Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy ma ktoś schemat lutownicy na gorące powietrze ?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Jaro_elektronika
-
-
Posty: 31
Rejestracja: 18 maja 2004, o 15:17
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontaktowanie:

Czy ma ktoś schemat lutownicy na gorące powietrze ?

Postautor: Jaro_elektronika » 31 maja 2004, o 17:11

Czy ma ktoś schemat lutownicy na gorące powietrze ?
Jeśli tak to bym was prosił o przesłanie mi go na mój e-mail
jaro_elektronika@tlen.pl

Awatar użytkownika
slawko_k
-
-
Posty: 47
Rejestracja: 30 kwie 2003, o 11:24
Lokalizacja: Łańcut
Kontaktowanie:

Postautor: slawko_k » 5 cze 2004, o 13:14

Schemat czego?? Dzialania? No to proste:

pompka ->grzalka -> gorace powietrze

____________^
____________ |

___________prad

A moze schemat elektroniki. Do tego muslialbys miec juz grzalke, kompresor, termopare i znac ich paramerty.

A moze masz stacje, zepsula sie i szukasz schematu?? To nazwe przyjamniej bys podal.

Wrozek tu nie ma. Sprecyzuj pytanie.
A jezeli chgcesz zrobic od 0 to proponuje odpuscic. 2 miechy siedzialem, kombinowalem. grzalki nawijalem, smrodzilem az woncu kupilem net 852 i twierdze ze tamte 2 miesiace to strata czasu.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 5 cze 2004, o 13:25

Dokładnie :!: myśle że zrobienie takiej "zabawki" w domu nie będzie wykonalne...z dobrym efektem oczywiście.
Chyba że ktoś to zrobił :?
Ja własnie mam w planach kupić taką lutownice :wink:

ADAM
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 12 kwie 2003, o 10:55

Postautor: ADAM » 6 cze 2004, o 09:55

Może dałoby się przerobić taką tandetną opalarkę z supermarketu. Należałoby przedewszytkim zrobić stabilizację temp. gorącego powietrza oraz regulacje natężenia strumienia powietrza. Oczywiście nalezy też wykonać odpowiednie dysze wylotowe. Można pokombinować jeżeli ktoś potrzebuje takiej lutownicy sporadycznie lub do odzysku elementów SMD.
Do powaznych zastosowań lepiej zainwestowac i kupić porządna stacje lutowniczą na gorace powietrze nawet ze wzgledu na komfort pracy (taka opalarka jest bardzo niewygodna w użyciu).

Sanjuro
-
-
Posty: 54
Rejestracja: 20 lis 2003, o 17:00

Postautor: Sanjuro » 6 cze 2004, o 18:57

Gdzies kiedys widzialem grzalke do HotAir ale tylko grzalke a raczke do tego to juz nie mam pojecia skad wziac :(
Ale tak czy inaczej przelicz sobie mniej wiecej koszty wykonania czegos takiego. Bo moze sie okazac ze bedzie niewiele taniej albo i drozej :(

Awatar użytkownika
Avatar
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 12 gru 2003, o 13:39
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontaktowanie:

Postautor: Avatar » 8 cze 2004, o 09:34

Zajrzyjcie na strone www.lutownice.prv.pl tam jest domowej roboty lutownica na gorace powietrze. Na prawde dziala i to z dobrym efektem.

Awatar użytkownika
morph13
-
-
Posty: 61
Rejestracja: 25 lut 2003, o 08:15
Lokalizacja: Siedlce
Kontaktowanie:

Postautor: morph13 » 20 cze 2004, o 17:11

Ale tak czy inaczej przelicz sobie mniej wiecej koszty wykonania czegos takiego. Bo moze sie okazac ze bedzie niewiele taniej albo i drozej :(
Zagadałem z gościem z adresu podanego wyżej, kolba z kompletem dysz 150zł, bez dysz 100zł. Nadmieniam, że jest to kolba bez trompary.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 125 gości