Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

USB Cooling Pad - problem z połączeniem kabli

slawekk91
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2013, o 11:18

USB Cooling Pad - problem z połączeniem kabli

Postautor: slawekk91 » 3 gru 2013, o 11:49

Witam, po zakupie nowego laptopa postanowiłem zadbac o niego od samego poczatku, a wiec znalazlem sobie podkladke chlodząca. Wyglad i cena byla mi raczej obojetna, wzialem pierwsze co znalazlem w okolicy. Wczoraj po powrocie z pracy wyciagnalem podkladke z plecaka i zauwazylem ze nie dziala... Problemem okazal sie byc potencjometr ktory po ustawieniu na pewnym poziomie dzialal elegancko, lecz po doslownie dmuchnieciu w niego, wszystko trafial szlak. Dodatkowo zauwazylem oberwany kabelek usb (męski<->męski). Rozkrecilem podkladke i postanowilem zrezygnowac z potencjometru gdyz regulacji obrotow i tak nie uzywalem - zawsze wlaczalem na maxa dla swietego spokoju.

A teraz moja prosba do wszystkich bardziej zaawansowanych z taka drobna elektronika. Czy moglby mi ktos rozrysowac schemat podlaczenia kabli? Komplikuje sprawe fakt, ze w wiatrak wbudowana jest dodatkowo dioda podswietlajaca... Zalaczam zdjecia zeby nieco wam przyblizyc temat.

Wiem, ze to pewnie banalnie prosta sprawa, ale jak mowa "Kto pyta, błądzi" Razz

P.S. probowałem zrobic sobie taki kabelek jaki potrzebuje ze znalezionych 2 innych i kable wewnatrz polaczylem w kolejnosci

żółty - biały
niebieski - zielony
brazowy - czarny
czerwony - czerwony

Wiem, ze rozni producenci daja rozne kolory oznaczajace kable, ale nie mam dostepu do miernika elek. i musze to jakos zrobic metoda prob i bledow lub na czuja

http://sdrv.ms/1b6onOi - link do galerii zdjec

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: USB Cooling Pad - problem z połączeniem kabli

Postautor: ACeK » 3 gru 2013, o 13:10

Obrazek Jesli dbasz o swoj komputer to lepiej zamiast podlaczac wentylator pod usb (w mim) podlacz podlacz go do jakiegos starego zasilacza od telefonu. Zasilacz ma dwa przewody plus i minus. Zwiatraka wychodzi kilka przewodow ale podlaczajac tylko dwa powinien dzialac. Ktore to przewody bedziesz musial dojsc sam. Jesli zasilacz bedzie na okolo 5V to nie powinno sie nic popsuc. A tak w ogole to radze kupic najprostrzy miernik duzo nie kosztuj a duzo Ci pomoze Obrazek

slawekk91
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 3 gru 2013, o 11:18

Re: USB Cooling Pad - problem z połączeniem kabli

Postautor: slawekk91 » 3 gru 2013, o 14:41

Tylko, że tj podkladka pod laptopa i wolalbym nie dodawac juz zadnych kabli ktore musze podlaczyc do sieci :P

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości