Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

tuner satelitarny

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

21777
-
-
Posty: 133
Rejestracja: 3 mar 2004, o 13:49

tuner satelitarny

Postautor: 21777 » 6 kwie 2004, o 06:54

witam
czy ktoś może podłączał tuner satelitarny do talerza ?Mam zamiar kupić zestaw do odbioru satelitarnego, a nie wiem czy tam jest dokładna instrukcja. Moglibyście mi polecic jakąś firmę produkującą zestawy, gdzie mogę znaleźć wykaz stacji telewizyjnych na poszczególnych satelitach ?
pozdrowienia
Marek

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 9 kwie 2004, o 07:49

Zestaw sat sklada sie z anteny (talerz), konwerter, tuner i kabel sat (zwykly antenowy sie nie nadaje).
Teraz sa dwa systemy:
1 analogowy
2 cyfrowy
Podlaczenie analogowe systemu jest proste skladasz wszystko razem. Ustawiasz na tunerze czestoliwosc odbieranego programu oraz polaryzacje (H/V) i powoli krecac antena w osi x i y starasz sie zlapac program np. hotbird to 13'E. kiedy znajdziesz pozadany sat to ustawiasz reszte programow. I ten ktory dziala najslabiej (duzo rybek plywa w obazie) mozesz wybrac do dokladnego ustawienia.
System cyfrowy rozni sie tym ze tuner i konweter ma byc cyfrowy. A do ustawienia powinienes miec przyrzad pokazujacy wzmocnienie dlatego ze cyfra dziala z opuznieniem i na oko jest bardzo trudno ustawic.
Jaki system wybrac to kwestia gustu i upodoban.
Ale teraz poziom jest tak zaawansowany ze wszytko raczej dziala dobrze.
Sprobuj uzyc google i sam znajdziesz wiele info. :)

http://winrobi.online.fr/

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości