Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy da się w tej kwocie wybudować dom?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jno
-
-
Posty: 327
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Czy da się w tej kwocie wybudować dom?

Postautor: jno » 18 sie 2023, o 07:12

Witam. Moje pytanie brzmi. Czy przy dzisiejszych cenach, budując samemu z pomocą wujka/ojca/teścia itp, czyli systemem gospodarczym jestem w stanie nie duzy dom okolo 100 metrów uzytkowej, z dachem dwuspadowym, bez garazy, piwnicy itd. wybudować za 400 tys.? Dom prawdopodobnie z poddaszem użytkowym. Myślę, że max kwota którą dysponuję to 400-450 tys pln. Chodzi mi o budowę do wprowadzenia bez ewentualnie wykanczania góry póki co. Pytam, bo slyszalem juz opinie ze braknie na pol domu więc czy na prawdę jesttak zle? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

cezik
-
-
Posty: 533
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Czy da się w tej kwocie wybudować dom?

Postautor: cezik » 18 sie 2023, o 07:37

Uda się tylko bez ,,złotych klamek", rolet/żaluzji, Smarthomów itp. Wybierz najprostszą bryłę, unikaj okien dachowych, dużych otworów na drzwi wewnętrzne - zorientuj się najpierw jakie są standardy otworów, bramy garażowe też mają jakieś swoje standardy (my się dowiedzieliśmy w momencie zamówienia) na tym etapie można naprawdę sporo urwać dobrze planując. W cenach materiałów konstrukcyjnych orientuj się u wielu sprzedawców - naprawdę są różnice nawet na zwykłych rzeczach typu gwoździe, pręty gwintowane (wbrew pozorom one też robią spore sumy), jeśli chodzi o wykończeniówkę warto kupować już na początku budowy - często można kupić coś okazyjnie poniżej regularnej ceny, polecam również outlety, choć tu też warto weryfikować ceny z tymi w internecie. Smart na allegro też się opłaca zakupić i pierdoły tam zamawiać. Hurtownie internetowe dobrze porównywać ze sobą. Dużo pracy własnej i przemyślanych decyzji i za dwa lata mieszkasz na swoim i śmiejesz się z tych co mówili ,,nie da się".
W sieci jest wiele poradników:
https://hotelsgratis.pl/jak-obliczyc-tynki-wewnetrzne
O tutaj na przyklad jak obliczyć tynki wewnętrzne.

wilczyca
-
-
Posty: 82
Rejestracja: 16 lip 2020, o 09:01

Re: Czy da się w tej kwocie wybudować dom?

Postautor: wilczyca » 23 sie 2023, o 12:34

To możliwe. Tylko trzeba liczyć się z tym, że najniższym kosztem nie zawsze oznacza trwale, a tym samym może wysypać się kilka usterek

___________________________________________
polecana hurtownia budowlana - województwo małopolskie

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 162 gości