Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Elektryczny Przepływowy ogrzewacz wody,czy terma?Co wybrać?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

BEATHAG
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 18 kwie 2006, o 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Elektryczny Przepływowy ogrzewacz wody,czy terma?Co wybrać?

Postautor: BEATHAG » 18 kwie 2006, o 09:05

Cześć .
Potrzebuję Waszej pomocy ?
Co jest bardziej ekonomiczne i zużyje mniej prądu ???
Terma , czy przepływowy ( elektryczny ) ogrzewacz wody ???
Mieszkam w starej kamienicy , bez gazu i centralnego ogrzewania , aby mieć ciepłą wodę używam teraz termę ( ale bankrutuję na zużyciu energii elektrycznej ) . Zastanawiam się nad wymianą termy na przepływowy ogrzewacz wody ( 5 KW ) . Czy to mi zaoszczędzi energii elektrycznej i bardziej się opłaca ??? . Błagam Was o pomoc co jest bardziej oszczędne???

Proszę nie dublowac tematów. Temat przeniosłem do działu Inne... End

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 18 kwie 2006, o 09:49

1) Nie ten dział
2) APELUJĘ O NIEDUBLOWANIE TEMATÓW
To tyle z mojej strony :)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 kwie 2006, o 10:31

1) Nie ten dział
2) APELUJĘ O NIEDUBLOWANIE TEMATÓW
To tyle z mojej strony :)
A Ty co? Moderator jesteś?
Zaraz zobaczę Twoje posty i z tych 499 zostanie... na palcach policzyć, więc daruj sobie takie upomnienia.
Takie posty się zgłasza (jest taka opcja jeśli o tym nie wiesz...) do admina/moderatora a oni już będą wiedziec co mają z tym zrobić.
Pozdr.

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty: 456
Rejestracja: 17 sty 2005, o 10:52

Re: Elektryczny Przepływowy ogrzewacz wody,czy terma?Co wybr

Postautor: tasza » 18 kwie 2006, o 11:18

:arrow: BEATHAG

zerknij proszę na to:
http://www.muratordom.pl/ekspert_instal ... =6473,6011

pozdrawiam,
tasza

czarutek

Postautor: czarutek » 18 kwie 2006, o 20:59

Porównując termy i przepływowe, to z punktu widzenia zużycia energii, najekonomiczniej jest dużo małych przepływowych, czyli jeden przy każdej umywalce. Dodatkowo - zawsze jak najkrótsza droga od grzałki do wylewki. Problem przy przysznicu, a jeszcze większy przy napełnianiu wanny. O ile z 5kW-mi pod prysznicem będzie znośnie, to do napełnienia wanny (zanim ostygnie), potrzeba nie 5, a jakieś 3x5kW. I tu problem doprowadzenia... :(

marecki
-
-
Posty: 390
Rejestracja: 4 sie 2005, o 15:48
Lokalizacja: Sandomierz
Kontaktowanie:

Re: Elektryczny Przepływowy ogrzewacz wody,czy terma?Co wybr

Postautor: marecki » 19 kwie 2006, o 20:01

Zastanawiam się nad wymianą termy na przepływowy ogrzewacz wody ( 5 KW ) . Czy to mi zaoszczędzi energii elektrycznej i bardziej się opłaca ??? . Błagam Was o pomoc co jest bardziej oszczędne???
Tak jak napisał czarutek - przepływowy podgrzewacz wody zużyje tylko prąd w chwili poboru wody...Można uznać go jako urządzenie oszczędne... Możę sprawę wanny załatwiłby pojemnościowy podgrzewacz wody? Tylko że tam grzałka stara się utrzymać cały czas stałą temp...

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości