Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gnizdo karty SIM - czym przylutować (Eryk T68i) ?

Awatar użytkownika
Tasaky
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 19:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Gnizdo karty SIM - czym przylutować (Eryk T68i) ?

Postautor: Tasaky » 24 kwie 2005, o 19:48

Witam Szanownych Elektroników

W telefonie Sony Ericsson T68i po małym LA-BUM odpadło od płytki całkowicie gniazdo wraz karą SIM. Telefon działa, bo gniazdo jest przymocowane na dotyk. Zrobiłem tzw. pająka (podgiołem wszystkie łapki w gnieździe) i karta jest widziana - telefon działa. Jednak mocą która pomaga w działaniu jest docisk jaki wywiera na gniazdo bateria telefonu. Czasami coś się przesunie i telefon ma ERROR-a.
Czym najlepiej przylutowac w/w gnizdo aby jednocześnie nie uszkodzić reszty płytki / telefonu? Lutownica transformatowa odpada z racji wielkiegooooo grotu. Myślałem o zakupie mikropalnika na gaz do zapalniczek. Wszelkia pomoc mile widziana.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.
:562:

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 kwie 2005, o 23:52

Cze.
Zanieś lepiej do serwisu GSM sam tego nie naprawisz...
Chyba , że masz Hot Air to wtedy luz, polutujesz (wygrzejesz) całego fona :)
Niestety Hot nie jest tani jakby co...:(
Nic nie kombinuj lutownicami bo jeszcze coś uszkodzisz :(
Tylko Hot (jak na mój gust)

Awatar użytkownika
Tasaky
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 11 kwie 2005, o 19:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: Tasaky » 25 kwie 2005, o 00:15

Cze.
Zanieś lepiej do serwisu GSM sam tego nie naprawisz...
Chyba , że masz Hot Air to wtedy luz, polutujesz (wygrzejesz) całego fona :)
Niestety Hot nie jest tani jakby co...:(
Nic nie kombinuj lutownicami bo jeszcze coś uszkodzisz :(
Tylko Hot (jak na mój gust)
Ok
Ceny Hota są już od 100zł. Servis to paranoja bo chcą min 200zł.
Dowiadywałem się u zegarmistrza (tego od elektroników) zrobi to za 20zł. Biorąc po uwagę to jak często (będąc laikiem) bedę wykonywał takie skomplikowane - precyzyjne operacje powinienem wybrać opcję 3 i zrezygnować z własnej interwencji. Chyba można zawierzyć gościowi, który naprawia np. zegarki Casio. Ma do tego sprzęt.

Choć kabelki zawsze mnie fascynowały i mam nadzieję dzięki Szanownym kolegom i stronie www dokształcić się nieco (poprzypominac sobie to i owo). Człowiek tej wiedzy nie potrzebuje na codzień, dlatego nie jest omnibusem. Ale z drugiej strony nie można być dobrym we wszystkim bo się jest wtedy dobrym w niczym. Temat jest do przemyślenia :? Mnie zmusza do robienia wszystkiego samemu sytuacja (brak kasy, ale teraz to dopada większość ludzi). No i mam po starym syndrom dłubka - złotej rączki. Z drugiej strony człowiek nie jest tak tępy żeby czegoś samemu nie zrobić. Potrafiłem naprawić alarm w aucie (elektryk sciemniał, że to stary model, nie ma schematu i najlepiej nowy za 2000zł założyć). Cały mój koszt to 50gr, nie licząc prądu i cyny (to były diody zenera).

Dzięki za info

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 kwie 2005, o 00:23

Ceny Hota są już od 100zł
Chyba nie mówimy o tym samym "Hocie"...
Bynajmiej Ja myślę o stacji z Hot Air-em :)
Oddaj zegarmistrzowi, pewnie posiada odpowiedni sprzęt.
Ja próbowałem z lutownicy Elwika zrobić Hot-a, jednak nie ma sensu się męczyć :(
Jak na razie, nic nie zastąpi Hot-a do takich napraw.
P.S. z tą kasą to święta prawda...coraz więcej ludzi to dopada :(

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 2 maja 2005, o 09:29

Bardzo ciekawe gdzie znalazłeś hot-a za 100 zł, ale już za 500 zł to bez problemu kupisz, lecz żeby przylutowac gnizdo nie musisz go mieć spokojnie przylutujesz transformatorówką małej mocy z cienkim grotem lub oporową lutownicą, o ile kiedys lutowałeś, chociaż eryki sa delikatne i można je łatwo uszkodzić, także na a twoim miejscu wybrał bym jakiś serwis wcale nie musi byc gsm.

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości