Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

SansAmp GT-2

fireboy
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 22 sty 2006, o 19:04
Lokalizacja: Toruń

Postautor: fireboy » 25 sty 2006, o 17:54

Witam!!!
taz mam zamiar to cacko zbutowac i teraz:
- jaka jest roznica miedzi TL 072 a ta kascia ktora wykorzystales czyli NE 5532??
- podobno najpepiej jako IC 2, 3, 4 uzyc TLC 2262 ale nigdzie ich nie moge znalezc (tylko w conradzie ale tam 11 zl za sztuke - delikatna przesada skoro TL 072 kosztuje 1 zl)
- gdzie mozna kupic takie mikro przelaczniki bo ja w Toruniu obszedlem wszystkie elektroniczne i nie ma takich :(

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 25 sty 2006, o 22:57

NE5532 mają mniejsze szumy niż TL072.

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 2 lut 2006, o 10:15

No wiec w przyplywie zafascynowania (bo szukam wlasnie takich dzwiekow) kupilem plytke PCB do SansAmpa GT2 z Allegro - czekam az przyjdzie. W zwiazku z tym mam pytanie - czy jest bardzo trudne zlozenie tego modelu ?? ja zamierzam byc lekarzem (chirurgiem w dodatku :) wiec wprawe w palcach raczej mam tylko, ze lutownice w reku mialem tylko pare razy :(

Dodajcie mi odwagi bo sie troche zestresowalem, ze jak przyjdzie plytka nie bede wiedzial za co sie zabrac - moze jakies podpowiedzi - co poczytac zeby zrozumiec ten schemat i ogolnie jakies porady...??

[ Dodano: 02-02-2006, 11:00 ]
I jeszcze jedno - zabralem bratu przester Panasonic Metal Max (badziewiasty troche) i chyba go rozbiore - sa tam wejscia na duzy jack i do zasilacza, oraz 4 pokretla - nadadza sie do zmontowania ?? aha i jaka obudowe zastosowac do tego ampa ??

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 2 lut 2006, o 16:13

Myślę, że trochę wprawy w lutowaniu by się przydało. SansAmp-GT2 jest oceniony jako ADVANCED ze względu na duży off-board wiring. Ale nie ma co się zniechęcać :wink:

Awatar użytkownika
Sova
-
-
Posty: 510
Rejestracja: 10 lis 2003, o 21:43
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontaktowanie:

Postautor: Sova » 2 lut 2006, o 17:26

Powiem Ci, że nie lubiłem lutować do kiedy kolega dsrecordss powiedział mi, aby całą pcb posmarować dobrze rozpuszczoną kalafonią w jakimś dynxie(np. ropuch nitro). Wtedy lutowanie jest jak marzenie, cyna rozlewa Ci się tam gdzie trzeba, sama. Prawdopodbnie twoja pcb która kupiłeś będzie fachowa i już nawet będzie metalizowana, ale jak nie to zrób tak jak mówię. A co do lutowania kabli poza płytką - poprostu cały czas patrz na schemat - pcb musi być zgodna ze schematem, jak będziesz wiedział, gdzie "jesteś" na schemacie lutując jakiś rezystor czy kodensator, to na pewno lutowanie kabli w odpowiednie miejsce nie sprawi Ci problemu. Jednie z czym ja mam problem to potencjometry, bo nigdy nie wiem czy nie przylutowałem ich na odwrót :P. Ale nie ma co się bać :D

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 2 lut 2006, o 18:33

A takie pytania :
- ile orientacyjnie moze to kosztowac mnie - zakladajac ze potencjomatry i wejscia bede mial (z tego panasonica)
- jaki zasilacz ( jesli nie wymagam za duzo to najlepiej to przydalby sie jakis link do sklepow lub allegro gdzie takie rzeczy mozna dostac :)
- no i jaka obudowa ( prosba jak wyzej :)

Pozdrawiam i dziekuje za kazda podpowiedz...

grzybson
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2005, o 22:19
Lokalizacja: W-wa

Postautor: grzybson » 3 lut 2006, o 02:13

1. Nie wiem, ile Ciebie to może kosztować, ale mnie też wyszło (podobnie jak Ddevilowi) jakieś 100 zł. Podejrzewam, że Tobie wyjdzie podobnie

2. U siebie użyłem zasilacza uniwersalnego, stabilizowanego. Wygodnie by było, gdyby miał zabezpieczenie przed zwarciem. Mój miał i uratowało mi to tyłek parę razy, hehe

3. Obudowa... hmm... ja wziąłem taką, jaką znalazłem. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale z etgo co wiem, to dobrze mieć obudowę aluminiową (chodzi o ekranowanie)...

Tak przy okazji tego postu: skończyłem swoje cudeńko i mój "raport" powinien pojawić się niedługo w dziale DIY

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 3 lut 2006, o 12:41

No to moze zacznijmy od poczatku - ogladam ten schemat i po prostu dostaje zawrotu glowy :( najpierw musialbym troche douczyc sie teorii - jak czytac taki schemat. Moze jakies ksiazki albo cos w necie ( bo ja fizyke skonczylem w liceum a to jakis czas temu bylo ). Podpowiedzcie ??

grzybson
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 22 paź 2005, o 22:19
Lokalizacja: W-wa

Postautor: grzybson » 3 lut 2006, o 16:17

Prawdę powiedziawszy ja też (na razie) skończyłem tylko fizykę w liceum (jakieś pół roku temu to było ;) ) i to co wiem, to takie "samouctwo". Co do czytania schematów: po raz drugi prawdę powiedziawszy - żeby złożyć efekt (przynajmniej ten) nie trzeba umieć czytać schematów - składasz jak klocki lego według instrukcji: coś takiego wcisnąć o tam i już ;) Schody zaczynają się, gdy coś nie działa... Wtedy już przydaje się wiedzieć "o co w tym wszystkim kaman".

Nie wiem, czy znasz oznaczenia symboli. Jeśli nie, to wygrzebałem takie linki:

http://www.edw.com.pl/ea/symbole.html

http://www.edw.com.pl/index.php?module= ... d=&ceid=60

Poszperaj po tych stronkach - powinny co nieco rozjaśnić.

soulafein
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 22 sty 2006, o 21:10
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Postautor: soulafein » 5 lut 2006, o 17:21

No wiec mam prosbe - czy ktos ma rozrysowane rozmieszczenie elemetow do polaczenia w tym efekcie. Ale nie takie jak jest na Tonepadzie tylko takie jak np. TU ?? I czy ktos mialby na tyle samozaparcia zeby cos takiego ewentualnie zrobic - na pewno ulatwiloby to prace poczatkujacym elektronikom (takim jak np. ja ;) przy skladaniu Sansampa :)\
Pozdrowienia

karczoch
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 20 sty 2006, o 11:19
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: karczoch » 6 lut 2006, o 13:14

No wiec mam prosbe - czy ktos ma rozrysowane rozmieszczenie elemetow do polaczenia w tym efekcie. Ale nie takie jak jest na Tonepadzie tylko takie jak np. TU ?? I czy ktos mialby na tyle samozaparcia zeby cos takiego ewentualnie zrobic - na pewno ulatwiloby to prace poczatkujacym elektronikom (takim jak np. ja ;) przy skladaniu Sansampa :)\
Pozdrowienia

Kożystaj ze zdjęć Takich gdzie już są wlutowane elementy- wydrukuj albo składaj przy włączonym kompie To+schemat+płytka+trochę główkowania i będzie ok

lucasx
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2006, o 13:01
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:

Postautor: lucasx » 12 maja 2006, o 17:07

Witam. Odrazu przepraszam ze odswierzam taki stary temat. Ale potrzebuje waszej pomocy. Mam problem z przelacznikami.... Nie wiem jak mam je podlaczyc... Mamy 3 przełączniki S1, S2 i S3. I teraz pytanie. Czy przy gornej pozycji przelacznika ma on laczyc A0 z A1 i tak samo B0 z B1? W srodkowej A0 z A2 i B0 z B2? I dolnej A0 z A3 i B0 z B3? Z gory dziekuje za pomoc.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 12 maja 2006, o 18:42

Przełącznik pierwszy:
S1A0 ma przełączać na S1A1, S1A2, S1A3; drugi (niezależny) segment tego przełącznika: S1B0 na S1B1, S1B2, S1B3.
W pozostałych to samo: pierwszy segment - S2A0 na S2A1, S2A2, S2A3 itd...
Załączniki
switch_wiring.gif
switch_wiring.gif (2.37 KiB) Przejrzano 16602 razy

Jacek-J129
-
-
Posty: 90
Rejestracja: 1 maja 2006, o 13:13
Lokalizacja: Smoszew
Kontaktowanie:

Postautor: Jacek-J129 » 12 maja 2006, o 19:25

Pięknie to zrobiłeś dobry pomysł a ile Cię kosztowało ?? pzdr.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 13 maja 2006, o 08:56

Nie licząc części, które miałem pod ręką - ok. 100zł.

lucasx
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2006, o 13:01
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:

Postautor: lucasx » 13 maja 2006, o 12:09

Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze jeden problem... Nie moge zdobyc kondensatorow 4,7nF ;( Jakich innych mozna uzyc? (u mnie w miescie w sklepie gosc na dzien dzisiajszy ma 10nF najmniejsze) Pozdrowienia.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 13 maja 2006, o 12:27

Dzieki za odpowiedz. Mam jeszcze jeden problem... Nie moge zdobyc kondensatorow 4,7nF ;( Jakich innych mozna uzyc? (u mnie w miescie w sklepie gosc na dzien dzisiajszy ma 10nF najmniejsze) Pozdrowienia.
Jak nie masz opcji zeby kupic to nie pozostaje nic innego jak odzysk... :)
Wez jakas stara plytke od TV czy magnetofonu i napewno znajdziesz.

lucasx
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2006, o 13:01
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:

Postautor: lucasx » 13 maja 2006, o 17:27

Znalazlem w starym telewizorze 4,7nF ale 400V. Moga byc?

Awatar użytkownika
Futrzaczek
-
-
Posty: 781
Rejestracja: 4 gru 2005, o 17:48
Lokalizacja: Piotrków Tryb
Kontaktowanie:

Postautor: Futrzaczek » 13 maja 2006, o 18:13

jeżeli rozmiar Ci nie przeszkadza - to ok :one:
I sprawdź czy nie są uszkodzone :)

lucasx
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2006, o 13:01
Lokalizacja: Chełm
Kontaktowanie:

Postautor: lucasx » 13 maja 2006, o 18:17

Eee tam rozmiar :P A jak sprawdzic czy uszkodzone? Bo jakos nigdy nie mialem okazji.

Wróć do „DIY - Do It Yourself”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości