Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Moderator: Jacek Bogusz

gsmok
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Postautor: gsmok » 6 lip 2016, o 08:51

Witam
Na problem, o którym chciałbym napisać natknąłem się już wcześniej, ale jest on szczególnie dokuczliwy w przypadku 3-częściowego artykułu o tytule zgodnym z tytułem wątku. Ukazał się on w EP od numeru 5 do 7/2016. Jestem wieloletnim prenumeratorem EP. Od roku prenumeruję wersję "elektroniczną". Wspomniany artykuł zawiera tylko pobieżny opis kodu programu. W domyśle więcej informacji powinno być dostępnych na serwerze ftp. Mam do niego dostęp jako prenumerator i ze zdumieniem stwierdzam, że zasoby serwera opisane jako informacje DODATKOWE są bezwartościowe - tam nie ma żadnych dodatkowych danych. To zwykłe archiwum z paroma artykułami. Jako prenumeratora nie interesuję mnie archiwa, które z zasady mam bo po prostu prenumeruję czasopismo. Interesują mnie informacje dodatkowe!!!!! - takie jak np. bardziej szczegółowy kod programu, który mógłbym sobie przeanalizować w przypadku złożonego projektu z systemem operacyjnym, dodatkowymi bibliotekami itp, jaki jest tematem wspomnianego artykułu.
Wiedziony złymi przeczuciami cofnąłem się do wcześniejszych numerów i zastałem to samo - archiwalne artykuły i żadnych informacji DODATKOWYCH!!!!
Czy jest to celowa polityka Redakcji, przeoczenie, czy też nie umiem korzystać z ftp?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Postautor: Jacek Bogusz » 6 lip 2016, o 13:55

Zawsze, jeśli tylko autor prześle, udostępniamy kod programu i/lub kompletny projekt. Dotyczy to zwłaszcza rubryk "projekty" i "kurs". Rzeczony artykuł dotarł do nas bez źródła programu - zdopinguję autora i udostępnimy kompletne źródło.

gsmok
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Postautor: gsmok » 6 lip 2016, o 16:03

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Moja prośba o kod programu zabrzmiała może zbyt radykalnie. Wynikła ona z moich oczekiwań dotyczących kursu. Pierwsza i druga część (zwłaszcza pierwsza) sugerowały dokładne przedstawienie procesu wykorzystania ciekawego zestawu ewaluacyjnego do złożonego zadania obejmującego połączenie ze sobą narzędzi programistycznych (CubeMX i SW4STM32) oraz oprogramowania opartego na systemie operacyjnym czasu rzeczywistego. Zaczęło się wspaniale - włącznie ze szczegółami dotyczącymi programowania mikrokontrolera z zastosowaniem RTOS-u. Gdy nastawiłem się na dalsze szczegóły pojawiła się część trzecia, w której oprócz kilku skrótowych informacji nie ma w zasadzie nic oprócz symbolicznego "dużego napisu KONIEC". Po co było robić tyle szumu w pierwszych dwóch częściach, aby od razu w trzeciej zakończyć Kurs. To mi przypomina artykuł, w którym jest wprowadzenie i zakończenie - brak jest natomiast najważniejszej części, czyli merytorycznego opisu. Stąd moja prośba o kod. Po prostu na jego podstawie sam bym sobie uzupełnił brakujący fragment kursu.
Wydaje mi się, że Redakcja powinna, przyjmując materiał do druku dokonywać oceny merytorycznej co do jego zawartości i spójności. Nie byłoby wówczas problemów z dosyłaniem przez Autoró kodów, projektów i innych "brakujących" materiałów.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Postautor: Jacek Bogusz » 6 lip 2016, o 18:19

Oczywiście, dokonujemy oceny, ale... Ten artykuł został przysłany z błogosławieństwem producenta zestawu i obietnicą, że kod zostanie uzupełniony. Moja wina, że nie przypilnowałem :/. No nic, prośby o kod już poszły do kogo trzeba.

gsmok
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 26 kwie 2006, o 10:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Postautor: gsmok » 7 lip 2016, o 10:13

Dziękuję za informację :)

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Podstawy programowania STMF746G-DISCO

Postautor: Jacek Bogusz » 21 lis 2016, o 09:30

Kod źródłowy jest dołączony bodajże do 3 odcinka. Nie ma żadnego linku - w EP jest użytkownik i hasło, trzeba się zalogować i pobrać z ftp. Link bez tych parametrów po prostu nic nie da. Gdyby czegoś brakowało w tym kursie, to proszę o informację.

Wróć do „Magazyn Elektronika Praktyczna - dyskusje, komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości