Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Budowa elektronicznej perkusji

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

haceka
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2012, o 15:05

Budowa elektronicznej perkusji

Postautor: haceka » 17 kwie 2012, o 15:17

Witam,
urodził się w mojej głowie pomysł zbudowania takiego cuda cobym mógł w domu ćwiczyć.
Jestem dość dobrym programistom, lutownice w ręce trzymać potrafię, więc pomyślałem, że może dam radę.
Najistotniejszy dla mnie jest koszt. Jeśli miałby on przekroczyć 150zł za elementy elektroniczne to z góry rezygnuję. Zacząłem trochę szukać w internecie i mam pewną koncepcję, prosiłbym o opinię czy jest ona słuszna.
Więc wykorzystać rozwiązanie z tego układu http://www.elportal.pl/pdf/k18/52_12.pdf do wykrywania uderzeń, następnie przetworzyć ten sygnał z piezo na cyfrowy i wysłać przez mikrokontroler do komputera za pomocą RS232 lub może nawet USB, choć wiem że z tym będzie trudniej i drożej. Jak będę już miał w komputerze dane z układu to doskonale wiem co z nimi zrobić dalej.
Czy to mniej więcej trzyma się kupy i ma prawo zadziałać? Czy zmieszczę się w 150zł?

jarekz
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2009, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Budowa elektronicznej perkusji

Postautor: jarekz » 18 kwie 2012, o 07:34

Skoro jak piszesz, jesteś programistą i elektronikiem, to może zrealizujesz układ, w którym sygnały czujników piezo, po prostej obróbce analogowej, będą mierzone przez mały mikrokontroler (AVR? PIC? ARM?). Wyjście do ustalenia: MIDI, RS232, USB, ...
Podstawowa zaleta: nie gubisz informacji o dynamice grania. A koszt nie powinien przekroczyć 50zł.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości