko i jako drużyna dopingująca będziemy machać rękoma, podskakiwać i krzyczeć: Tasza, Tasza, Tasza... :D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 cze 2005, o 23:20

Nie moze byc jednak tak, ze parada na ktora nie ma zgody ze strony prezydenta miasta odbywa sie i jeszcze chroni ja policja. To po prostu nie jest zgodne z prawem.
Nie moze byc tak, ze parada sie odbywa, ale jednoczesnie nie moze byc tak, ze jest puszczona samopas i atakowana przez kazdego, komu tylko sie tak podoba. Inna spawa jest legalnosc parady i jej dopuszczenie na ulice, a zupelnie inna ochrona tej parady i jej uczestnikow, przed chuliganskimi - bo inaczej tego nazwac nie mozna - wystepkami niektorych.
Ogolnie z wiekszoscia Twojej wypowiedzi musze sie zgodzi... wiekszoscia, bo z wyjatkiem np. powyzszego.
Chyba że wszyscy wdziejemy różowe ubranko i jako drużyna dopingująca będziemy machać rękoma, podskakiwać i krzyczeć: Tasza, Tasza, Tasza...
Gooo.. Taaaaszzzaaa Gooooo....


A powazniej. Jesli mialbym do wyboru np. nowy skadinad dzial "Analog Center", a jakis wstepny cykl poswiecony DSP, ukierunkowujacy na tematyke, to wybralbym to drugie. Moze gdybym wybral ta sama spacjalizacje co np. Jacek Wiszniewski, a mialem na to szanse, to sam bym taki cykl mogl poprowadzic, ale wybralem inaczej...

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 17 cze 2005, o 07:23

A powazniej. Jesli mialbym do wyboru np. nowy skadinad dzial "Analog Center", a jakis wstepny cykl poswiecony DSP, ukierunkowujacy na tematyke, to wybralbym to drugie. Moze gdybym wybral ta sama spacjalizacje co np. Jacek Wiszniewski, a mialem na to szanse, to sam bym taki cykl mogl poprowadzic, ale wybralem inaczej...
To na poczatek niech wszyscy przeczytaja ze zrozumieniem :) od deski do deski ( w ramach gimanstyki porannej) na przykład R.G. Lyons "Wprowadzenie do cyfrowego przetwarzania sygnałów", a potem byc moze zamiast Analog Center powstanie cykl "DSP ? ależ to bardzo proste!" Czego wszystkim zycze
T.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 17 cze 2005, o 19:00

:arrow: a_antoniak Zyjemy w dziwnych czasach i jesli jakas czesc spoleczenstwa chce sie wypowiedziec w jakiejs sprawie lub zaprotestowac nie powinno sie robic przeszkod pokrzycza i sie rozejda (czasem sa wyjatki jeden taki protestujach juz od trzech lat protestuje na przeciwko parlamentu i moze raz byl zatrzymany przez policje). Tak ostatnio bylo po awansie korony gdzie mimo zlego zachowania policja nie reagowala. Mimo ze cala "ekipa byla lekko zawiana" nie przerodzilo sie to w zamieszki. Nie wiem czemu ale czlowiek to taka przewrotna bestia jak mu wolno to zregoly nie jest zainteresowany a jak tylko jest zakaz to odrazu kusi. Bylem swiadkiem protestow przed ambasada gdzie protestujacy polewali sie bezyna i podpalali. Odpowiedzia na tak drastyczny protes nie bylo jakby niektorzy pewnie to zrobili zakaz protestu. Lecz wyposarzenie policji w sprzed do gaszena pozarow. Tak przygotowana policja ochraniala ambasade i protestujacych. I to wlasnie dla mnie jest toleracja. Wiem ze zycie nie jest czarno biale to znaczy ktos jest dobry lub zly. Zycie to cala gama szarosci. I toleracja tez moze miec rozny kolor z tym ze NIKT przy zdrowych zmyslach i ja rowniez nie bedzie toleracyjny wobez zboczencow mordercow itd :|

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 17 cze 2005, o 20:27

:arrow: a_antoniak Zyjemy w dziwnych czasach ...
Zgadzam sie z Toba Acku, napisalem tylko ze nie bardzo rozumiem po co homoseksualisci zorganizowali ta parade - co chca powiedziec (poza tym "ze sa") i przeciw czemu protestowac. Jesli chca przekonac do siebie "sceptykow" powinni postawic na spokojny dialog a nie parady, ktorych skutek w kwestii wzajemnego zrozumienia jest co najmniej watpliwy.
Uwazam ponadto, ze tak intymne sprawy jak ludzka seksualnosc nie powinny sluzyc gierkom i walkom roznych grup i organizowaniu parad.

Slyszalem o "Paradzie Normalnosci" jaka zorganizowac ma organizacja MW w kontrze na "Parade Rownosci". Slyszalem tez ze Prezydent W-wy zgodzil sie na nia, co jest w mojej opinii bledem. Coz - za "normalnosc" proponowana przez MW serdecznie dziekuje.

W kwestii tolerancji chcialem zwrocic uwage na to jak bardzo slowo to jest naduzywane ostatnimi czasy i wystarczy sie z kims zwyczajnie nie zgodzic w kwestii "delikatnej" aby (bedac czlowiekiem uczciwym i dobrej woli) zostac nazwanym czlowiekiem nietolerancyjnym.

PS. Kto by sie spodziewal jakie tematy mozna poruszyc rozmawiajac o procesorach DSP :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich!

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 17 cze 2005, o 23:51

...W kwestii tolerancji chcialem zwrocic uwage na to jak bardzo slowo to jest naduzywane ostatnimi czasy i wystarczy sie z kims zwyczajnie nie zgodzic w kwestii "delikatnej" aby (bedac czlowiekiem uczciwym i dobrej woli) zostac nazwanym czlowiekiem nieto[fade]lerancyjnym [/fade]
:oops: I znowu mi sie oberwalo, myslac ze jestem tolerancyjny :oops:
... Kto by sie spodziewal jakie tematy mozna poruszyc rozmawiajac o procesorach[fade] DSP :mrgreen:[/fade]
:) Sadze ze wina tego jest rozowy kolor i jak go faceci zobacza to od razu glupieja, kobiety to wiedza i robia znami co chca (a niby slaba plec) :wink:
:D

Awatar użytkownika
morph13
-
-
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2003, o 08:15
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Postautor: morph13 » 20 cze 2005, o 13:50

To na poczatek niech wszyscy przeczytaja ze zrozumieniem :) od deski do deski ........ R.G. Lyons "Wprowadzenie do cyfrowego przetwarzania sygnałów",......
W kwestii spodni, parad i innych bzdur nie związanych z tematem nie będę się wypowiadał bo szkoda czasu i roztrząsania rzeczy mało istotnych, od tego są stosowni ludzie wykonujący odpowiednie zawody mające na celu pomoc innym....... równiez politykom :-).

Tak się składa, że przeczytałem tą książkę i uważam, że jest naprawde dobra i musze wyrazić żal, że na naszym rynku wydawniczym nie ma więcej tak dobrych publikacji w tym temacie...
Co do bibliotem w C i poważnym programowaniu na procesory DSP to tak jest to prawda ale czy poznawanie nowego procesora nie zaczyna sie od "banalnego programu migania diodą" bo wątpię, że są ludzie co patrzą na procek i od razu piszą dla niego procedurę FFT lub inna....
Tak się składa, że jesteśmy takimi istotami (może gdzieś sa inne :-) ), że wiedza przychodzi z czasem (z oporami lub bez) ale aby zdobyć jej podstawy trzeba włożyć przynajmniej odrobinę wysiłku i samozaparcia i zazwycaj zacząć od zagadnień prostych (podstawowych - i tu ta dioda led)....
No ale koniec części opisowaj :-), fakt faktem taki cykl artykułów ucieszyłby raczej wielu.... zainteresowanych tematem.

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 21 cze 2005, o 07:06

Tak się składa, że przeczytałem tą książkę i uważam, że jest naprawde dobra i musze wyrazić żal, że na naszym rynku wydawniczym nie ma więcej tak dobrych publikacji w tym temacie...
.
Przymierzam sie do http://www.btc.pl/index.php?id=cps
moze ktos czytał i ma wyrobione zdanie warto czy nie

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 166 gości