Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT-5290

foka
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011, o 10:32

AVT-5290

Postautor: foka » 12 lip 2011, o 10:39

Witam
Mam problem z uruchomieniem zestawu 3 kanałowego zdalnego sterowania. Do projektu były dołączone pliki .hex nadajnika i odbiornika. Jednak mimo wgrania ich do ATtiny13 nie udało mi się uruchomić transmisji. Możliwe, że mam źle ustawiony np dzielnik zegara. Czy jest gdzieś info jak ustawić fuse bity w procesorze nadajnika i odbiornika dla tego projektu? Prosiłbym o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2011, o 14:46 przez foka, łącznie zmieniany 1 raz.

foka
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 12 lip 2011, o 10:32

Re: AVT-5290

Postautor: foka » 12 lip 2011, o 14:45

Dostałem odpowiedź od autora artykułu. Zamieszam bo może komuś się jeszcze przyda.

Problem jest z hexami z płyty dołączonej do EP. Na płycie zamieszczona jest starsza wersja, w której podobno pojawia się problem z parowaniem na niektórych egzemplarzach procesorów ATtiny13A.

Podczas programowania fusebity należy ustawić w sposób następujący:
nadajnik: „Fuse Low Byte ” = 0x19, „Fuse High Byte ” = 0xFA
odbiornik: „Fuse Low Byte ” = 0x3A , „Fuse High Byte” = 0xFA

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Piotr Witczak
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 10 cze 2011, o 07:44

Re: AVT-5290

Postautor: Piotr Witczak » 18 lip 2011, o 07:54

Na redakcyjnym serwerze FTP zamieszczone są poprawione pliki wynikowe przesłane przez autora projektu.
Dane do logowania: host: ftp://ep.com.pl • user: 12147 • pass: 2e7u6a2a

Keeny
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 1 gru 2012, o 17:52

Re: AVT-5290

Postautor: Keeny » 1 gru 2012, o 18:17

Witam
Zakupiłem 5290B (zaprogramowany do złożenia), starannie poskładałem, niestety mam problem z uruchomieniem.
Ponieważ nie jestem zbyt lotny w elektronice mam problem z znalezieniu przyczyny.
Może wskażę kilka spraw:
1. Programowanie nadajnika - przeprowadzam zgodnie z instrukcją, niestety nie przewidziano sygnalizacji potwierdzającej zatem tak do końca nie wiem czy nadajnik działa.
2. Programowanie odbiornika - również wg instrukcji. Testowa dioda LED mruga 1 raz zaraz po włączeniu zasilania (zanim jeszcze zdążę włączyć nadajnik), po włączeniu nadajnika nic się dalej już nie dzieje. Ani po kilku sekundach ani kilkunastu.
3. Podłączone serwa oczywiście nie reagują. Nawet nie drgną jak w przypadku podłączenia zasilania "na krótko". Sprawdziłem zatem przy włączonym zasilaniu odbiornika czy między nóżkami masowymi goldpinów a środkowymi pojawia się napięcie. Niestety zamiast 4,5V (lub ciut mniej z uwagi na diodę D1) obserwuję jedynie 0,3V (dioda dobrze wlutowana).

Uprzejmie proszę kogoś kto miał do czynienia z w/w kitem, o wskazówki od czego mógłbym zacząć szukać przyczyny.

P.S. Luty i ścieżki między elementami sprawdzone multimetrem. :wink:

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości