Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaki procesor jest najlepszy?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 18 mar 2005, o 00:46

Np. ze podlaczyles skaner na USB :D :D :D :D


Dosc stary juz, ale jakze zabawny epizod z "zycia Windy".

daniel93
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2005, o 00:27
Lokalizacja: Wujskie
Kontaktowanie:

Postautor: daniel93 » 20 mar 2005, o 00:00

Ten komunikat pojawia się po zainstalowaniu niekturych programów i restarcie. jak pojawi się u mnie ten komunikat to system uruchamia się wyłoncznie tryb awaryjny.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 mar 2005, o 11:24

A sterowniki masz dobre? (all)

daniel93
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2005, o 00:27
Lokalizacja: Wujskie
Kontaktowanie:

Postautor: daniel93 » 21 mar 2005, o 00:37

Sterowniki są orginalne więc powinny być dobre ale kto wie . Wszysto dobrze a jednak coś nietak !!! :573:

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 22 mar 2005, o 13:30

...Co może znaczyć niebieski komunikat < w którym jest napisane : błąd ohrony systemu win[fade]dows[/fade]
:) To jest BSOD (blue screen of death) Dla pocieszenia podam Ci ciekawostke ze na prezentacji jak dziala Win 98 na targach komputerowych przez Billa Gate$ pojawil sie BSOD :oops: czyli nie jestes pierwszy i ostatni :lol:
Proponuje Ci zrobienie sobie dwuch systemow na dwoch roznych dyskach i pierwszy uzywac tylko ze sprawdzonymi dobrze dzialajacymi programami a drugi jako ten testowy dla nowych programow i miec zawsze backup systemu. I wtedy jak cos jest nie tak wykasowac ten drugi i z pierwszego wgrac backup :idea:
:D

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 22 mar 2005, o 19:43

:) To jest BSOD (blue screen of death) Dla pocieszenia podam Ci ciekawostke ze na prezentacji jak dziala Win 98 na targach komputerowych przez Billa Gate$ pojawil sie BSOD :oops: czyli nie jestes pierwszy i ostatni :lol:
No przeciez pisalem... ze to moze oznaczac
Np. ze podlaczyles skaner na USB
Bo podczas tej wlasnie operacji wowczas sie winda zbluescreenowala (fajne, choc niezbyt poprawne okreslenie). A dla formalnosci... to nie Billy G. prowadzil tamta prezentacje... on stal tylko obok i sie "przygladal" jak dziala "jego" os.
... dwuch systemow na dwoch ...
Hi hi hi... :lol:


A rada z robieniem dwoch systemow, na dwoch roznych dyskach jest idiotyczna - jesli chce sie miec je tylko w celach backupowych, od tego sa programy do backupu, a nie instalowanie x systemow na y dyskach (btw. o ile to byle wogole wykonalne w 98, o tyle np. w XP sie juz bys na tym przejechal..., bo nie wszystko da sie tak poprostu "przywrocic" przez copy).

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 22 mar 2005, o 20:04

ile to byle wogole
NC

:) tak patrze i patrze i nigdzie nie moge wypatrzec BSOD a jesli napiszesz to w goglu to ci sie troszke tego pokaze a slowo zbluescreenowala przyznaje sie widze pierwszy raz w zyciu :wink: BTW BSOD to tez jest link to tak przy okazji :idea:
A co do moich bledow to juz dawno sie do nich przyzwyczailem nawet mature z tego powodu oblalem zeby Cie jeszcze uszczesliwic to tez bardzo powoli czytam (coz pewnie mi sie trafil wolny CPU) :oops:

:idea: Osobiscie uzywam kilku kompow ale czasem mi sie zdarzylo ze potrzebowalem backup hd i w ten sposob podmienilem caly hd bez zbednego instalowania od poczatku wszystkiego czyli praktycznie sprawdzone a nie "idiotyczna hipoteza". Ja zasugerowalem jakies rozwiazanie problemu ktore sie moze komus podobac lub nie (uzywac) a co Ty zaproponowales?
A tak przy okazji na prezentacji mnie nie bylo wiec znam to tylko z drugiej reki :|

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 23 mar 2005, o 15:30

ile to byle wogole
NC

:) tak patrze i patrze i nigdzie nie moge wypatrzec BSOD a jesli napiszesz to w goglu to ci sie troszke tego pokaze
Jakos nie rozumiem tego wywodu. Gdzie nie mozesz wypatrzec, ale sie pokaze ??
a slowo zbluescreenowala przyznaje sie widze pierwszy raz w zyciu :wink:
Wiem, ja rowniez pierwszy raz je widzialem jak to pisalem ;p
A co do moich bledow to juz dawno sie do nich przyzwyczailem nawet mature z tego powodu oblalem zeby Cie jeszcze uszczesliwic to tez bardzo powoli czytam (coz pewnie mi sie trafil wolny CPU) :oops:
Pax... pax... miedzy forumowiczami. Sam tez miewalm problemy z naszym ojczystym jezykiem, nadal miewam. Rozumiem rowniez ze niektorzy maja wieksze problemy (dysleksja itp.) ale 2 rozne pisownie wyrazu o tym samym znaczeniu, w tak malym odstepie, to juz naprawde wyglada "dziwnie". No ale... spokoj...
Osobiscie uzywam kilku kompow ale czasem mi sie zdarzylo ze potrzebowalem backup hd i w ten sposob podmienilem caly hd bez zbednego instalowania od poczatku wszystkiego czyli praktycznie sprawdzone a nie "idiotyczna hipoteza". Ja zasugerowalem jakies rozwiazanie problemu ktore sie moze komus podobac lub nie (uzywac) a co Ty zaproponowales?
A tu juz sie przyczepie bezczelnie... powyzsze problemy to betka (ten wolny cpu, itp.), ale masz rowniez problemy z czytaniem ze zrozumieniem !!!! Zasugerowalem przeciez uzycie programow do backupu, ot... chocby program "kopii zapasowej" dostepny w windzie, albo tar pod unixem/linuxem. Albo... calkiem fajny programik o nazwie ghost, ktorego notabene sam uzywam. Napisalem ponadto, ze jesli to ma sluzyc jedynie kopii zapasowej, to jest to rozwiazanie IDIOTYCZNE, i bede to powtarzac do znudzenia. Rozwiazanie takie ma, jak najbardziej sens, ale nie jako backup (jedynie). Ja rowniez uzywam wielu kompow, wielu systemow i wielu architektur sprzetowych.
A tak przy okazji na prezentacji mnie nie bylo wiec znam to tylko z drugiej reki :|
Wiesz... mnie rowniez nie bylo wowczas w USA. A prezentacje znam z przekazow audio/wideo - krazyly, m.in. w sieci przekazy z tego "donioslego" wydazenia (i pewnie po dzis dzien mozna je znalezc).

daniel93
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2005, o 00:27
Lokalizacja: Wujskie
Kontaktowanie:

Postautor: daniel93 » 28 mar 2005, o 22:27

Co z tym zrobić ? :?

Apacz2
-
-
Posty: 32
Rejestracja: 12 maja 2005, o 20:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: Apacz2 » 16 maja 2005, o 20:10

Daniel 93 - miałem podobny problem co ty włącznie z tym błędem ochrony.
Potem doszło do tego , że scandisk znajdywał mi "błędy krzyżowe" na dyskach, tzn że dwa programy chciały w jednyym momencie odczytać ten san klaster na dysku. Szukałem, reinstalowałem, dłubałem, a wystarczyło wymienić taśmy HDD za 10 złotych i jak ręką odjąć. Oczywiście po wymianie trzebabyło format i setup od nowa, bo już tak było na dyskach namieszane - spróbuj

daniel93
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 20 lut 2005, o 00:27
Lokalizacja: Wujskie
Kontaktowanie:

Postautor: daniel93 » 16 maja 2005, o 22:02

Apacz2 : No dobra ale po wymianie kabelka hdd nietrza formatować hdd !!!

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 16 maja 2005, o 22:26

Apacz2 : No dobra ale po wymianie kabelka hdd nietrza formatować hdd !!!
Normalnie... nie trzeba, ale przeciez Ci napisal ze tak mu ten bug namieszal ze nie bylo juz rady :P

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 190 gości