Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Układ do pomiaru napięcia na wzm. operacyjnych

sstasinek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2015, o 21:54

Re: Układ do pomiaru napięcia na wzm. operacyjnych

Postautor: sstasinek » 1 lut 2015, o 00:49

Zupełnie nie rozumiem sensu tej konstrukcji (do pomiarów) zacznij od niższych napięć żeby sobie nie zrobić krzywdy
Skoro cicho jak w grobie na forum tu to mogę ci pomóc.
Bo biedny wzmacniacz ma trudne zadanie, a żeby układ działał z 500V musiałbyś go zasilić z 2kV :)
Zwróć uwagę na napięcia na rezystancjach, ostrzałkuj napięcia i prądy, jeśli potrzeba oblicz z prawa ohma, miej na uwadze potencjały na wejściach różnicowych, a sam wpadniesz dlaczego tak.

Polecam zajrzeć na elportal.pl strona EdW(Elektronika dla Wszystkich) w numery archiwalne a konkretnie roczniki ~1998-2003r ponieważ zawierają bardzo ładne kursy wzmacniaczy operacyjnych, tranzystorów, przetwornic etc.
W sam raz dla początkujacego, a przyjemnie się czyta są pełne zwrotów akcji bo pisane przez geniusza Piotra Góreckiego
Gdybyś szukał nauki programowania to mogę polecić innego geniusza Piotra Wróblewskiego

Nie wiem jakiego programu do rysowania używasz, spróbuj darmowego Tina 9 ze strony Texas Instruments(wymaga rejestracji) niby specjalnie pod wzmacniacze bo im napędza klientów, ale świetnie się nadaje do zabawy we wszelkie symulacje za zupełną darmoche.
Narysuj w nim swój schemat i zobaczysz efekt na w bezpieczny sposób.

Powodzenia.
Jeśli jesteś zainteresowany wyjaśnieniem pisz..

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości