Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Funktory logiczne np.NAND

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Sonic
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2004, o 17:26
Lokalizacja: Radom

Funktory logiczne np.NAND

Postautor: Sonic » 19 cze 2004, o 17:00

NAND

Sonic
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 cze 2004, o 17:26
Lokalizacja: Radom

Postautor: Sonic » 19 cze 2004, o 17:02

Chcialbym sie dowiedziec wszystko o Bramkach Logicznytch
wszystkich

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 19 cze 2004, o 17:46

Ależ proszę bardzo-wybierz się do bibliotekoczytelni. Tam czeka książka autorstwa Pieńkosa i Turczyńskiego bodajże pod tytułem układy TTL lub jakoś podobnie. Możesz także przeczytać ostatnią książkę Piotra Góreckiego. Czytanie książek ma kolosalną przyszłość! :wink:

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 19 cze 2004, o 19:37

Klasyczną pozycją jest Pieńkos, Turczyński "Układy scalone TTL w systemach cyfrowych", ale właściwie dla ciebie może być dowolna książka o układach logicznych.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 20 cze 2004, o 06:57

Klasyczną pozycją jest Pieńkos, Turczyński "Układy scalone TTL w systemach cyfrowych", ale właściwie dla ciebie może być dowolna książka o układach logicznych.
Zgadzam się to jest podstawowowa książka, którą powinno się mieć. Dobrą pozycją jest również "Podstawy elektroniki cyfrowej" - J. Kalisz.
Co do książki P. Góreckiego, o której pisze Alek to poczytaj tu opis http://www.btc.pl/index.php?id=ucpk

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 20 cze 2004, o 10:36

:) Zobacz tu: http://www.umax.prv.pl/

Szkółka :arrow: Bramki logiczne
:D

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 20 cze 2004, o 10:47

:) Zobacz tu: http://www.umax.prv.pl/
Szkółka :arrow: Bramki logiczne
:D
To trochę mało bo Sonic chce się dowiedzieć "wszystkiego o wszystkich bramkach logicznych" - nic nie zastąpi książki :!: , a te niekoniecznie trzeba kupować - mozna wypożyczyć :)

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 20 cze 2004, o 11:39

... nic nie zastąpi książki ...
:) A czy ja powiedzialem ze nie :? podalem mu jeszcze jedna opcje na poczatek ktora moze wykorzystac bez ruszania sie z domu. Ja uczylem sie o bramkach w kursie w Re ale nie sadzisz ze bede go odsylal do numerow z przed 20 lat? rowniesz nie chcialem mu mieszac w glowie i odsylac na przyklad: http://www.philipslogic.com/products/collateral/logic/ , http://focus.ti.com/logic/docs/logicpro ... _logictree zgadzam sie nic nie zastapi ksiazki ale jesli ma sie rowniez inne zrodla to chyba nie zaszkodzi :P

Ps. Lepsze od ksiazki byly by wyklady jakiekos nauczyciela :wink: a jesli Sonic bedzie mial jakies pytania zawsze moze zapytac na forum :idea:
:D

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 20 cze 2004, o 16:56

Oczywiście, że można pytać na forum i oczekiwać odpowiedzi. Jednakże pragnę zauważyć, że częstą praktyką jest zapytywanie zainteresowanych o rzeczy, które z łatwością mogą znaleźć sami. Poza tym często zdarza się, że:
1) na odpowiedź trzeba czekać długo
2)odpowiedź może nie być zadowalająca
Jestem zwolennikiem zasady, że nie należy wszystkiego podawać na tacy. Kończy się to kompletną niezaradnością i lenistwem :!: . Śmiem na przykład twierdzić, że wiele błędów ortograficznych bierze się właśnie stąd. Pamiętam doskonale, jak sam próbowałem zapytywać ojca o pisownię tego czy innego wyrazu. Ojciec zdecydowanie odsyłał mnie do słownika ortograficznego, co zmuszało mnie do minimalnego wysiłku przeczytania żądanego słowa.
Dzięki temu:
1) znikły moje kłopoty z pisaniem
2) nauczyłem się korzystać ze słownika.
Powtarzam więc raz jeszcze: czytanie książek ma kolosalną przyszłość :!:

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 20 cze 2004, o 18:53

Wiem ze internet kojarzy sie z czarodziejska rozka i ze wystarczy cos tam wstukac i mamy to co chcemy. I mlodzi tak podchodza do sprawy. Jednak po czasie naucza sie ze tak nie jest i czym madrzejszy tym szybciej. Jednak czasy sie zmieniaja i net staje sie jeszcze jednym zrodlem zdobywania wiedzy. I jesli ktos jej pragnie to mozna mu wskazac droge a czy z niej skorzysta czy nie to juz jego sprawa. Ja rowniez jestem zwolennikiem ksiazek z tym ze mam male mieszkanie i juz troche nie bardzo wiem gdzie to wszystko trzymac (ma ktos jakies pomysly?) moze to sie wydac smieszne ale 25 rocznikow Re (wiem ze to nie ksiazki ale tez do czytania :wink: ) zajmuje troche miejsca zwlaszcza te komputerowe ksiazki gruba czcionka i bardzo duzo stron. Dlatego ciesze sie ze sa takie magiczne pdf duzo tresci malo miejsca wada ze sa w tym barbarzynskim jezyku ale to z kolei uczy jezyka :wink:
:D
Sorry ze truje na szczescie dla innych wlasnie skonczyl mi sie atrament. :cry:

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 192 gości