Forum Elektroniki Praktycznej - Rejestracja

Forum EP należy do środowiska elektroników-konstruktorów, które z istoty rzeczy stanowi społeczność elitarną, wyróżniającą się wysokim poziomem wykształcenia i ponadprzeciętną inteligencją. Taka społeczność nie potrzebuje szczegółowych regulacji regulaminowych, opisujących standardowe zachowania i normy współżycia na forach internetowych. Ograniczymy się zatem tylko do podania reguł dotyczących dwóch zagadnień specyficznych dla Forum EP, t.j.:

  • rola ekspertów;
  • punkty za aktywność.

We wszystkich innych sprawach, jeśli nie wiesz jak się zachować, to po prostu staraj się zachować przyzwoicie, a przede wszystkim szanuj innych użytkowników Forum EP.

Rola ekspertów

Jesteśmy wdzięczni konstruktorom publikującym artykuły w EP za ich udział w Forum. Są to wybitni specjaliści z ogromnym doświadczeniem i wiedzą praktyczną w dziedzinach ich szczególnych zainteresowań. Trzeba jednak jasno postawić jedną sprawę. EKSPERT MOŻE zabrać głos, ale NIE MUSI (!). Nie ma on obowiązku rozwiązywać wszelkie problemy Forumowiczów, jeśli nawet dotyczą jego specjalności.

Punkty za aktywność

Za aktywny udział w dyskusjach merytorycznych na Forum EP otrzymasz:

  • 1 punkt za post
  • 3 punkty za zainicjowany temat
  • 10 punktów za post oceniony jako pomocny, t.j. za kliknięcie na przycisk "POMÓGŁ", wykonane przez użytkownika otrzymującego pomocną odpowiedź na swoje pytanie.