Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

konwerter z c na vhdl

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Igor
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2005, o 08:52
Lokalizacja: Koszalin

konwerter z c na vhdl

Postautor: Igor » 19 kwie 2005, o 09:26

Czy ktoś może wie za pomocą jakiego programu mogę zamienić kod z języka c na vhdla?
Chodzi mi o coś takiego:
projektuje sobie w simulinku (z matlaba) jakiś układ
następnie kompiluje go do języka c
a następnie chciałbym z języka c zamienić to na vhdl

Może być też taki program, który zamieniłby z asemblera (dspace) na vhdla.

Udało mi się znaleźć jedynie informacje o tym że istnieją programy:
c2vhdl, c2verilog
A/RT Builder

ostatni z wymienionych programów został stworzony przez belgijską firme Frontier, ale nie mogę się dostać na stronę tej firmy. Chciałbym mieć jakiś kontakt do firmy sprzedającej takie oprogramowanie i cennik na którym byłoby to oprogramowanie oraz trochę informacji dotyczących danego programu (jego interfejs, możliwości, itp.).
Byłbym też zadowolony z programu konwertującego z c lub asm na język verilog.

Czy ktoś może mi pomóc?

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 19 kwie 2005, o 22:06

Sa dwa skuteczne, znane mi, narzedzia do konwersji C>VHDL:
- SystemC/HandelC firmy Celoxica, zaimplementowany w drozszych narzedziach Aldeca,
- CLevel.
Koszt (przyblizony) 10kUSD. Dostepne wersje akademickie kosztuja mniej, ale i tak trzeba zaplacic.
Do systemow akademickich jak C2VHDL lub Cameron: http://www.cs.colostate.edu/cameron/index.html nie mam cieprliwosci.
Musisz pamietac, ze konwersja powoduje (jezeli C nie jest napisane "pod" konwersje) zazwyczaj nieprawidlowe dzialanie ukladu, bo C jest jezykiem programowania (sekwencyjnym), a VHDL jest jezykiem opisu sprzetu (w ktorym wiele zdarzen moze wystapic jednoczesnie).
Problem jaki masz rozumiem, ale moim zdaniem nie jest obecnie do rozwiazania poszukiwana przez Ciebie droga.
Pzdr
PZb

Awatar użytkownika
gruszek
-
-
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2003, o 13:31
Lokalizacja: bytom

Postautor: gruszek » 25 kwie 2005, o 19:45

pozwolcie ze sie podepne do tematu - do czego jest VHDL?? czytalem kiedys jakas pozytywna opinie o tym ale nei mam pojecia do czego tak na chlopski rozum jest przeznmaczony, na jakie urzadzenia? ;)

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 26 kwie 2005, o 11:03

pozwolcie ze sie podepne do tematu - do czego jest VHDL?? czytalem kiedys jakas pozytywna opinie o tym ale nei mam pojecia do czego tak na chlopski rozum jest przeznmaczony, na jakie urzadzenia? ;)
VHDL jest językiem, za pomocą którego można realizować projekty w układach logiki programowalnej, tj. układy CPLD i FPGA. Najprostszymi układami logiki programowalnej są popularne PAL i GAL.

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości