Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wzmacniacz gsm

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

skorosze6
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2006, o 16:57
Lokalizacja: wawa

Wzmacniacz gsm

Postautor: skorosze6 » 23 cze 2006, o 17:06

Witam ,

Mam problemy z zasiegiem telefonów komorkowych , w zwiazku z powyższym chcialbym sie zapytac czy kots ma namiary na firme ktora oferuje tegto typu urządzonka ,
Rozmawialme juz z operatorami telekomów ale na infoliniach siedzą ludzie , ktorzy nie maja zielonego pojecia o co mi chodzi i w standardzie otrzymuje odpowiedz " nie da sie "

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 26 cze 2006, o 11:00

i dobrze ci powiedzieli

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 27 cze 2006, o 06:31

PICIA - bzdury opowiadasz
a dlatego bo w naszej firme po rozmowie z erą oraz z orange dostalimy 2 repitery sygnalu gsm na dachu sa zamont9owane po 2 anteny yagi wedwnatrz budynku jest cos ala antenka panelowa wraz z elektronika <pudelko 25x15cm> wszystko zasilane jakims zasilaczem 12V
fakt trwalo to dosc dlugo -3tyg zalatwianie calych formalnosci ale NIE BYLO ZADNEGO problemu z repiterami panowie uwineli sie w 3h z montazem :)

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 27 cze 2006, o 07:59

PICIA - bzdury opowiadasz
a dlatego bo w naszej firme po rozmowie z erą oraz z orange dostalimy 2 repitery sygnalu gsm na dachu sa zamont9owane po 2 anteny yagi wedwnatrz budynku jest cos ala antenka panelowa wraz z elektronika <pudelko 25x15cm> wszystko zasilane jakims zasilaczem 12V
fakt trwalo to dosc dlugo -3tyg zalatwianie calych formalnosci ale NIE BYLO ZADNEGO problemu z repiterami panowie uwineli sie w 3h z montazem :)
ja się z tym nie spotkalem- jedno jest pewne...zwykłego nieśmiertelnika na to nie stać

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 27 cze 2006, o 10:18

Awatar:

To dostaliscie mini stacje przekaznikowa i tyle. Mam jednak wrazenie ze skoroszowi (mam nadzieje ze dobrze odmienilem) chodzilo raczej o wzmacniacz montowany w phone. I w tym wzgledzie musze zgodzic sie z Picia i ludzmi z infolinii... nie da sie...

choc nie... wlasciwie to sie da (w koncu to sygnal, wiec czemu mialo by sie nie dac zbudowac wzmacniacza dla tego sygnalu), ale... po pierwsze obowiazuja nas jakies normy (bezpieczenstwa, a wiec maksymalne dopuszczalne moce nadawania), po drugie wymiary czegos takiego, po trzecie koszty...

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 27 cze 2006, o 19:19

Awatar:

To dostaliscie mini stacje przekaznikowa i tyle...
obrazasz moja inteligencje to nie jest mini BTS a repiter net monitor nie pokazuje tej skrzynki jako nowy bts

nie smiertelnika nie stac ? my ani zlotowki nie zaplacilismy za ten montaz i urzadzeni wystarczy odpowiednio poprowadzic rozmowe

Yedi
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 1 lip 2006, o 18:50
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: Yedi » 1 lip 2006, o 18:54

Witam !!!

Mam podobny problem (chodzi akurat o zasięg GSM 900) na działce 50 km od Wawy.
Pytanie .. Czy istnieje jakieś inne rozwiązanie niż to ?

Coś tanszego ? czy tylko już droższe opcje ? Czy ten repeater wzmacnia dowolny sygnał GSM dowolnego operatora ?


Dzięki z góry za info

Pozdroofka

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 2 lip 2006, o 08:50

wedlog mnie istnieja juz tylko drozszae opcje - czemu ? bo operator robi to ZA DARMO

Franek
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 24 lut 2006, o 21:34
Lokalizacja: Ustroń

Postautor: Franek » 2 lip 2006, o 09:26

Pewnym rozwiązaniwm jest antena zewnętrzna kierunkowa, np. typu Yagi lub logarytmiczna, zamocowana np. na dachu, połączona z komórką kablem współosoiwym.
Sam używam takiego rozwiązania. Mam namiary na producenta takich anten; jak ktoś zainteresowany, pse pisać na priva: bt@post.pl

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 2 lip 2006, o 20:40

Pewnym rozwiązaniwm jest antena zewnętrzna kierunkowa, np. typu Yagi lub logarytmiczna, zamocowana np. na dachu, połączona z komórką kablem współosoiwym.
Sam używam takiego rozwiązania. Mam namiary na producenta takich anten; jak ktoś zainteresowany, pse pisać na priva: bt@post.pl
heh takie antenki to mozna sobie zrobic samemu nawet na laminacie widzlem pcb w google .. ale nic to nie da jezeli telefon nie ma wysjcia na antene ..... a jakos nowsze teleony nie maja

wojtiq
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2006, o 11:49
Lokalizacja: Łuków
Kontaktowanie:

Postautor: wojtiq » 2 lis 2006, o 13:23

Witam!

Jest taka firma z wielkiej brytanii "cellantena".
Urządzenia wyglądają obiecująco ale każą sobie za nie słono płacić.
Więc warto zainteresować się załatwieniem tego za darmo od operatora
jak napisał avatar100.

Pozdrawiam!

gavi
-
-
Posty: 218
Rejestracja: 14 kwie 2003, o 15:03
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: gavi » 2 lis 2006, o 17:31

wedlog mnie istnieja juz tylko drozszae opcje - czemu ? bo operator robi to ZA DARMO
Ok. Wszystko sie zgadza, tylko na jaką sumę co-miesiecznego ryczałtu opiewają umowy Twojej firmy z Orange i Erą?
Co jak co, ale pieniądze to oni liczyć umieją...

wojtiq
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 2 lis 2006, o 11:49
Lokalizacja: Łuków
Kontaktowanie:

Postautor: wojtiq » 2 lis 2006, o 20:13

Zgadza się, że faktury to oni potrafią przysyłać. A z tym pokryciem kraju zasięgiem to wielka lipa.
Na głównych trasach wszystko ok, a na tych mniej uczęszczanych to jest tak, że jak 15minut rozmowy bez zerwania to jest dobrze.
A odnośnie słabego zasięgu w budynkach to tracą bo spada drastycznie liczba połączeń. Więc taki repeater to korzyści dla dzwoniącego i operatora.

Drizzt
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 10:01
Lokalizacja: Białogard

Postautor: Drizzt » 17 kwie 2007, o 10:04

Ha...

No fakt... są możliwości zakupu repaeterów w Polsca

http://www.gsm.tpe.pl

moja firma jest przedstawicielem CellAntenna w Polsce.

A dla klientów indywidualnych rozkładamy na raty...

Wróć do „Elektronika - tematy dowolne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 256 gości