Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 184, generator - wobulator

slashdotpl
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 20:34

AVT 184, generator - wobulator

Postautor: slashdotpl » 2 cze 2016, o 15:15

Czy ktoś mógłby pomóc zdalnie zdebugować problem, który napotkałem w wobulatorze według AVT184 ( http://serwis.avt.pl/manuals/AVT184.pdf )?

Podpiąłem zasilanie symetryczne do N, O (masa), P i wyjście L do oscyloskopu. Układ ruszył, częstotliwość poprawnie zmienia się pod wpływem P1, a reakcja na P2 i P3 wydaje się poprawna. Problem w tym, że niestety stale spłaszczony jest dół sinusoidy (druga połowa okresu), co nie jest zbyt dobrym objawem, najważniejsze - co może go powodować.
Sprawdziłem sam układ generatora (rys 1.) i wygląda na to, że nóżka 2 nie podaje ani sinusa, ani piły w danej konfiguracji. Pytanie czy podłączenie może na to wpływać? Wpiąłem inny układ XR2206, jednak efekt jest taki sam.
Trudno mi powiedzieć jaki może być powód, sprawdziłem sporo rzeczy, napięcia wydają się przechodzić odpowiednio po XR2206. Na nóżce 3 mam dokładnie to samo co na zasilaniu, chyba tak powinno być.

Potencjalne niedoróbki - druga para tranzystorów nie jest skierowana plecami, R12 to rezystor 47k - w opisie jest wspomniany potencjometr oraz stabilizator mam wpięty odwrotnie (wejscie-wyjscie), ale tutaj ścieżka i tak jest przecięta (konfiguracja dla stabilnego źródła). Pytanie czy to może doprowadzać do niepoprawnej generacji sygnału? Macie jakieś pomysły?

Będę wdzięczny,
Pozdrawiam.
Załączniki
Schemat_ideowy.pdf
(19.02 KiB) Pobrany 262 razy
PCB.png

slashdotpl
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2016, o 20:34

Re: AVT 184, generator - wobulator

Postautor: slashdotpl » 2 sie 2016, o 20:26

Czy mogę prosić o pomoc? Nadal nie udało mi się usunąć problemu.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości