Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

DLUGI321
-
-

Re: AVT3120 Automatyczna ładowarka akumulatorów ołowiowych

Postautor: DLUGI321 » 23 sty 2016, o 11:21

Witam

Ja zadam takie pytanie czy komuś udało się wogóle uruchomić ten układ ??? Widzę że wszystkie osoby które go zmontowały mają ten sam problem że układ podczas regulacji przy napięciu ok 7V powinna mrugać czerwoną diodą a nie mruga i tak jak ktoś napisał reszta instrukcji idzie w łeb. Otrzymałem ten układ już z poprawioną płytką sprawdziłem wszystkie połączenia napięcia na pinach układów są OK wymienione diody tranzystory itd oraz nawet sam Attiny jednak to nic nie pomogło dioda jak nie mrugała tak nie mruga widać że tego uładu nie da się uruchomić w sposób podany w instrukcji lub coś jeszcze jest skopane. Może ktoś komu jakimś cudem udało się uruchomić ten układ może coś podpowie.

HenioGd
-
-

Postautor: HenioGd » 12 kwie 2016, o 16:35

Witam Wszystkich,

będę chyba pierwszym któremu udało się uruchomić ten kit lecz tylko na krótko. Po polutowaniu elementów i podłączeniu pozostałych elementów oraz po kalibracji zgodnie z instrukcją przeprowadziłem pierwsze ładowanie. Ładowarka zachowywała się prawie idealnie za wyjątkiem jednego nieopisanego zjawiska - pomimo ustawionego prądu ładowania (dowolna wartość np. 2 A) po podłączeniu zasilania prąd ładowania przyjmował wartość maksymalną ok. 10A, po czym, po kilku sekundach spadał do wartości ustalonej czyli np. 2 A. Po kilku dniach prób (akumulator w różnych stanach naładowania), sprawdzania płytki, poddałem się i ładowarkę rozłączyłem celem zamontowania w obudowie. Po zakończonej pracy podłączyłem akumulator no i stało się. Akumulator podłączyłem pod wejście POW a transformator pod AKU. Przepaliła się ścieżka doprowadzająca masę do R29, R30 i T5. Po sprawdzeniu elementów (z wylutowaniem sprawdzanych elementów włącznie) okazało się, że nic nie uległo uszkodzeniu. Po prawidłowym podłączeniu ładowarkę uruchomiłem i jest "zabawa". Przetwornica 29V nie wytwarza stałego napięcia ale zmienne w zakresie od 28V do 31,4V oraz prąd ładowania nie jest stały. Ustawione przykładowe 2 A zmienia się chaotycznie od 1A do 3,5A. Przypuszczam, że ma to związek z wahaniami napięcia przetwornicy zasilającej IC3. Może ktoś pomoże mi rozwiązać ten problem. Elementy takie jak tranzystory T1, T3, układy scalone podmieniałem bez żadnego efektu.

jon123456
-
-

Postautor: jon123456 » 14 kwie 2016, o 12:56

Witam ja złożyłem ten kit i działa u mnie ale ta dioda czerwona ma świecić światłem ciągłym poniżej 8 volt i tak ma być. Ja natomiast chciałem się dowiedzieć jakiej obudowy można zastosować w projekcie zastosowano Z112 zakupiłem ale nie widzi mi się zmieścić tam toroid 200W i samą płytkę porostu jest za krótka moja ma wymiary 136x185,h=80mm są jakieś inne.

Jacek Zieliński
-
-

Postautor: Jacek Zieliński » 11 kwie 2017, o 21:45

Witam,

bardzo proszę o informację czy udało się opanować niestabilność w stabilizacji prądu ładowania. Mam identyczną przypadłość. Prąd waha się. Pływa w okolicach ustawionej wartości a momentami znacznie ją przekracza. Potrafi ma moment wzrosnąć nawet trzykrotnie.

Pozdrawiam.

Jacek Zieliński
-
-

Postautor: Jacek Zieliński » 13 kwie 2017, o 10:34

Mam dziwne wrażenie, że wszystkie małe tranzystory na zdjęciach i dokumentacji do zestawu są odwrotnie wlutowane. Muszę to sprawdzić. Jeśli mam rację, to jakim cudem to działa, kiepsko ale jednak.

Karol76
-
-

Postautor: Karol76 » 15 kwie 2017, o 16:24

Kolego Jacek sprawdziłeś może co z tymi tranzystorami ? U mnie układ od początku nie pracuje prawidłowo, mam pełne zasilanie na aku takie jak na wejściu układu.

Jacek Zieliński
-
-

Postautor: Jacek Zieliński » 5 maja 2017, o 22:14

Witam.

Tak, sprawdziłem. Tranzystory tego typu mają być wlutowane tak, jak jest to pokazane na fotografiach. Nie jestem do końca zadowolony z pracy tego układu. Ale trudno mi ustalić czy taki jego urok z uwagi na program czy jest jakiś problem sprzętowy.

Pozdrawiam.

Karol76
-
-

Postautor: Karol76 » 10 maja 2017, o 06:21

Dzięki za odpowiedź. Ja ostatecznie zawiozłem układ do korporacji avt, niby działa ale prąd ładowania cały czas faluje w przedziale około 1A od ustawionej wartości.

Wróć do „Kity AVT”