Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Modul odbiornika FM.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Sanjuro
-
-
Posty: 54
Rejestracja: 20 lis 2003, o 17:00

Modul odbiornika FM.

Postautor: Sanjuro » 4 maja 2004, o 20:26

Czy ktos zna jakis modul odbiornika FM (jakby bylo jeszcze AM to by bylo LUX) z dekoderem RDS (lub wyjsciem do dekodera) i cyfrowym strojeniem? Tzn chodzi mi namiary na sklep (najlepiej w Polsce). Wiem byl kiedys OM5610 ale na stronie sklepu AVT cos go nie widze.
Ostatecznie to moze byc sam uklad odbiornika strojonego cyfrowo(reszte juz jakos zrobie, byleby byl dostepny).

Sanjuro
-
-
Posty: 54
Rejestracja: 20 lis 2003, o 17:00

Postautor: Sanjuro » 6 maja 2004, o 13:14

Nikt mi nie odpowie? Hmmm... Moze jakas mala glowice zastosowac i dodac synteze i dekoder RDS... Ma ktos jakies schematy? Jaka glowice polecacie (jak najmniejsza)?

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Postautor: tomek_j » 6 maja 2004, o 14:28

jezeli nie chcesz OM5610 - nie wiem czy mozna go dostac osobno w AVT ale na pewno jest w ofercie z AVT 5016 9 kompletny tuner z syntezą czestotliwosci, to moze sprobuj wykorzystac sam uklad w nim zwarty TEA5752. Sa też głowice TV+FM zrobione na układzie TEA6503- moze Ci sie uda zdobyc taka głowice i wykorzystac tylko moduł FM - jest tez strojony cyfrowo tak jak OM5610 - opisywane to bylo w EP1/2000. Ale sam musisz zronić tor p.cz i dekoder stero
Tak przy okazji jest gotowa nowa ( mam nadzieje ze lepsza) wersja AVT5016 - czyli tunera FM z RDS i 3 dodatkowymi wejściami w tym jedno S/PDIF sterowny pilotem RC5 i impulsatorem Bourns
Pzdr
T.J.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 219 gości