Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

AVT5340 Konwerter Ethernet/UART

yarpen
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2013, o 17:53

AVT5340 Konwerter Ethernet/UART

Postautor: yarpen » 25 mar 2013, o 21:10

witam

Mam problem z uruchomieniem tego konwertera, posiadam Moduł Ethernetowy ENC28J60 oraz starter na atmega128 (niestety nie jest to atmega128A jednak atmege zasilam z 5V a moduł enc28j60 przez stabilizator liniowy 3,3V - i/o modułu ethernetowego tolerują napięcie 5V więc nie ma problemu), mega taktowana jest rezonatorem 16mhz, programuję ją przez ISP ponieważ nie mam jtaga, wszystko podłączyłem (moduł ethernetowy z atmega oraz ledy) według schematu z ep 4/12 (nie wiem tylko co to jest /CS RAM i gdzie to podłączyć - portb.4). Ponieważ nie znam C, programuję trochę w bascomie za pomocą bascoma wgrałem pliki wynikowe v0.8 eep do eepromu oraz hex do flasha (oczywiście wyczyściłem wcześniej procka ) nie jestem pewien czy dobrze ustawiłem fusebity ponieważ nigdzie nie było informacji jak mają być ustawione. Po zaprogramowaniu miga dioda pwr (jakieś 2 razy na sekundę), świeci dioda Init oraz miga (3 migniecia i przerwa) dioda St. przekonigurowałem sieć na 192.168.3.x, adres 192.168.3.99 zostawiłem wolny (tak aby moduł nie miał konfliktów), bramę w sieci ustawiłem na 192.168.3.1 jednak moduł nie odpowiada na pingi ani nie można się z nim połączyć przez www. próbowałem też wgrać pliki wynikowe 0.6 jednak to samo. Moduł na pewno jest sprawny ponieważ na przykładowych kodach bascoma udało mi się go uruchomić (nie wykorzystywałem linii RES oraz INIT). proszę o pomoc jak poustawiać fusebity oraz co może być nie tak i jak to sprawdzić


pozdrawiam
krzysiek

yarpen
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2013, o 17:53

Re: AVT5340 Konwerter Ethernet/UART

Postautor: yarpen » 14 kwie 2013, o 18:15

witam ponownie

potrzebuje kilkanaście konwerterów ethernet/uart, chciałem kupić avt5340 jednak po próbach uruchomienia i prośbach o pomoc w uruchomieniu chyba sobie daruję i poszukam czegoś innego (zresztą to nie pierwszy problem z uruchomieniem kitów AVT, 7/10 kitów ma jakiś problem z działaniem i nie obejdzie się bez przeróbek).

Wracając do tematu, potrzebuje kupić kilkanaście konwerterów uart/ethernet w cenie oraz funkcjonalności kitu avt5340 jednak działający, proszę o pomoc wyborze.

pozdrawiam
Krzysiek

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: AVT5340 Konwerter Ethernet/UART

Postautor: r-mik » 14 gru 2013, o 15:49

(...)
Wracając do tematu, potrzebuje kupić kilkanaście konwerterów uart/ethernet w cenie oraz funkcjonalności kitu avt5340 jednak działający, proszę o pomoc wyborze.
Nie widzę szans. Konkurencyjne rozwiązania są około 2 razy droższe.

Dodano po namyśle:
(...)proszę o pomoc jak poustawiać fusebity oraz co może być nie tak i jak to sprawdzić
Ja bym napisał do autora, ale cóż.
Fuses są w plikach elf ale można je sprawdzić w dołączonych kodach źródłowych.
Ale jak się nie chce, to z pamięci mogę wymienić najważniejsze:
- zewnętrzny oscylator HighFreq
- BOD 2.7V
- WDTON

Dodano po namyśle:
(...)Po zaprogramowaniu miga dioda pwr (jakieś 2 razy na sekundę), świeci dioda Init oraz miga (3 migniecia i przerwa) dioda St. przekonigurowałem(...)
Wgałeś eeprom? Pewnie nie a tam jest trzymany między innymi adres IP.

Wróć do „Kity AVT”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości