Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Rozgałęziacz transmisji RS232.

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Rozgałęziacz transmisji RS232.

Postautor: almatea » 30 maja 2007, o 20:47

Czy bezpieczne będzie podłączenie jednocześnie dwóch komputerów do jednego przy wykorzystaniu transmisji RS232C bezpośrednio do portu bez stosowania jakichkolwiek konwerterów?

Wykorzystane były by tylko linie Tx i GND z komputera nadającego podłączone bezpośrenio do linii Rx i GND dwóch komputerów odbierających. Czyli pomijając masę, do wyjścia Tx jednocześnie dwa wejścia Rx.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
bis
-
-
Posty: 134
Rejestracja: 12 maja 2005, o 08:11
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: bis » 31 maja 2007, o 00:21

Zależy jak rozumiesz słowo "bezpieczeństwo". Proponowane przez Ciebie rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane w wielu programowych "monitorach" transmisji RS-232. Elektrycznie niczym to nie grozi. Natomiast, jako użycie nie przewidziane w standardzie, takie podłączenie nie daje gwarancji na jakość transmisji, a wtedy można sie doszukać obniżenia parametrów bezpieczeństwa transmisji.

bis

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 31 maja 2007, o 06:32

Chodzi mi tylko i wyłącznie o typowy standard RS232C w konfiguracji 9600,8,1 brak sterowania przepływem, wykorzystane tylko linia Tx, GND w nadajniku oraz RX i GND w odbiornikach.

Przypuszczałem, że elektrycznie będzie to poprawne, ale dla pewności wolałem wrzucić temat na forum Szanownej EP.



Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 31 maja 2007, o 09:13

Będzie działać bez żadnych problemów. Sam taki chwyt stosowałem wręcz powszechnie w sytuacjach gdy trzeba było "podsłuchać" transmisję szeregową.

Wróć do „Komputery PC, laptopy, tablety i wszelkie gadżety”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości