Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Konkurs na najgorszy artykuł w EP...

Moderator: Jacek Bogusz

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Konkurs na najgorszy artykuł w EP...

Postautor: Jacek Bogusz » 25 mar 2015, o 16:24

Ten post kieruję zwłaszcza do użytkownika Virgo. Okazało się po raz kolejny, że nie sposób otrzymać zestawów SAM D2 Xplained Kit (ciągle są out of stock i raczej nie zanosi się na wznowienie produkcji). Chciałbym jednak wreszcie zakończyć sprawę konkursu jubileuszowego i dlatego mam taką propozycję - proszę o wskazanie jakiegoś zestawu na stronie http://store.atmel.com/ w cenie rzędu ceny SAM D21 Xplained Kit (a więc ok. 40$), a ja go dostarczę zamiast tej brakującej płytki z mikrokontrolerem. Najlepiej pisać bezpośrednio na mój adres e-mail jacek.bogusz@ep.com.pl.

virgo
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 20 lip 2012, o 20:56

Re: Konkurs na najgorszy artykuł w EP...

Postautor: virgo » 23 kwie 2015, o 21:33

Ten post kieruję zwłaszcza do użytkownika Virgo. Okazało się po raz kolejny, że nie sposób otrzymać zestawów SAM D2 Xplained Kit (ciągle są out of stock i raczej nie zanosi się na wznowienie produkcji). Chciałbym jednak wreszcie zakończyć sprawę konkursu jubileuszowego i dlatego mam taką propozycję - proszę o wskazanie jakiegoś zestawu na stronie http://store.atmel.com/ w cenie rzędu ceny SAM D21 Xplained Kit (a więc ok. 40$), a ja go dostarczę zamiast tej brakującej płytki z mikrokontrolerem. Najlepiej pisać bezpośrednio na mój adres e-mail jacek.bogusz@ep.com.pl.
Hmmm...
Z jednej strony - trochę szkoda, że ktoś (EP) ma dokładać do interesu, bo zawalił ktoś inny, czyli jak rozumiem Atmel. Z drugiej strony - takie były zasady gry, więc raczej nie moja wina.
Głupia sprawa.
Wracając do sedna: na wspomnianej stronie http://store.atmel.com/ na zielonym tle widnieje następująca informacja:
"As of March 23, 2015 this site is no longer accepting new orders. If you have a pending order, you can login and check your order status until April 23, 2015. Products ordered from this site can be returned within 30 days of the order date. More information can be found on the Terms and Conditions of Sale page.
If you would like to purchase an Atmel tool, or devices, please visit our new store at www.atmel.com/buy.
"
I może problem polega na tym, że ta strona najprawdopodobniej przestaje funkcjonować. Wchodząc na www.atmel.com/buy można sprawdzić, że dostępne są:
- płyta główna SAM D20 Xplained Pro Evaluation Kit (http://www.atmel.com/tools/ATSAMD20-XPRO.aspx) - 104 szt.,
- płytka z wyświetlaczem OLED1 Xplained Pro (http://www.atmel.com/tools/atoled1-xpro.aspx) - 5 szt.
Akurat tych płytek brakowało w moim zestawie.
Zatem jeśli wszystko nadal jest aktualne, niech zostaną te płytki.

virgo
-
-
Posty: 58
Rejestracja: 20 lip 2012, o 20:56

Re: Konkurs na najgorszy artykuł w EP...

Postautor: virgo » 23 kwie 2015, o 22:11

Dwie strony to pikuś! Bez problemu da się na 12, czego dowodem może być artykuł "Scalone wzmacniacze akustyczne mocy".
Nie jest to może reklama konkretnego produktu, a raczej artykuł z gatunku "zapchajdziura".
Celem artykuł publikowanych w rubryce "wybór konstruktora" jest przegląd rozwiązań. Dzięki takiemu artykułowi są zebrane w jednym miejscu różne scalaki, których można użyć. Fakt, to wszystko jest dostępne w Internecie, ale wykonaliśmy za zainteresowanego Czytelnika pracę prezentując rozwiązania w zunifikowanej formie, zbierając je z różnych źródeł. To jest naprawdę dużo pracy.
Oczywiście, istnieje całe grono naszych Czytelników, którym podobają się jedynie projekty i pomijają resztę treści uważając ją za nieważną. To nie do nich są adresowane artykuły tego typu. Przykładem był numer o elektronice w medycynie, który wykazał te podziały o czym można przeczytać również na tym forum. Ludzie są jednak różni, różne są ich potrzeby. EP jest czytana przez więcej niż 20 tysięcy osób i naprawdę trudno utrafić w gusta wszystkich.
Uważnie słuchamy zarówno sygnałów chwalących nas jak i krytykujących. Zachęcam do wpływania na kształt czasopisma. Konstruktywne uwagi można przesyłać na redakcja@ep.com.pl lub jacek.bogusz@ep.com.pl.
Nie wątpię, że zebranie wszystkich danych i napisanie artykułu wymagało sporo pracy. Wiem również, że nigdy nie uda się dogodzić wszystkim. Dla pewnej części czytelników tekst pewnie okazał się pomocny. OK, tutaj nie ma o czym dyskutować. Jednak forma tego artykułu... Mam na myśli fotografie/rysunki/schematy. 3 fotki zajmujące około 1/2 strony każda - czy czytelnik pisma specjalistycznego nie widział płytki z elementami?, schemat aplikacyjny scalaka 2/3 strony, schemat blokowy prawie 2/3 strony. Celem artykułu miał być chyba przegląd rynku, zatem czy ma sens zamieszczanie w nim schematu wewnętrznego konkretnego układu scalonego? I to w takim powiększeniu.

Wróć do „Magazyn Elektronika Praktyczna - dyskusje, komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości