Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Klawiatura do PC - sposób transmisji danych

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

GKTIGER

Klawiatura do PC - sposób transmisji danych

Postautor: GKTIGER » 30 kwie 2003, o 11:33

Czy ktoś zna sposób transmisji pomiędzy PC i klawiaturą? Gdzie mogę znaleźć jakieś artykuły na ten temat?
Pozdrawiam

katarcza
-
-
Posty: 158
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 12:48

Postautor: katarcza » 30 kwie 2003, o 13:24

Jest to zwykła transmisja synchroniczna, szeregowa taka jaka jest realizowana np. przez mikrokontrolery '51. Dosc szybka bo standardowo jest to 8MHz o ile dobrze pamiętam. Częstotliwośc tą podaje jednak komputer, więc jesli chcesz użyc klaw. w jakimś projekcie to nie ma to znaczenia.

GKTIGER

Postautor: GKTIGER » 30 kwie 2003, o 14:38

Dzięki za podpowiedź ale potrzebuję więcej informacji, np jak zorganizaowana jest ramka, co dokładnie jest przesyłane (nr. klawisza?). O ile dobrze pamiętam to nr. klawisza przesyłany jest dwa razy - po naciśnięciu klawisza i po jego zwolnieniu.

franyo

klawiatura

Postautor: franyo » 30 kwie 2003, o 17:54

Witam.Wszystkie informacje masz na stronce http://panda.cs.ndsu.nodak.edu/%7Eachapwes/PICmicro/ - niestety po angielsku,ale da się co nieco połapać.Pozdrawiam.

franyo

jeszcze raz klawiatura

Postautor: franyo » 30 kwie 2003, o 18:02


piotr_go

Postautor: piotr_go » 1 maja 2003, o 22:01

a macie maże opis działania klawiatury na USB, chce zbudować odbiornik IR i udawać nim klawiature, mam coś takiego z kartą tv na PICu podpinane do usb ale mi klawiszologia nie odpowiada a tak to mógł bym sobie uaktualniać :)

jeżeli można to prosze też o odpowiedź na piotr_go@wp.pl bo żadko tu zaglądam

GKTIGER

Postautor: GKTIGER » 6 maja 2003, o 15:32

Dzięki za pomoc :D

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 201 gości