Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Notebook Compaq Armada M700 ... problem z biosem

Awatar użytkownika
maxipalia
-
-
Posty: 63
Rejestracja: 30 lip 2004, o 17:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Notebook Compaq Armada M700 ... problem z biosem

Postautor: maxipalia » 19 wrz 2004, o 17:07

Mam do naprawienia notebooka, objawy są na pozór banalne - po paru minutach się wiesza, ale elemant przegezewania wyeliminowałem stosując zewnętrzne chłodzenie + czyszczenie styku proc/radiator.
W padłem na pomysł, że może to być coś z ustawieniami biosu - niestety wejście jest zabezpieczone hasłem ... czy zna ktoś hasło uniwersalne, bądź wie jak zresetować biosa ???

Będe wdzięczny za wszelkie porady ...

Awatar użytkownika
Wiesław Obrembski
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 18 sty 2004, o 12:04
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Wiesław Obrembski » 27 wrz 2004, o 20:42

Hasło (jeżeli BIOS to AWARD) zwykle jest takie: AWARD_SW, ale czasem może nie pasować. Wtedy to pokombinuj z nim (SW_AWARD, SW AWARD..). z tego co napisałeś, to masz dostęp do płyty głównej tego laptopa. No to wystarczy wyjąć bateryjke na jakiś czas (różnie to bywa, zwykle to 10sec, czasem 1min a raz mi się zdarzyło, że wytrzymał 1 dzień!). Jeżeli jest to stary laptop, to bateryjki może nie być (w starych płytach do Pentium 3, na płycie był scalak z wbudowaną baterią.) No to tu już kłopot... równierz (nie wiem jak to jest w laptopach), poszukaj zworki pod tytułem CLEAR CMOS, i ją przełącz na chwile. Jak to nie pomoże, to pozostaje internet i znaleść program do wydobywania hasła z BIOSa...

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości