Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z monitorem LG StudioWorks 57i 15"

Haw
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 17 cze 2004, o 18:54
Kontaktowanie:

Problem z monitorem LG StudioWorks 57i 15"

Postautor: Haw » 17 cze 2004, o 19:02

Witam.
Mam problem: monitor od jakiegoś czasu "cykał", "strzelał" generalnie wydawał charakterystyczny dźwięk połączony z chwilowym (ułamek sekundy) zanikiem obrazu. Objaw powtarzał się coraz częściej aż w końcu przestał wyświetlać obraz i całkowicie zajął się cykaniem z częstotliwością około 0.2 - 1 Hz...
Czy ktoś wie co może być zepsute? I czy jestem w stanie naprawić to we własnym zakresie? Jestem obeznany jedynie z lutownicą i miernikiem ;-).
Będę wdzięczny za każdą pomoc.
Pozdrowienia.
H.

Awatar użytkownika
power
-
-
Posty: 87
Rejestracja: 7 sie 2003, o 09:23

Postautor: power » 17 cze 2004, o 21:30

Czy jesteś w stanie naprawić sam to zalezy co potrafisz?, Co do cykania to przetwornica ci próbkuje więc temu masz cykanie, albo jest nedociążona albo przeciążona lecz wtedy to raczej piszczy, sprawdź zimne luty, następnie tranzystor odchylania pionowego jak również kondensatory w przetwornicy i w gałęzi B+. Jak to zrobisz to daj znac jak postęp naprawą.

power

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 17 cze 2004, o 21:38

... następnie tranzystor odchylania pionowego jak ...
:) a nie poziomego :?

Guru
-
-
Posty: 250
Rejestracja: 30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Guru » 18 cze 2004, o 06:02

Skoro "cyka" to może wszedł tam świerszczyk lub konik polny.
No to masz problem bo widocznie się mu spodobało.
Nie zabijaj go bo jestem GREEN
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
peter falk
-
-
Posty: 53
Rejestracja: 23 mar 2004, o 18:20

Postautor: peter falk » 18 cze 2004, o 08:49

W monitorze prawdopodobnie przebity trafopowielacz. Zdejmij kapturek z kineskopu, rozładuj trafopowielacz poprzez dotkniecie wyprowadzenia W.N w tym kapturku do masy chassis i zmierz rezystancję pomiedzy tym wyprowadzeniem a masą- praktycznie idzie ona przy sprawnym trafie w setki Mom. Jeśli miernik wykaże jakąkolwiek rezystancję, to trafo do wymiany.
Kol. Guru, to patrzę, ostatnio robi za klauna w tym cyrku. :o :)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 cze 2004, o 19:52

Ja stawiam raczej na kondensatorek na przetwornicy,miałem duuuzo takich przypadków,ale zawsze moge się mylić.
Tutaj pomiary wszystko powiedzą....mierzyć mierzyć i jeszcze raz mierzyć.
Kolega peter falk dał też bardzo istotną wskazówkę :)

Lestat
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2006, o 12:14
Lokalizacja: chełm

Postautor: Lestat » 30 lis 2006, o 12:24

Witam!!!
Mam podobny problem z lg 57i a mianowicie od jakiegos czasu zaczal sie zwezac obraz o jakies 5 milimetrow i tracił ostrosc. pochodzi chwile i jest dobrze i tak w kolko.
Jeszcze pytanie czy ktos ma schemat tego monitora jak cos to prosze o maila mariusz_chelm@interia.pl
Z gory dziekuje!!!

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości