Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT 3065

pokornom
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2007, o 10:25
Lokalizacja: Piotrków

AVT 3065

Postautor: pokornom » 31 mar 2014, o 07:27

Mam problem z tym sterownikiem. Po złożeniu w całość wszystko ruszyło niby jak należy. Migają sobie diody LED, więc procesor i komunikacja z SIM900 działa, nie można niestety tylko z programu konfiguracyjnego nic zrobić. Ani nie steruje wyjściami ani nie zapisuje w EEPROM. Łaczy się z modułem przez USB, przy wymianie danych diody sobie migają, ale nic się nie odczytuje z EEPROMA i nic się nie zapisuje. W debagerze wyświetlaja się komunikaty z dotyczace sieci GSM szkoda, że nie ma komunikatów z programu. Próbowałem różne ustawienia COM'a na kompie i nic nie dało(system Win Vista). Może miał ktos podobny problem z tym ? :? :uhoh:

pokornom
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2007, o 10:25
Lokalizacja: Piotrków

Re: AVT 3065 nareszcie działa

Postautor: pokornom » 7 lip 2014, o 13:12

Witam jeszcze raz z informacją, że sterownik wreszcie działa. Po kilku podejściach znalazłem przyczynę braku komunikacji ze sterownikiem. Przyczyna była banalna ale upierdliwa w lokalizacji. Przyczyną było fabryczne zwarcie na płytce głównej sterownika i to jakie ! Znalazłem dopiero po wylutowaniu procesora. Zwarte były ze soba własnie pola lutownicze portu UART, który służy do komunikacji ze sterownikiem. Dopiero pod lupą(x10) zauważyłem dosłownie włosek z miedzi pomiędzy polami lutowniczymi procesora ! Po usunięciu i przylutowaniu procesora wszystko ruszyło bez problemu. Efekt tego zwarcia jest taki, że sterownik nie przyjmuje żadnych poleceń od programu sterującego, ale za to program bez problemu odczytuje komunikaty ze sterownika i okienko służace do podglądu komunikatów ze sterownika pokazuje wszystko jak trzeba. Dlatego tak trudno było to zlokalizować.
Podłaczyłem juz sterownik w domu do sterowania podlewaniem ogrodu i do systemu alarmowego i przechodzi pierwsze testy. Mam nadzieję, że będzie wszystko działało jak trzeba.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości