Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: pajaczek » 27 lut 2012, o 20:57

Sprowokowany własnymi przejściami zakładam ten temat, z przeznaczeniem na ogólne dyskusje o dystrybutorach - o przepraszam... dostawcach katalogowych (tylko proszę bez reklamy ale też skrajnych psioczeń, nie chciałbym tu wojenki).

No więc zachęcony ostatnią ofensywa (a może to nie jakaś nowa ofensywa, tylko ja teraz zauważyłem??), postanowiłem przymierzyć się do zamówienia w RS Components, chciałem jednak ustalić kilka szczegółów przed złożeniem zamówienia. I tu problem... od tygodnia nie udaje mi się wdzwonić (źle napisałem... połączyć z czymś innym niż automat), czy też uzyskać odpowiedzi na jeden z kilku maili wysłanych do RS Polska.
Czy komuś udało się może uzyskać jakiekolwiek wsparcie od tego dystrybutora? Bo jeżeli tak ma wyglądać współpraca z nimi, to niestety dużo jeszcze brakuje.

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: rezasurmar » 28 lut 2012, o 08:20

Nie korzystałem nigdy z RS Components, jedynie regularnie z TME, a od roku z Farnell. Dla mnie Farnell to rewelacyjny dostawca, nie dość że, przysyłają paczkę zamówioną do godziny 12, dnia następnego (z UK :)) to jeszcze mają bardzo duży asortyment, np, te same układy w obudowach SOIC oraz SSOP, czego praktycznie w polskich firmach uświadczyć nie można.
Wcześniej próbowałem kilku innych polskich dostawców po za TME i zawsze było coś nie tak, nie mówiąc już o kosmicznych terminach dostawy elementów (vide. AVT).

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: pajaczek » 28 lut 2012, o 10:57

Tak. z TME korzystam regularnie, świetne podejście do klienta które w pełni wyrównuje może czasem trochę wyższe ceny (ale i tak sporo niższe niż w przysłowiowym "mięsnym za rogiem").
Z Farnella również, choć jest mocno droższy...
Z polskich dobrze mi się jeszcze współpracowało z MS Elektronik, Kamami czy Artronic.pl, a znajomy chwali sobie Krakowski Micros (choć mnie u nich denerwuje brak cennika).
Problem w tym, że kilka rzeczy które chciałem teraz kupić, widzę wyłącznie w RS Components i Mouserze, a ten drugi rozwalił mnie kosztem wysyłki na poziomie 40 €

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: rezasurmar » 28 lut 2012, o 11:00

Niestety wielu producentów i dostawców nadal traktuje Polskę jak trzeci świat.

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: Agrest » 2 mar 2012, o 03:27

Kupowałem tylko w TME i Kamami. Za każdym razem zakres dostawy, cena, termin, jakość produktów,sposób zapakowania były takie, jakie wynikały z warunków na stronie i zwykłego zdroworozsądkowego podejścia. Czyli zgodność obietnic z czynami. To dobrze? Powiedziałbym raczej, że to normalnie. Ale też niczego więcej nie oczekuję.
PozdrA

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: MatyAS » 3 mar 2012, o 21:16

Nie wiem jak obecnie (dawno dość nie zamawiałem) ale kiedyś spotkałem się z dość zaskakującą (jak na nasze warunki) sytuacją - właśnie w TME.
Zamówiłem jakiś większy pakiet części i drobiazgów, do tego z 10 różnych szufladek (zestawów), złącza i tym podobne drobiazgi. Przyszła paczka (jeśli się zamówiło przed południem, dostawa była następnego dnia też w tej godzinie mniej więcej) a w niej... wszystko jest...poza jedną pozycją (małe złącza - 50 szt - )> do tego list z wyjaśnieniem, że akurat tej pozycji chwilowo zabrakło i przyślą najszybciej jak mogą. Pomyślałem sobie - i tak dobrze, że poinformowali... za trzy czy cztery dni zjawia się kurier z paczuszką - ile płacę? - Nic. Wysyłający opłacił...
Niby drobiazg, ale bardzo miły.
Zamawiałem ostatnio filtry z http://www.sprzet-dyskotekowy.pl/return ... sket_empty z prośbą, żeby nie wysyłali niebieskich, jeśli nie będą jasne - mało kto w ogóle zwraca uwagę na odcień. Dostaję za godzinę @ , że zamówienie jest w realizacji i mam przygotować pieniądze za przesyłkę, bo będzie u mnie jutro. Za chwilę dostaję następnego majla, że owszem, zlecenie zostało wysłane i mam zapłacić ... mniej. Okazuje się, że jednak zadali sobie trud i nie dość, że odczytali wiadomość o moich wymaganiach, to na dodatek sprawdzili jaki odcień mają... W sumie miłe (mogli wysłać co mieli i mieć mnie w ....), ale zabrakło mi tych wyjaśnień... (w zdjęciu z oferty widniały jasne filtry).
A co do TME - może i drogo, ale jakoś do tej pory, a zamawiałem swego czasu dość sporo - zwłaszcza elektroniki, nie spotkałem się z mierną jakością elementów.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: pajaczek » 4 mar 2012, o 13:51

Tak.. TME jest jednym z lepszych dużych polskich dystrybutorów. Ostatnie zamówienie jakie składałem (listopad) przyszło do mnie w 4 ratach!!! Oczywiście wysyłka płatna 1 raz. (2 paczki przyszły dzień po dniu, bo tak akurat uzupełniali stany magazynowe, z czego jedna zawierała towary o wartości 27zł !!! tak... chciało Im się, i chwała Im za to).
Dodatkowym plusem jest dla mnie to, że czasami udaje mi się ponegocjować ceny.

Wracając jednak do RS Components, odpowiedzi na żadnego maila nie otrzymałem do dziś, dodzwonić mi się również skutecznie nie udało, tak więc dla polskiego przedstawicielstwa na dziś moja ocena to wielka jedynka!!!, ale... złożyłem zamówienie online, i wszystkie podzespoły były u mnie następnego dnia... w 3 różnych przesyłkach kurierskich ;) - okazuje się że wysyłają z różnych magazynów. Czekam jeszcze na fakturę. A właśnie jednym z pytań była kwestia wysyłki towarów "w ratach", jak z płatnością za wysyłkę. Wygląda na to, że będzie to jednak jeden z "wykorzystywanych" przeze mnie dystrybutorów, tylko jeszcze niech się oddział pl obudzi.

silvvester
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 1 sty 2004, o 20:19

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: silvvester » 3 maja 2012, o 11:23

Tzn. kupujecie przy stanie zerowym magazynu ? że paczki przychodzą na raty? Nie rozumiem.

Co to znaczy jasna dioda led? wchodzisz na strone masz dane katalogowe, cene i to chyba powinno wystarczyć.
Tam gdzie jest tanio jest mniejszy wybór, obowiązuje minimalne zamówienie itp. Wszystko zależy od profilu działalności danej firmy. Np. AVT nastawiona jest na mniejszych odbiorców, micros na większych.
Fanell, TME obsługują jednych jak i drugich ale za to mają inną cene.
Największe obroty mają firmy których nazw nie spotkacie na forum. Nie ma co uogólniać. Ceny, obsługa, priorytet, są powiązane z konkretnym odbiorcą. Firmy opisane krytycznie w tym wątku nie są złe, one są nastawione na innego odbiorcę.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: pajaczek » 3 maja 2012, o 12:41

Tzn. kupujecie przy stanie zerowym magazynu ? że paczki przychodzą na raty? Nie rozumiem.
Zdarza się, albo np. w sytuacji gdy zamawiam coś, czego JESZCZE nie wprowadzili do obrotu, ale zdążyli się pochwalić (nowości). Stany magazynowe się uzupełnia, coś w tym dziwnego?
Największe obroty mają firmy których nazw nie spotkacie na forum.(...) Firmy opisane krytycznie w tym wątku nie są złe, one są nastawione na innego odbiorcę.
Tutaj to już zupełnie nie rozumiem o czym piszesz?
2 firmy których pewne zachowania jak na razie doczekały się krytyki, to brak jakiegokolwiek kontaktu jednej (czy sugerujesz, że na rynku naprawdę dużych odbiorców, brak odpowiedzi od działu supportu jest rzeczą normalną??), ale za to bardzo dobra jak się okazało reszta obsługi (centrali).
oraz kosmiczne koszty wysyłki (40 € : słownie czterdzieści) przy braku ograniczenia minimalnego zamówienia, co więcej brak kosztów wysyłki dla zamówień pow 700 zł o ile pamiętam, sugeruje że wcale nie nastawiają się wyłącznie na dużych odbiorców, a co najwyżej przeginają.
Ten argument o tajemniczych największych firmach też jakoś do mnie nie dociera, tzn. co? Nie chcą się zareklamować, sprzedają tylko wybranym. Sami się zgłaszają do upatrzonych klientów z ofertą "widzimy że wyrośliście, więc zrobimy Wam łaskę, od dziś możecie u nas kupować" ?
Wybacz, ale dla zakupów dla których bym uznał że taki TME czy RS Components warto ominąć, to już jest skala z którą zgłaszam się bezpośrednio do producenta... zakładając że nie zlecam kompleksowo zaopatrzenia montowni, którą wybrałem.

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: rezasurmar » 3 maja 2012, o 17:49

Sam ostatnio jeżeli potrzebuję czegoś pilnie, zamawiam tylko w farnellu, dostawa na drugi dzień, paczka z UK. Da się?, da się.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Dystrybutorzy komponentów - wasze doświadczenia

Postautor: MatyAS » 4 maja 2012, o 21:33

Jasne, że się da... Jak Cię stać - czemu nie? Ja wybrałem pomiędzy drożyzną i jakością i pozostałem przy TME. Jakość w porządku, ceny do przyjęcia, a na dodatek można sobie pooglądać wszystko - jak nie on-line, to w katalogu przysłanym na zamówienie. Może i jak każdy facet jestem wzrokowcem, a może po prostu wolę się upewnić, czy faktycznie to co chcę zamówić jest tym co zamówiłem...
Ostatnio zamawiałem filtry do PAR 36 w "sprzętdyskotekjowy.pl", między innymi na obrazku były JASNE niebieskie. Ponieważ właśnie takich szukałem w zamówieniu napisałem co chcę : tyle takich, tyle takich i tyle niebieskich, O ILE SĄ FAKTYCZNIE JASNE JAK NA OBRAZKU"... Następnego dnia przyszła przesyłka z filtrami i adnotacją, że niestety, ale jasnych nie mają, a ponieważ ciemnych nie chciałem, nie wysłali. Że nie wysłali - dobrze, bo po kiego mi filtry, których nie chciałem? Ale obrazek na stronie wisi nadal i wprowadza w błąd... Ostatecznie musiałem zamówić gdzie indziej i zapłacić za drugą przesyłkę...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 133 gości