Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

CodeVisionAVR - gdzie kupić ?

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

CodeVisionAVR - gdzie kupić ?

Postautor: Wojtek » 26 lis 2003, o 18:15

Czy ktoś wie gdzie można kupić w Polsce kompilator C o nazwie CodeVisionAVR firmy www.hpinfotech.ro . Wiem, że można to kupić przez net np w Belgii http://www.delcomp.com/indexcv.htm
Przy okazji czy ktoś użytkuje ten kompilator i co może o nim powiedzieć (zalety, wady)?

zysiu
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2003, o 01:38
Lokalizacja: Bydgoszcz, obecnie Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: zysiu » 30 lis 2003, o 05:14

Kompilator calkiem przyzwoity, chociaz jest w nim kilka bledow, ktore niejednokrotniw spedzily mi sen z powiek, jednak autorzy mocno sie staraja, zeby je na biezaco eliminowac. Jesli w nim mnostwo gotowych bibliotek do SPI, I2C, obslugi termometrow, przetwornikow ADC i DAC itd.... Ja jestem z niego bardzo zadowolony, uzywam go juz ponad rok. Wczesniej uzywalem kompilator IAR, ale do moich aplikacji w zupelnosci wystarcza CodeVision. Goraco polecam, nie wiem kto jest dystrybutorem w Polsce, ja zakupilem go w Rumunii...
Jest tez jedna wada, licencja na jest na rok, pozniej zeby sciagnac nowa wersje musisz dokonac ponownego zakupu :(

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 30 lis 2003, o 08:00

... Jest tez jedna wada, licencja na jest na rok, pozniej zeby sciagnac nowa wersje musisz dokonac ponownego zakupu :(
Za tą samą cenę czyli 150 EU ?

zysiu
-
-
Posty: 19
Rejestracja: 14 lis 2003, o 01:38
Lokalizacja: Bydgoszcz, obecnie Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: zysiu » 30 lis 2003, o 16:06

No niestety :( Bo nie dostaniesz hasla i nie rozpakujesz pliku *.zip z nowa wersja, ale jak sam wiesz takie rozpakowane pliki kraza po sieci w ogromnej ilosci, trzeba je tylko znalezc.. moze to nieladne rozegranie ale trzeba sobie jakos radzic. Dodam, ze numer licencji pasuje, a nikt do Ciebie sie nie przyczepi o pirata :)

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 30 lis 2003, o 16:15

No niestety :( Bo nie dostaniesz hasla i nie rozpakujesz pliku *.zip z nowa wersja, ale jak sam wiesz takie rozpakowane pliki kraza po sieci w ogromnej ilosci, trzeba je tylko znalezc.. moze to nieladne rozegranie ale trzeba sobie jakos radzic. Dodam, ze numer licencji pasuje, a nikt do Ciebie sie nie przyczepi o pirata :)
Interesuje mnie zakup kompilatora C dla AVR tylko szukam sensownej opcji jeśli chodzi o możliwości i cenę.

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 30 lis 2003, o 17:11

Moze w takim razie AVR-GCC + nowe AVR Studio. Dziala o wiele lepiej niz dotychczas ;-)
Pzdr
PZb

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 30 lis 2003, o 18:33

Moze w takim razie AVR-GCC + nowe AVR Studio. Dziala o wiele lepiej niz dotychczas ;-)
Pzdr
PZb
W tym temacie viewtopic.php?t=8071&postdays=0&postorder=asc&start=0 niezbyt pochlebnie wyrażałeś się o tej kombinacji :) ja również trochę mam kłopotów z avr-gcc a uczę się i mając mało czasu trochę mi szkoda go na zastanawianie się czy ja robie błąd czy też to kompilator dlatego szukam innej ocji. Ale wypróbuję również nowe AVR-GCC i AVr Studio

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 30 lis 2003, o 19:31

W tym temacie viewtopic.php?t=8071&postdays=0&postorder=asc&start=0 niezbyt pochlebnie wyrażałeś się o tej kombinacji ja również trochę mam kłopotów z avr-gcc a uczę się i mając mało czasu trochę mi szkoda go na zastanawianie się czy ja robie błąd czy też to kompilator dlatego szukam innej ocji. Ale wypróbuję również nowe AVR-GCC i AVr Studio


Wypowiedzialem sie negatywnie, ale dotyczylo to poprzedniej wersji AVR-S. Nowa (4.08) potrafi juz nie symulowac "zakomentarzowanych" fragmentow programu i nieco "naturalniej" integruje sie z AVR-GCC. Jeszcze ze dwa lata i zaczne polecac ;-0
Pzdr
PZb

Wróć do „AVR/AVR32”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości