Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kalkulator naukowy inżynierski

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Kalkulator naukowy inżynierski

Postautor: Darlington » 6 gru 2008, o 14:02

Witam, chciałbym zaopatrzyć się w kalkulator naukowy inżynierski bowiem powoli przestaje mnie bawić liczenie prawie wszystkiego na piechotę na laborki itp, a mój kalkulator super pro z Biedronki za 5zł na dużo nie pozwala.
Warunki jakie musiałby spełnić:
- cena max 100zł
- liczy: średnią, odchylenie standardowe, liczby zespolone, funkcje cyklometryczne, funkcje hiperboliczne, pochodne itp itd
- wytrzymały, bezawaryjny
- prosty i intuicyjny w obsłudze

Podajcie jakie macie, jak je ocenicie, oraz linki do Allegro lub innych stron z konkretnymi modelami które spełniają te wymagania.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 6 gru 2008, o 21:05

Kup sobie Palmtopa i zainstaluj MathCada

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 6 gru 2008, o 22:20

Ok waham się między CASIO FX-570ES a CASIO FS-991ES.
Który będzie lepszy na politechnikę (kierunek Elektronika i Telekomunikacja) i czym one się różnią?

Awatar użytkownika
Aleksander Zawada
Moderator
Moderator
Posty: 532
Rejestracja: 21 lut 2003, o 12:10
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Aleksander Zawada » 6 gru 2008, o 23:13

Coś mi się wydaje, że ten kalkulator ma być panaceum na braki w liczeniu...
Identyczny wpis widziałem już na inszym forum... miałem nic nie pisać...ale...powstrzymać się nie mogłem. :612:
Pochodne i całki w kalkulator?
Funkcje hiperboliczne?( które nota bene wyraża się szybko i bezboleśnie stosownymi kombinacjami e do iks i e do minus iks...)
Zgroza!
Dać mu suwak logarytmiczny :597:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 7 gru 2008, o 00:55

Cóż... mam fx-570s i... nie przypominam sobie by liczył pochodne, całki... czasem z zazdrością spoglądałem na kolegów wyposażonych w kalkulatory z edytorami funkcji (można wpisać funkcję, np. wielomian, i dla zadanych wartości wyliczyć wynik), ale w sumie to tylko gadżet dodatkowy, w dodatku czasem zabierający więcej czasu niż to warte.

Z użytkowych rzeczy... kalkulator mam od... kurcze 12 lat, i jak do tej pory nie wymieniałem baterii !!!! Nie było pomysłu by się zepsuł czy coś w tym rodzaju.

Awatar użytkownika
Medicus
-
-
Posty: 316
Rejestracja: 9 paź 2007, o 22:31
Lokalizacja: Londyn

Postautor: Medicus » 7 gru 2008, o 17:02

...Z użytkowych rzeczy... kalkulator mam od... kurcze 12 lat, i jak do tej pory nie wymieniałem baterii !!!! Nie było pomysłu by się zepsuł czy coś w tym rodzaju.
Casio lubowało się w stosowaniu dużych paluszków w swoich kalkulatorach,
a z nich to jest czemu się wylewać :619:

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 7 gru 2008, o 18:20

Paluszków... przy całkowitej grubości kalkulatora 7-8mm?? (licząc z wystającymi przyciskami)... Wg. opisu na obudowie jest tam LR44... jest jeszcze jeden fajny zapis:

Kod: Zaznacz cały

DC 1.5V - 0.0001W
;)

viajero
-
-
Posty: 41
Rejestracja: 5 gru 2008, o 21:04
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Postautor: viajero » 7 gru 2008, o 23:39

Casio lubowało się w stosowaniu dużych paluszków w swoich kalkulatorach, a z nich to jest czemu się wylewać
Kiedyś miałem SHARP'a z paluszkami w zasilaniu. Wytrzymały (baterie też SHARP) 11 lat! Aż mi się wierzyć nie chciało, gdy wymieniałem.

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości