Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr EP

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr EP

Postautor: pajaczek » 10 sie 2005, o 22:53

Dlaczego tak pozno, mimo ze numer dostalem rekordowo juz w lipcu ?? Poniewaz po lekturze czesci odechcialo mi sie czytac reszte, ale ze teraz sie wyjatkowo nudze (a wlasciwie nie chce mi sie zabrac za to, za co zabrac sie powinienem), wiec nadrabiam braki.


Ok. zaczne od artkow, ktore mi sie wyjatkowo (nie)spodobaly, czyli takich ktorych miejsce jest.... no gdzies, byle nie w EP. Kolejnosc przypadkowa.

ROBOrobak: Projekt moze i fajny, tylko juz jest rozwleczony, pozatym tematyka raczej do EdW. Ale ok, do tego "projektu" mam niewielkie zastrzezenia.

Miniprojekty: Tu nie widze jakos sensu zwlaszcza dla: Interfejsu loggera rs232 oraz sluchawki do VoIP - moze za chwile zamiescicie projekt "jak wykonac przedluzacz kabla sieciowego" ?? Zeby tam byla choc szczatkowa elektronika jak w pozostalych - tez raczej niepotrzebnych, ale juz lepszych miniprojektach.

Analog Center: Przelacznik sterowany telefonicznie - a gdzie ten projekt, ja wydze tylko zachete i fotke gotowej plytki. Osleplem ??
Pozatym ten dzial raczej omijam, ale wroce do niego jeszcze pod koniec notki... na deser.

Sieci CAN cz.2 : Artykul w sumie fajny, ale czy mi sie wydaje czy niedawno (kwiecien) skonczyl sie 2 czesciowy artykul wlasnie nt. temat ?? Troche mi to wyglada jakbyscie (Redakcja) zamowili taki tekst u 2 autorow z nadzieja ze ktorys napisze cos do druku, ale pozniej postanowili zapchac pismo oboma artykulami. Nie mam zastrzezen do artykulu, tylko do sensu takiego postepowania.

Reszta art, a zwlaszcza niektore z nich sa juz calkiem fajne... calkiem, poza jednym szczegolem. Praktycznie wszystkie wygladaja jakby numer nie przeszedl wogole korekty. Powszechne sa teksty w stylu "montaz nalezy rozpoczynamy od wlutowania" czy moj ulubiony "wykozystac mozna gotowe instrukcje, wiec trzeba nie wiedziec, w jaki sposob odbywa sie jego obsluga" (a co jak ktos wie??). Niestety cale pismo jest tym naszpikowane jak dobra kasza skwarkami (poeta jestem :P ).


A na zakonczenie:
Info ze swiata: Digi przejmuje Rabbita.... hmmm... gdzies juz o tym slyszalem, czy aby nie w numerze 7/2005 w newsach wlasnie ??

Czy cos co spowodowalo tyg. przerwe w czytaniu numeru: Analog Center i projekt "Priorytetowy wylacznik telefonu" - kurcze... deja vu ?? Skads to znam... czy nie aby z numeru 6/2005 rowniez Analog Center ?? Jedyna roznica to zmiana ukladu akapitow, reszte jota w jote identyczne.


Koncze bo zaraz ACeK mi bedzie wypominal ze sie czepiam :mrgreen: Ale nie sa to bynajmniej jedyne wpadki tego numeru :( :cry:

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Re: Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr

Postautor: a_antoniak » 11 sie 2005, o 10:05

Reszta art, a zwlaszcza niektore z nich sa juz calkiem fajne...
Napisz które uważasz za fajne - bedzie sprawiedliwie.

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty: 118
Rejestracja: 5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja: ~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 11 sie 2005, o 10:09

No edw wyszło w tym miesiącu fajne, a ep fatalne.
A ten priorytetowy w tym miesiącu rzucił mi się w oczy bo pamiętałem podobny schemat z poprzedniego numeru i tekst ,,czy układ zbudowany z 2 elementów może działać'' no pewnie że może np. r20 + żarówka na 3V jako ładna lampka nocna lub bateria słoneczna + buzzer czyli budzik słoneczny.

[ Dodano: 11-08-2005, 10:13 ]
No a_antoniak jeszcze jeden post i zmienisz rangę z Obserwator na Użytkownik.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr

Postautor: pajaczek » 11 sie 2005, o 13:08

Napisz które uważasz za fajne - bedzie sprawiedliwie.

Co prawda mialo byc "Na tropie sensacji..." a nie "sprawiedliwosci stanie sie zadosc...", ale ok, moge tez wspomniec artki ktore mi sie spodobaly (albo widze sens ich zamieszczania).

Z uwaga przeczytalem np. tekst niejakiego A. Antoniaka ;) "Nowe uC ARM..." jak rowniez "Siedmiomilowe buty..." i "uc ST7 - narzedzia". (ale zeby nie bylo, cykl o avr-gcc omijam szerokim lukiem - moze dlatego ze mam awersje do Side - mimo ze polskie).

Oczywisce tekst o montazu SMD, choc sam montuje troszeczke inaczej (ze wzgledu na sprzet niestety prymitywniej), ale zawarte tu spostrzezenia napewno sie przydadza.

Ciekawa tematyka kilku art.: "Triodowy wzmacniacz akustyczny" i "Odbiorniki radiowe retro"... co prawda tematyka audio jest mi dosc obca, wiec nieszybko z nich pewnie skozystam, jak rowniez nie kozystam z cyklu a glosnikach - ale idea fajna.

Troche zbyt rozwleczony, ale niezly "Miernik przyspieszenia", oraz jakby za krotki (nie do konca rozplanowany) "nowoczesne wyswietlacze graf. do zadan specjalnych" (art jakby niedokonczony - "Wyswietlacz komunikuje sie ze sterownikiem poprzez 4-bitowy interfejs rownolegly. Przyklad obslugi takiego interfejsu zostanie omowiony w dalszej czesci tego art." - znaczy gdzie, bo tez nie widze.

Troche newsow, troche tekstow z dzialu Kalejdoskop. Cos tam sie moze jeszcze da wybrac z innych... w calosci lub czesci, ale ogolnie przez te wakacje jest kiepsko (i to w sierpniu jeszcze gorzej niz w lipcu bylo). Mam nadzieje ze to tylko wina wakacyjnego rozprezenia.

Aaaa... wreszcie usuneliscie (redakcja) Infoelektronike z dzialu "Partnerzy"... Oni sie do Was juz od min. pol roku nie przyznawali ;/

Koncze, bo sprowokowany :mrgreen: , zaraz napisze peany pochwalne na czesc redakcji :o


Ps:
A ten priorytetowy w tym miesiącu rzucił mi się w oczy bo pamiętałem podobny schemat z poprzedniego numeru i tekst ,,czy układ zbudowany z 2 elementów może działać''
Nie podobny, tylko idetnyczny... to jest TEN SAM TEKST. I nie msc, tylko 2 msc temu.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr

Postautor: ACeK » 11 sie 2005, o 15:11

... Koncze bo zaraz ACeK mi bedzie wypominal ze sie [fade]czepiam [/fade]
:) Oj :no: bedzie bo poznanie co mysla czytelnicy o Ep na pewno jej sie przysluzy niz zaszkodzi :wink:
:D

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 11 sie 2005, o 18:56

mnie osobiscie bardzo podoba sie materiał o montażu SMD -bardzo polecam ,niepowiem ale wiele dowiedziałem sie o technice montarzu smd

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 sie 2005, o 08:11

Dla mnie wzmacniacz z okładki z ulubioną triodą 6H13C i montaż SMD :)

Awatar użytkownika
M@rek
-
-
Posty: 118
Rejestracja: 5 lip 2005, o 09:37
Lokalizacja: ~`!@#$%^&*()_-+=
Kontaktowanie:

Postautor: M@rek » 12 sie 2005, o 12:05

Fajny jest ,,KURS ODBIORNIKI RADIOWE RETRO'' albo ,,PicoBlaze''.

[ Dodano: 12-08-2005, 12:07 ]
A jeszcze fajne są led-y z tyłu gazety

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 sie 2005, o 17:24

Fajny jest ,,KURS ODBIORNIKI RADIOWE RETRO'' albo ,,PicoBlaze''.

[ Dodano: 12-08-2005, 12:07 ]
A jeszcze fajne są led-y z tyłu gazety
No właśnie, zapomniałem dodać KURS RETRO :)

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Re: Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr

Postautor: a_antoniak » 12 sie 2005, o 19:23

Z uwaga przeczytalem np. tekst niejakiego A. Antoniaka ;) "Nowe uC ARM..."
Thx, juz sie balem ze moj tez do zgnojenia :mrgreen: :564:

Mi najbardziej podobal sie MON -> OSC :).

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Re: Na tropie sensacji... czyli przemyslenia po ostatnim nr

Postautor: tomek_j » 14 sie 2005, o 19:31

Thx, juz sie balem ze moj tez do zgnojenia
Prędzej czy później się doczekasz :wink:

Tom27
-
-
Posty: 173
Rejestracja: 26 paź 2003, o 20:36
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Tom27 » 17 sie 2005, o 14:50

A ja leń jestem i nie chce mi się pisać (no w końcu wakacje są), ale chwała PAJĄCZKOWI za szczegółowy opis treści EP. Ja również uważam, że można się trochę poczepiać treści EP. Jestem stałym czytelnikiem tej jakże wspaniałej gazety i nie zamierzam się z nią rozstawać, ale drażni mnie, kiedy kolejna „dycha” wyrzucana jest w błoto. Uważam, że treści EP (niestety EdW również) brakuje polotu. Takie to jakieś słabiutkie. Wiecznie w koło odgrzewane tematy z drobnymi zmianami tworzą nowy artykuł. Pokrywające się treści na przemian Ep i EdW. Najbardziej jednak irytuje mnie, kiedy widzę hasła w stylu w tym miesiącu 10 lub 15 projektów a w środku okazuje się, że projektem nazwany jest lakoniczny opis kitu Vellemana lub opis już wcześniej publikowanego schematu. Owszem jest wiele bardzo ciekawych rzeczy często nie mojego kalibru być może to tendencja do narzekania, ale wydaje mi się, że kiedyś było lepiej. Nie rozumię też, dlaczego powtarzana są artykuły, kiedy jest jeszcze tak wiele do pokazania i powiedzenia. No cóż ponarzekać każdy może w końcu mamy do tego prawo. Jestem konsumentem i na forum mogę wygłosić swoje zdanie. Pozdrawiam wszystkich i do następnego numeru EP.

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 17 sie 2005, o 16:03

Wszystkim bioracym udzial w dyskusji dziekuje. Wnioski wyciagniemy.
Pzdr
PZb

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości