Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Schemat Eagle - prośba o sprawdzenie

Pawel93
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2016, o 22:20

Schemat Eagle - prośba o sprawdzenie

Postautor: Pawel93 » 26 sty 2016, o 22:30

Witam,
Proszę o sprawdzenie schematu, który wykonałem. Urządzenie to polega na odebraniu sygnału z RS232 i zapisanie na pendrivie tych informacji. Projektując to urządzenie wspomagałem się forami i typowymi rozwiązaniami dla elementów, jednak spotykałem się z wieloma rozwiązaniami różniącymi się sporo od siebie. Wybrałem takie rozwiązanie, ale czy jest to rozwiązanie poprawne, to proszę o fachową opinię osób lepiej znających się na takich rzeczach. :) Dodam, że swoją przygodę z elektroniką dopiero zaczynam.

Obrazek

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Schemat Eagle - prośba o sprawdzenie

Postautor: Jacek Bogusz » 28 sty 2016, o 13:39

Nie bardzo da się obejrzeć ten schemat - w bloku mikrokontrolera komponenty są na siebie nałożone. A swoją drogą, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z elektroniką, to wybrałeś sobie bardzo ambitny temat. A może na początek warto skorzystać z jakiegoś zestawu ewaluacyjnego zanim zaczniesz budować (i co istotne - pisać dla nich programy) własne urządzenia? ;)

Pawel93
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 26 sty 2016, o 22:20

Re: Schemat Eagle - prośba o sprawdzenie

Postautor: Pawel93 » 1 lut 2016, o 17:00

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z tym, że komponenty są na siebie nałożone? :) Szczerze mówiąc mam płytkę ewaluacyjną, ale nie za bardzo wiem, co można z nią jeszcze zrobić, oprócz początków programowania. ;)

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Schemat Eagle - prośba o sprawdzenie

Postautor: Jacek Bogusz » 1 lut 2016, o 17:27

Może ja coś źle interpretuję... Nie używam "igla" i jego definicji. Chodzi mi o prawą stronę schematu - blok mikrokontrolera. Czy jego symbol jest tak zdefiniowany, że wygląda jak pojedyncze układy scalone? A jeśli chodzi o płytkę ewaluacyjną - można do niej po prostu dodać jakieś komponenty, przylutować coś i w ten sposób wykonać prototyp swojego urządzenia, zanim zacznie się inwestować.

Pułkownik40
-
-
Posty: 132
Rejestracja: 28 wrz 2016, o 12:38

Re: Schemat Eagle - prośba o sprawdzenie

Postautor: Pułkownik40 » 22 lis 2023, o 13:04

Również uważam, że jest to bardzo ambitny temat i chyba ciężko jest wykonać. Sam nie znam się na tym, ale podziwiam. Daj znać czy udało się coś z tym ostatecznie wykonać

___________________________________
https://english-line.pl/kursy-online/indywidualny-1na1/

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości