Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Mmaarrcciinn87
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2017, o 12:10

4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Postautor: Mmaarrcciinn87 » 14 cze 2017, o 12:24

Witam, jestem tu nowy i niewiem czy w dobrym dziale zakładam temat, otóż chodzi mi o to że dostałem od znajomego wkrętarkę z zużytym akumulatorem i bez ładowarki, po rozebraniu wkrętarki okazało się że jest to akumulator połączony szeregowo z 4 ogniw NiCD 1,2 V 1300 mAh, więc zakupiłem na allegro nowe ogniwa, teraz tylko niewiem czym je ładować, i pytanie do was czy można użyć ładowarki od telefonu OUTPUT: 4.9 V, 450 ma? I jeszcze pytanie ogniwa 1,2 v po połączeniu mają mieć 4.8 V zgadza się? Proszę o odpowiedź, dziękuję

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Postautor: ACeK » 14 cze 2017, o 17:35

Obrazek Akumulatorki NiCd sa bardzo wrazliwe jesli chodzi o uzytkowanie (efekt pamieciowy) dlatego lepsze by byly NiMH :arrow: Do ladowania jest np. :arrow: turnigy accucel 6 lub jej klony :idea: Taka ladowarka masz mozliwosc ustawienia pradu ladowania, napiecia koncowego czy kontroli temperatury. Mozna ja uzywac do ladowania wszystkich rodzajow akumulatorkow :no: Ta ladowarka co masz cos tam podladujesz swoje akumulatorki ale dlatego ze nie bedziesz nia w stanie naladowac poprawnie do konca :no: polecam Obrazek

Btw Ciagle nie dziala dodawanie zalacznikow :evil: :uhoh: :x

Mmaarrcciinn87
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2017, o 12:10

Re: 4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Postautor: Mmaarrcciinn87 » 16 cze 2017, o 13:45

Dzięki za odpowiedź, A mógłby mi ktoś podać jakie parametry powinna mieć taka ładowarka? turnigy accucel 6 to troche za dużo kasy ładować w stara wkrętarke

Mmaarrcciinn87
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2017, o 12:10

Re: 4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Postautor: Mmaarrcciinn87 » 18 cze 2017, o 16:08

??

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Re: 4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Postautor: ACeK » 18 cze 2017, o 20:51

Obrazek Jesli nie chcesz duzo wydawac to moze kup druga wkretarke (popsuta) z zasilaczem :idea: Nowe akumulary powinny byc uformowane (trzy razy ladowane do konca i rozladowane) ale jak to zrobic jak nie masz dobrej ladowarki :roll: Dlatego mozesz od biedy uzywac to co masz ale lepiej by bylo gdy bys mial jakis nawet zasilacz z regulacja pradu :idea: Wtedy ustawiasz 1/10 pradu znamionowego (akumulatora) ladujesz 12 - 14 godzin :P Przykro mi ze nie dostales prostej odpowiedzi ale temat wbrew pozorom nie jest taki posty Obrazek

Mmaarrcciinn87
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 14 cze 2017, o 12:10

Re: 4 Akumulatory NiCD połączone szeregowo

Postautor: Mmaarrcciinn87 » 19 cze 2017, o 10:00

No dobra, coś będę kombinował, dzięki za odpowiedź

Wróć do „Serwis urządzeń elektronicznych”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości