Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Budowa uniwersalnego odbiornika IR

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

vmario
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 4 sie 2004, o 12:39
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Budowa uniwersalnego odbiornika IR

Postautor: vmario » 12 lut 2005, o 12:56

Pracuję nad uniwersalnym odbiornikiem pilotów IR dla PC-ta. Mam kłopoty ze znalezieniem specyfikacji bardziej egzotycznych kodów (RC5 i RECS80 mam już mniej więcej zaimplementowane). Jeżeli ktoś się czymś takim już zajmował lub ma noty aplikacyjne jakichś scalaków używanych w pilotach, proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 12 lut 2005, o 22:13

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale ja budowałem ten odbiornik IR- IgorPlug do PC i moje piloty odbiera, nie wiem czy chodzi Ci tylko o takie "domowe", ale jeśli przyda Ci się to to podeśle schematy

vmario
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 4 sie 2004, o 12:39
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: vmario » 13 lut 2005, o 12:31

Igor pracuje u mnie już od dawna, ale dobrze radzi sobie tylko z RC5 i jeszcze jakimś kodem, którego nie odszyfrowałem. Dla przykładu na RECS80 (telewizor Thomson) nie reaguje. Zresztą ma on poważną wadę - zamiast wysyłać bajty na wejście szeregowe, to po prostu wysyła "na żywca" sygnał z TFMS-a na jedno z wejść pomocniczych RS-232. Tak więc komp wykonuje czarną robotę, a przecież chodzi tu o impulsy poniżej 1ms. Ja chciałbym coś, co mogłyby odbierać różne programy i wtyczki (są one zazwyczaj przystosowane właśnie do odbioru zwykłych danych szeregowych, tak jak np. terminal RS-232), w tym linuksowe, czy nawet systemy mikroprocesorowe (nie tylko PC).

W każdym razie dzięki za radę ;) - Igor ma przynajmniej tę zaletę, że można go raz dwa zmontować.

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 13 lut 2005, o 13:46

Wiekszosc stosowanych rodzajow transmisji to rc5, recs80 (i podobne) i SONY-podobne. Nie ma chyba sensu robic odbiornika na inne (no chyba ze o czyms nie wiem). Tyle ze to "podobne" czasem troche zmienia. Np. jeden moj pilot od miniwierzy LG stosuje kodowanie sony ale - dlugosc pierwszego impulsu nie wynosi 4T tylko 8T (T-wiadomo co to).
Masz EP12/2002 (pewnie masz)? Tam jest sporo napisane.

vmario
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 4 sie 2004, o 12:39
Lokalizacja: Augustów
Kontaktowanie:

Postautor: vmario » 14 lut 2005, o 16:07

Jeżeli chodzi o EP, to mam tylko rocznik 2004 :-( a tak "na co dzień" to jestem czytelnikiem EdW. Niemniej wpadłem na stronę EP i znalazłem źródła, chyba właśnie do wspomnianego przez Ciebie artykułu. Może coś mi to pomoże :-] Dzięki za informację, a wszystkich, którzy mogą mi jeszcze pomóc, proszę o porady.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości