Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

posed
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2017, o 18:05

Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: posed » 25 cze 2017, o 18:22

Mam dość ważne dla mnie pytanie i może na tym forum znajdę na nie odpowiedź. Mianowicie dość niedawno zdecydowałem się na zmianę mojego dotychczasowego banku. Był nim Bank Ochrony Środowiska, czyli BOŚ. Jednak po wprowadzeniu przez tę instytucję prowizji za prowadzenie mojego konta, szala goryczy przelała się. Nie mam zamiaru finansować nadmiernie banku i przyszedł czas aby poszukać innego. Zaznaczę, że nie jestem łatwym i bezproblemowym klientem. Wymagam, aby nowe konto bankowe było darmowe, albo bardzo tanie w użytkowaniu. :)

Natrafiłem na recenzję konta direct w banku ing i zastanawiam się nad otwarciem rachunku osobistego. Kusi mnie darmowe prowadzenie konta, bez warunku wpływu wynagrodzenia na ror. Jak pisałem obecny rachunek niestety nie spełnia moich oczekiwań. Bank nie omieszkał wprowadzić nowych opłat. Zaś ja nie lubię gdy ktoś chce mnie robić w jajo. Nie ważne czy jest to bank, czy też inna instytucja finansowa albo osoba prywatna. Po to mamy wolny rybek, aby firmy walczyły o klientów a nie tylko na nich żerowały. Jestem, więc za głosowaniem nogami i szybką zmianą konta bankowego, jeżeli tylko te nie spełnia oczekiwań. Po co przepłacać, jeżeli w innym podmiocie można mieć to samo taniej albo nawet za darmo. Przeczytałem gdzieś tutaj na forum, że konto ing bank śląski prowadzi bez zbyt wysokich opłat. Będąc nieco w opozycji w stosunku do instytucji finansowych, które chcą żerować na klientach. Nie zrozumiałem jednak jak sytuacja wygląda w przypadku karty. :roll:

Czy jest darmowa, kiedy wydam nią min. 300zł miesięcznie?
Chyba taki jest warunek bezpłatności karty debetowej wydawanej przez ING Bank Śląski?
Ostatnio zmieniony 30 sie 2017, o 20:34 przez posed, łącznie zmieniany 1 raz.

piewu
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:36

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: piewu » 25 cze 2017, o 18:25

Bank z lwem to dobry wybór. Nie będziesz żałował wyboru tego rachunku, ponieważ poziom obsługi jest wysoki. Co do karty, to tak, warunkiem darmowości jest właśnie płatność na min. 300 pln. Samo omawiane powyżej konto ing opinie na temat usług ma na tyle dobre, że jest chyba warte zainteresowania. Tym bardziej, że jest to bank z naziemną siecią oddziałów w całej Polsce.

Czy zastanawiasz się, jakie konto wybrać dla swoich potrzeb? Na rynku istnieje wiele dostępnych dla Ciebie opcji. Banki oferują konta osobiste połączone z oszczędnościowymi, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz oszczędzać, a jednocześnie mieć dostęp do zgromadzonych środków. Banki oferują rozwiązania zarówno do gromadzenia oszczędność posiadacza oraz bezpośredniego zarządzania pieniędzmi.
Jeśli jesteś studentem to możesz posiadać całkowicie bezpłatne konto osobiste. Warunkiem jest wiek. Nie możesz mieć więcej niż dwadzieścia cztery lata. Jeśli spełniasz te wytyczne to możesz być pewien, że większość banków zaoferuje Ci dogodne warunki. Natomiast, jeśli ukończyłeś dwadzieścia cztery lata i interesuje Cię konto osobiste bez opłat to trzeba przyznać może być ciężko. Podobną ofertę ma konto Direct w ING Banku Śląskim dla klientów indywidualnych. Założenie konta Direct w ING nie jest skomplikowane, wystarczy złożyć wniosek przez internet. Na rynku występują raczej konta, za które praktycznie nie musimy płacić. Zazwyczaj warunkami są comiesięczne wpływy na rachunek. Kwoty są indywidualnie określone przez wybrany bank. Czasami darmowe konto możemy prowadzić, jeśli na co dzień używamy karty do robienia zakupów, wydając na przykład 300zł miesięcznie płacąc kartą za prowadzenie konta nie powinniśmy ponosić strat. :)

Dlatego z doświadczenia powiem, że ING to dobra opcja.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2019, o 18:48 przez piewu, łącznie zmieniany 2 razy.

posed
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2017, o 18:05

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: posed » 25 cze 2017, o 18:26

Zastanawiałem się czy mogę ustanowić pełnomocnikiem do konta Direct w ING Banku Śląskim obywatela UE nie posiadającego nadanego numeru pesel.

piewu
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:36

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: piewu » 25 cze 2017, o 18:26

Dowiedziałem się, że w ING w przeciwieństwie do konkurencji istnieje możliwość ustanowienia pełnomocnikiem do konta osobistego obywatela Unii Europejskiej, również nie posiadającego nadanego czyli wydanego numeru PESEL.

posed
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2017, o 18:05

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: posed » 25 cze 2017, o 18:27

Ta osoba musi mieć ważny paszport?

piewu
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:36

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: piewu » 25 cze 2017, o 18:28

Taka osoba musi mieć tylko ważny paszport oraz wydany inny dokument potwierdzający jej adres zamieszkania, jak również zgodnie z prawem posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.

posed
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2017, o 18:05

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: posed » 25 cze 2017, o 18:30

Można to załatwić online?

piewu
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:36

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: piewu » 25 cze 2017, o 18:31

Takie pełnomocnictwo nadawane jest w dowolnej placówce banku ING w Polsce.

posed
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2017, o 18:05

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: posed » 25 cze 2017, o 18:31

Dzięki za wszystkie informacje.

piewu
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:36

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: piewu » 25 cze 2017, o 18:32

Proszę bardzo i polecam się na przyszłość.

posed
-
-
Posty: 9
Rejestracja: 25 cze 2017, o 18:05

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: posed » 25 cze 2017, o 18:32

Spoko :-)

waldesz5
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:17

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: waldesz5 » 14 lip 2017, o 10:12

Mim zdaniem konto w banku ING to bardzo dobry wybór. W sensie stosunek ceny do jakości usługi jest na bardzo przyzwoitym poziomie.
Jeżeli chodzi natomiast o ewentualne koszta to praktycznie są one zerowe, trzeba jedynie spełnić jakieś tam drobne kryteria związane z płatnościami w sklepach z wykorzystaniem karty płatniczej. Tak aby suma przekroczyła określoną kwotę uprawniającą do redukcji ewentualnych kosztów. Sprawdź tutaj jeszcze.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2017, o 07:06 przez waldesz5, łącznie zmieniany 1 raz.

ROM
-
-
Posty: 292
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: ROM » 14 lip 2017, o 19:33

Całkiem ciekawy pomysł lokowania produktu 8) .
A tak na marginesie; od zgromadzonych na koncie środków nie mamy praktycznie żadnych odsetek, to jeszcze musimy płacić za samodzielne prowadzenie własnego konta (wyk. min. płatności to przecież opłata za konto).
Idę o zakład, że banki (żeby nie było to proceder wszystkich banków) nie udzielają darmowych kredytów.
Tak niestety, klijenci banków są strzyżeni jak barany :cry: .

ROM
-
-
Posty: 292
Rejestracja: 5 lis 2004, o 10:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: ROM » 13 sie 2017, o 20:13

No ja zastanawiam się nad kontem bankowym w Nest Banku. Słyszałem że warto tam założyć bo to zupełnie bezpieczne konto. Nawet tutaj można poczytać opinie o koncie w Nest Banku . Oferta brzmi zachęcająco więc warto też zapoznać się z tym bankiem zanim podejmiesz decyzję.
Nie ma bezpiecznych kont!
Eurokołchoz pracuje nad ustawą zezwalającą bankowi "zarekwirować" środki z konta klienta w przypadku problemów finansowych banku.

igoska
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 12 wrz 2017, o 13:28

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: igoska » 22 wrz 2017, o 09:07

Co do ING to od razu zaznaczę ze mają wysoki procent jak wypłacasz kasę u nich w oddziale. Bardzo wysoki! Nie opłaca się, ale czasem nie ma wyjścia bo bankomatu nie działają albo po prostu jest limit wypłat tak śmiesznie niski ze jak potrzebujesz 5 koła to problem, musisz to na 2 raty rozłożyc. Ja nie polecam, mi zdecydowanie bardziej przypadł do gustu mbank i z ing rezygnuje

Awatar użytkownika
tinos70
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 1 paź 2017, o 18:22

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: tinos70 » 3 paź 2017, o 18:22

Poszukaj porad na ten temat w Internecie. Moim zdaniem to jest w ogóle najlepsze możliwe rozwiązanie...

jno
-
-
Posty: 311
Rejestracja: 15 wrz 2017, o 08:18

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: jno » 10 paź 2017, o 11:15

Też tak uważam. Chociaż podpowiem jak to wygląda z mojego doświadzenia. Mam 3 konta bankowe, bo tak się składa, że żaden bank nie jest w stanie mi zaoferować wszystkiego. Aby mieć konto w jednym banku i być z tego zadowolonym. Gdy x bank jest darmowy, to nie ma placówek do wpłat. Gdy y ma dużo placówek, to jest płatny. Tak więc trudno znaleźć konto które spełni wszystkie oczekiwania. Aktualnych rankingów kont szukałbym np tutaj: http://www.tanie-konto.pl/
Ostatnio zmieniony 2 lis 2017, o 07:04 przez jno, łącznie zmieniany 1 raz.

tocca
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 19 paź 2017, o 10:50
Lokalizacja: śląsk

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: tocca » 20 paź 2017, o 12:45

Moi rodzice korzystają właśnie z ING i nie wyobrażają sobie zmiany na inny. Kiedyś jeszcze mieli eurobank, ale jakoś nie przypadł im do gustu (w sumie to nie mam pojęcia, dlaczego)

powes
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 4 lip 2017, o 22:37

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: powes » 31 sie 2018, o 23:36

Dzięki za uwagi, przemyśle to miałem zdecydować się na PKO ale Nest może rzeczywiście być lepszym wyborem. To rachunek o innych parametrach. :)

Słuszna decyzja, sądzę nie będziesz żałował. Bez karty to konto nie było by w pełni wartościowe i funkcjonalne przy obecnym poziomie życia i zakresie możliwości. To właśnie plastik sprawia, że ten rachunek możesz wykorzystać w pełni. Co do pytania o kartę, to tak, możesz ją aktywować sam. Zrobisz to o ile dobrze pamiętam na infolinii albo przez Internet. Samo dostarczenie karty jest też darmowe. Otrzymasz ją pocztą w zabezpieczonej, nie przezroczystej kopercie. Dodam jako ważną informację, fakt, że PIN nie będzie dostarczony razem z nią. Dlatego bank nest konto osobiste, również pod nazwą Nest jest dobrym wyborem. Wracając do zakładania to pin otrzymasz ją w oddzielnej kopercie, w innym czasie niż samą kartę (dla bezpieczeństwa). Jak dla mnie jest to słuszna polityka i brak opłat w tym banku. Przecież lepiej jest nie ponosić kosztów z tytułu operacji najczęściej wykonywany. Piszę oczywiście z perspektywy klienta. Zaś dla samego banku zlecanie samodzielne przykładowo przelewów przez Internet nie nastręcza takich kosztów, aby pobierać z tego tytułu jakieś prowizje. Robisz przelew sam zamiast pracownika banku, wiec nic nie płacisz. Miałem kiedyś takie obawy względem banków działających tylko w internecie. Jednak tutaj mamy podmiot, który ma również sieć placówek w całym kraju. Jednak zapewniam Cię że bank jest bezpieczny. Stosuje przecież kilka alternatywnych sposobów weryfikacji. Skomplikowane hasło oraz konieczność potwierdzania przelewów za pomocą jednorazowych kodów dostarczanych w wiadomościach sms. Słuszna decyzja i nie będziesz żałował. Zapewniam że Nest Bank należy do czołówki banków w Polsce, jeżeli chodzi o koszty prowadzenia konta. Zaś aktualnie wysoko oprocentowanych rachunków oszczędnościowych i lokacyjnych nie znajdziesz już praktycznie nigdzie. Skończyły się czasy, w których były to produkty oferujące wysokie stopy zwrotu. Teraz raczej chronią przed inflacją. :D
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019, o 00:21 przez powes, łącznie zmieniany 1 raz.

Vikor
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 28 paź 2018, o 10:28

Re: Czy konto w banku ING to dobry wybór?

Postautor: Vikor » 28 paź 2018, o 10:29

Polecam poczytać też konto ing direct opinie żeby wyrobić sobie własne zdanie. Na stronie jest wiele porad, wskazówek i opinii klientów.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości