Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

Jacek Zieliński
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2010, o 09:36
Lokalizacja: Lublin

Re: AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

Postautor: Jacek Zieliński » 13 kwie 2017, o 10:34

Mam dziwne wrażenie, że wszystkie małe tranzystory na zdjęciach i dokumentacji do zestawu są odwrotnie wlutowane. Muszę to sprawdzić. Jeśli mam rację, to jakim cudem to działa, kiepsko ale jednak.

Karol76
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 16:10

Re: AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

Postautor: Karol76 » 15 kwie 2017, o 16:24

Kolego Jacek sprawdziłeś może co z tymi tranzystorami ? U mnie układ od początku nie pracuje prawidłowo, mam pełne zasilanie na aku takie jak na wejściu układu.

Jacek Zieliński
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 3 mar 2010, o 09:36
Lokalizacja: Lublin

Re: AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

Postautor: Jacek Zieliński » 5 maja 2017, o 22:14

Witam.

Tak, sprawdziłem. Tranzystory tego typu mają być wlutowane tak, jak jest to pokazane na fotografiach. Nie jestem do końca zadowolony z pracy tego układu. Ale trudno mi ustalić czy taki jego urok z uwagi na program czy jest jakiś problem sprzętowy.

Pozdrawiam.

Karol76
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 16:10

Re: AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

Postautor: Karol76 » 10 maja 2017, o 06:21

Dzięki za odpowiedź. Ja ostatecznie zawiozłem układ do korporacji avt, niby działa ale prąd ładowania cały czas faluje w przedziale około 1A od ustawionej wartości.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości