Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 5395 tidex

gebeo
-
-

AVT 5395 tidex

Postautor: gebeo » 5 cze 2016, o 21:09

Witam,

Mam problem z zawieszonym komputerem. A mianowicie po podłączeniu do radia i wyświetlacza wszytko działało ok. po dołączeniu sterowania klimatyzacją działało do pierwszego uruchomienia tzn. można było ustawić temp. do momentu wyłączenia samochodu. Po ponownym włączeniu komputer jest zawieszony (nie można przewijać menu wyświetlone jest tylko logo użytkownika), ale słychać że steruje klimatyzacją ponieważ steruje siłą nawiewu w zależności od temp. w środku pojazdu. Nie mam podłączonych jeszcze świateł, oraz wtrysków i tu kolejne moje pytania:

1. Jakiej grubości kabel użyć do wtrysków?
2. Jak podłączyć światła, pod manetkę przy kierownicy i pod które piny?

Samochód to Opel Vivaro 1.9dti

Z góry dziękuję za pomoc.

robertw
-
-

Re: AVT 5395 tidex

Postautor: robertw » 8 cze 2016, o 05:11

Witam,
Jedyne, co przychodzi mi do głowy to źle wykonane podłączenia lub zakłócenia z instalacji, choć gdyby to były zakłócenia to komputer zwyczajnie "powiesiłby" się "na dobre". Rozumiem, że sygnały SDA, SCL i MRQ przecięte, jak napisano w instrukcji? Co do pytań:

1. Jakiej grubości kabel użyć do wtrysków?

Nie ma to wielkiego znaczenia, najlepiej ekranowany.

2. Jak podłączyć światła, pod manetkę przy kierownicy i pod które piny?

Pod wyłącznik świateł mijania. Przekaźnik zwyczajnie bocznikuje ten wyłącznik. Piny do znalezienia na schemacie auta.

Pozdrawiam...RW

Wróć do „Kity AVT”