Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak podłączyć to złącze?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

antiga1111
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2016, o 13:45

Jak podłączyć to złącze?

Postautor: antiga1111 » 28 sty 2016, o 13:54

Witam Wszystkich,
chciałbym użyć takiego złącza:
Obrazek

Po co są w nim 3 wyprowadzenia, a nie 2? Czy jeśli mam 2 przewody zasilające moje urządzenie to (+) mam podłączyć do tej większej nóżki, a (-) do dwóch pozostałych czy tylko do jendej? Wolę się upewnić zanim to zrobię.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak podłączyć to złącze?

Postautor: ACeK » 28 sty 2016, o 14:15

Obrazek Tam sa trzy styki. Z reguly srodkowy bolec to plus zasilania. Dwa pozostalem to zwarte styki. Najlepiej sprawdz miernikiem jakie sa przejscia z wtyczka a jakie bez. Powod ze sa trzy jest taki ze styk wykorzystuje sie gdy np mamy zasilanie bateryjne lub zasilacz. Po wlaczeniu wtyczki w takie gniazdo bateria jest rozlaczana Obrazek
Załączniki
Untitled-1.png
Przyklad jak podlaczyc plus i minus.
Untitled-1.png (9.99 KiB) Przejrzano 4616 razy

antiga1111
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 28 sty 2016, o 13:45

Re: Jak podłączyć to złącze?

Postautor: antiga1111 » 28 sty 2016, o 15:05

Powod ze sa trzy jest taki ze styk wykorzystuje sie gdy np mamy zasilanie bateryjne lub zasilacz. Po wlaczeniu wtyczki w takie gniazdo bateria jest rozlaczana
To jeśli mam dwa przewody, które zasilają układ i nie ma baterii tzn. zasilanie będzie tylko z zasilacza to wtedy zlutować oba styki ze sobą i do minusa? Czy wystarczy do dowolnego?

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak podłączyć to złącze?

Postautor: ACeK » 28 sty 2016, o 17:35

Obrazek Wystarczy do jednego :idea: Sprawdz miernikiem jak podlaczysz gniazdo z wtyczka kiedy masz polaczenie miedzy nimi (plus z plusem oraz minus z minusem) Obrazek

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 124 gości