Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pomocy !!! ciagłe zwisy at 89c2051

Maxym
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 12 mar 2003, o 10:22
Lokalizacja: KATOWICE

Pomocy !!! ciagłe zwisy at 89c2051

Postautor: Maxym » 6 mar 2004, o 19:38

Witam !

Zbudowałem sterownik do nawijarki cewek...niestety mam dziwny ojaw tzn. cykle programu sa ok tylko po ilus tam cyklach nastepuje zwis i wyłacza sie wyswietlacz.(po nawinieciu kilkunastu cewek)
Na poczatku myslałem ze to wina zaklócen,siedziałem..odsprzegałem,ekranowałem i wielki lol !.
Dzisiaj cos mnie tkneło i zaczołem liczyc po ilu mniej wiecej cyklach to wystepuje i co sie okazało, przy ustawieniu 30 zwoi wywala sie po dokładnie 17 cyklach,zmiana ilosci zwoi nie ma znaczenia.

Moze mi ktos powiedziec w czym rzecz ? jestem poczatkujacym bascomowcem......
Pozdrówki Max

euromatic
-
-
Posty: 77
Rejestracja: 27 lip 2003, o 21:38
Lokalizacja: 00000

witam

Postautor: euromatic » 7 mar 2004, o 11:09

Nie jestem wróżką, ale spróbuję ci wywróżyć. widzę ,że zastosowałeś procka 2051
lcd
szkoda ,że więcej nie widzę
więc wróżę:
może następować przepełnienie stosu programowego jaki buduje baskom
Możesz nie zerować liczników, może następować przepełnienie, możesz wymuszać liczbę ujemną na zmiennej "byte"
i wiele innych sytuacji
musisz więcej danych....

Awatar użytkownika
Press
-
-
Posty: 389
Rejestracja: 10 mar 2004, o 16:21
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Press » 10 mar 2004, o 16:27

Skoro urzywasz LCD to podglądaj zawartość zmiennych w czasie działania programu. Może się okazać, że któraś przyjmuje dziwne wartości i już wiesz gdzie szukać problemu. Powodzenia :)

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości