Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sterowniki PLC i ich emulatory programowe

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

maroo
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontaktowanie:

Sterowniki PLC i ich emulatory programowe

Postautor: maroo » 17 lis 2007, o 15:07

Witam po baaardzo długiej nieobecności :610: na forum.

mam pytanie dotyczące sterowników PLC i ich programowych emulatorów. Dokładnie chodzi mi o naukę programowania tychże sterowników bez fizycznego ich podłączania do komputera. Czy ktoś z Szanownych Użytkowników forum wie gdzie można znalaeźć taki soft (wersja student, free lub eval). Większość rzeczy, które wskazał mi wszechwiedzący Mr Google potrzebuje fizycznego układu podłączonego do kompa.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje

marek1
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:46
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: marek1 » 17 lis 2007, o 17:49

Dużo zależy od tego o jakie konkretni sterowniki schodzi (firma, model).

Pozdrawiam
Marek

gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 17 lis 2007, o 18:53

Witam
Jeśli interesuje Cię najprostszy Siemens czyli LOGO! to program do pisania programików + symulator nazywa się LogoSoftComfort i w wersji demo (bez zapisu programu do fizycznego sterownika) jest do pobrania za free. Symulatory i programy do tworzenia systemów dla powazniejszych Siematic-ów są już tylko do kupienia i to wcale nie tak tanio

maroo
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontaktowanie:

Sterowniki PLC i ich emulatory programowe

Postautor: maroo » 17 lis 2007, o 21:14

witam i dziękuje za zainteresowanie.

-> Marek, jeżeli chodzi o firmę to iteresuje mnie Rockwell Automation i raczej w kierunku aplikacji RSView32 - takiej używamy w firmie i zostałem niejako zmuszony do zapoznania się z tym produktem

-> gavi, co do Simensa to daleka przyszłość, ale myślę, że każdy produkt jest warty poznania. Tym bardziej, że rynek obfituje w sterowniki różnego kalibru i czasami trudno za tym wszystkim nadążyć

Dziękuję jeszcze raz za informacje i pozdrawiam
Marek

marek1
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:46
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: marek1 » 18 lis 2007, o 16:23

Niestety w sprawie Rockwell Automation (Allen Bradley) nie jestem wstanie wiele powiedzieć.
Szybciej było by coś od Siemensa - udało mi się ostatnio znaleźć w internecie program SoftPLC, który w wersji demo może symulować sterownik Simatic S7-400 (ograsniczeniem wersji demo jest czas działąnia - 2 godz. a później trzeba go zrestartować). Do programowania można użyć standardowego Stepa 7 lub WinPLC. Zainstalowane na tym samym komputerze nie potrzebują nawet kabelka aby się komunikować a zainstalowane na dwóch komputerach wymagają kabla RS232.

Pozdrawiam
Marek

Oczywiście chodzi o Symulator/SoftPLC Simatic S7-400.

Marek

gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 18 lis 2007, o 20:25

...udało mi się ostatnio znaleźć w internecie program SoftPLC, który w wersji demo może symulować sterownik Simatic S7-400 ...
Marek
Możesz podać link?

marek1
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:46
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: marek1 » 19 lis 2007, o 18:54


gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 19 lis 2007, o 21:09


maroo
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 2 lut 2006, o 07:44
Lokalizacja: świętokrzyskie
Kontaktowanie:

Sterowniki PLC i ich emulatory programowe

Postautor: maroo » 23 lis 2007, o 22:48

znalazłem jeszcze coś takiego (dla sterowników OMRON'a)

NT2S

Macie może jakieś sugestie ?

Pozdrawiam
Marek

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 209 gości