Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Szybki sumator na bramkach

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

maarkoo
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2004, o 20:31
Lokalizacja: Kamienna Góra

Szybki sumator na bramkach

Postautor: maarkoo » 15 lis 2004, o 20:38

Witam

poszukuje schematu szybkiego sumatora rozrysowanego na bramkach
może być np sumator prefiksowy

z góry dzięki


Marek

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 16 lis 2004, o 22:17

Ja bym chciał cos dodać, więc ja może nie tak, że potrzabuje sumatora na zraza, tylko chciał bym sie koledzy dowiedzieć czegoś na ten temat. Potrzebny mi jest taki bajer, który połaczy 4 gitary ze sobą, że na wejściu są 4 gitary, a na wyjściu sygnał z czterech, ale moc i opór tego sygnału jest taki sam jak bym podpiął jedną bez tego cuda(tylko tyle że muzyka leci z czterech). Jesli zbyt bardzo zamotałem to chodzi mi poprostu o to, aby podłaczyć do prampu 4 gitary nieuszkadzając go zbyt mocnym sygnałem, ale w każdej chwili gdy odłacze np. dwie, sygnał nie był słabszy tylko nadal grał głośno(nie dwa razy ciszej, no bo połowe odłączyłem, czyli moc spada dwa razy). Czy jest to wogóle możliwe? Wiadomo w piecyku warto mieć więcej wejść. Dołączyłem to do tego tematu bo wiem ze taki bajer nazywa sie sumator

Awatar użytkownika
Kamilkozi
-
-
Posty: 229
Rejestracja: 19 mar 2004, o 11:48
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: Kamilkozi » 16 lis 2004, o 22:41

:arrow: Sova Najprościej wziąć sumator na OAMPie, proponuję np. NE5532, ale wystarczy też nawet TL071. Do tego kilka rezystorków i kondensatorki odsprzęgające i będzie tak ja sobie tego życzysz.
http://www.elektroda.net/download/dwpl. ... acyjne.pdf
Na rys. 7 masz sumator, możesz podłączyć sobie tyle gitar ile dasz rezystorków obok R1 i R2...
Swoją drogą wzmacniacze operacyjne to diabelnie pozyteczne elementy, warto przyjrzeć się im blizej.....dużo na ten temat znajdziesz w EdW, i w wielu ksiażkach. Polecam pozycje Piotra Góreckiego "Wzmacniacze operacyjne".

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 16 lis 2004, o 23:24

Nie macie przypadkiem wrażenia, że oba pytania dotyczą hmmm.... zupełnie, ale to zupełnie różnych sumatorów? ;-)

--
MDz

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Re: Szybki sumator na bramkach

Postautor: gawel » 17 lis 2004, o 08:31

Witam

poszukuje schematu szybkiego sumatora rozrysowanego na bramkach
może być np sumator prefiksowy

z góry dzięki


Marek
Do czego jest ci potrzebny taki sumator. Wśród układów TTL są gotowe sumatory, które są często w kodumentacjach rozrysowane na bramki lub można zajrzeć do literatury dotyczącej układów logicznych. Najprostszym sumatorem 1-bitowym jest bramka EXOR

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 18 lis 2004, o 09:24

No przepraszam jak wciąłem sie na zły temat, ale dla mnioe to i to jest sumator i to ;), ok bardzo dziękuje za tego pdfa,jeszcze ostatnie pytanie czy ktoś go prubował?

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 183 gości