Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

proste urzadzonko do identyfikacji abonenta projekt

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Zaku
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2005, o 11:08
Lokalizacja: Wrocław

proste urzadzonko do identyfikacji abonenta projekt

Postautor: Zaku » 13 sty 2005, o 11:12

potrzebny mi jest jakis prosty projekt urzadzenia slozacego do inentyfikacji nr tel rozmowy przychodzacej

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: proste urzadzonko do identyfikacji abonenta projekt

Postautor: PICIA » 13 sty 2005, o 17:57

potrzebny mi jest jakis prosty projekt urzadzenia slozacego do inentyfikacji nr tel rozmowy przychodzacej
witam

jesli moge cos napisac-poprostu nie oplaca sie tego robic-czesci praca itd to 2 krotny koszt zakupu gotowej przystawki w telepunkcie ok39 zł wiec warto przemyslec

jesli interesuja cie schematy podeslę
pozdrawiam

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 13 sty 2005, o 18:41

Zalezy jak sie robi. Jesli na specjalizowanym ukladzie - rzeczywiscie, ale mozna inaczej - znacznie taniej. Moze niedlugo bedzie w EP :).

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 13 sty 2005, o 19:14

nieznam tej konstrukcji -niemniej tu drogi jest scalak który odbiera FSK -kiedys go szukałem niepamietam dokladnie FSK617 chyba ale moge sie mylic

niemniej warto rozważyc opłacalnosc-koszty
Załączniki
id lini DTMF.zip
(137.72 KiB) Pobrany 234 razy

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Re: re

Postautor: a_antoniak » 13 sty 2005, o 19:43

nieznam tej konstrukcji -niemniej tu drogi jest scalak który odbiera FSK -kiedys go szukałem niepamietam dokladnie FSK617 chyba ale moge sie mylic

niemniej warto rozważyc opłacalnosc-koszty
Sa rozne dekodery, zawsze dosc kosztowne i niezbyt latwo dostepne w Polsce. Moj uklad obywa sie bez specjalizowanego dekodera FSK - koszt wszystkich elementow (przy zakupie taniego LCDka na gieldzie) to ok. 30pln - same proste czesci dostepne wszedzie. Plus (przy niewielkich przerobkach) mozliwosc wykorzytania do czegos wiecej niz tylko pokazywanie numeru - wspolpraca z wiekszym systemem "telefonicznym" itp.

i jeszcze 1: wyslany przez Ciebie chcemat zdekoduje numer wysylany jako DTMF (z tego co widze). W tp.sa to nie przejdzie - tam jest tylko FSK. Podobno Dialog udostepnia usluge CLIP w DTMF (nie wiem na pewno). W kazdym razie popularniejsze jest FSK - protokol V.23.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 13 sty 2005, o 22:52

jak najbardziej masz racje
podałem przyklad

poznałbym twój schemat z checią i ocenil co to za specjał

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 13 sty 2005, o 23:23

Uklad byc moze niedlugo ukaze sie w EP. Ogolnie rzecz biorac ciezar dekodowania przerzucony jest na program (soft w C na prostego AVR'a).

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 14 sty 2005, o 05:34

no to czekamy i zobaczymy co to za cudo :)

Zaku
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 13 sty 2005, o 11:08
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Zaku » 14 sty 2005, o 11:50

dziekuje za zainteresowanie problem polega na tym ze jestem studentem drugiego roku politechniki i mam to zrobic jako projekt :( niestety termin mina mi dwa dni temu sadzilem ze to edzie w miare latwe ale za cholere tego nie umiem zrobic :( stad moja prosba o jakis schemat najlepiej z opisem :( bo cala zabawa polega na tym ze pokrecili trche w tym roku z przedmiotami i nie mamy podstaw (z wyjatkiem ludzi po technikum elektronicznym) zeby zobic tego typu projekt jeszcze raz z gory dziekuje za ew pomoc

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 14 sty 2005, o 14:10

dziekuje za zainteresowanie problem polega na tym ze jestem studentem drugiego roku politechniki i mam to zrobic jako projekt :( niestety termin mina mi dwa dni temu sadzilem ze to edzie w miare latwe ale za cholere tego nie umiem zrobic :( stad moja prosba o jakis schemat najlepiej z opisem :( bo cala zabawa polega na tym ze pokrecili trche w tym roku z przedmiotami i nie mamy podstaw (z wyjatkiem ludzi po technikum elektronicznym) zeby zobic tego typu projekt jeszcze raz z gory dziekuje za ew pomoc
W takim razie moze po prostu to: http://www.ep.com.pl/?strona=archiwum.php&sk=clip

Jest to rozwiazanie typowe: dekoder FSK+mikrokontroler

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 139 gości