Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Wybór studiów

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jurkov
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 16:35

Re: Wybór studiów

Postautor: jurkov » 30 wrz 2016, o 16:54

Trochę późno na decyzję, rekrutacja jest dosłownie do dziś. Co do elektroniki, po studiach dostaniesz pracę. Pytanie jest na ile płatną, bo nie oszukując się jest to ważne. Jeśli będziesz średni w tym co robisz to wypłata będzie średnia, ale wystarczy na spokojne życie. Jak będziesz dobry w tym co robisz to elektronika jest dobrym wyborem, który zapewni Ci dobrą wypłatę.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: Jacek Bogusz » 3 paź 2016, o 12:52

Słuszna uwaga przedmówcy. A poza tym, kto powiedział, że po studiach kierunkowych będziesz pracował w zawodzie? Wykształcenie na pewno się przyda, ale życie później stawia przed nami inne wyzwania.

smartkursyszkolenia
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 6 paź 2016, o 11:52
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: smartkursyszkolenia » 6 paź 2016, o 11:55

Hmm, raczej studia to nie dobry kierunek zwiększania swoich umiejętności w tym zawodzie. Poznasz wiele teorii, lecz praktyka będzie leżała.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: Jacek Bogusz » 6 paź 2016, o 12:39

Tylko od studenta zależy, co będzie "leżało". Jakbyś sugerował, że kończąc studia jest się głupszym... Absurd. Teoria bardzo się przydaje, jeśli się wie, jak jej użyć. Osobiście znam wielu skutecznych "macajewów", którym jednak nie powierzyłbym żadnego poważnego zadania. Praktyk bez teorii jest tylko naśladowcą.

Awatar użytkownika
MarcinDabzalski
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 13 wrz 2016, o 15:12
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Wybór studiów

Postautor: MarcinDabzalski » 18 paź 2016, o 09:27

Po studiach technicznych chyba najłatwiej znaleźć zatrudnienie. Moim jednak zdaniem przy wyborze studiów nie należy się kierować tym, co da nam pracę, tylko tym, w czy jesteśmy w stanie być dobrzy. Bo niezależnie od dziedziny jeśli będziesz w tym dobry, będziesz wykazywał zainteresowanie i determinację w tym to zawsze znajdziesz pracę.

zidane
-
-
Posty: 251
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wybór studiów

Postautor: zidane » 26 paź 2016, o 10:56

Po skończeniu liceum, taki młody człowiek staje na rozdrożu na którym nie ma drogowskazów, Umówmy się - nieliczni z nas wiedzą, gdzie chcieliby kontynuować naukę.
Wiele osób wybiera studia przez przypadek. A już wybór jakiegoś trudniejszego kierunku jak fizyka czy matematyka - na to decydują się nieliczni. Zobacz link.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2016, o 19:14 przez zidane, łącznie zmieniany 1 raz.

Tuśka99
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 10:00

Re: Wybór studiów

Postautor: Tuśka99 » 27 paź 2016, o 13:31

Po skończeniu liceum, taki młody człowiek staje na rozdrożu na którym nie ma drogowskazów, Umówmy się - nieliczni z nas wiedzą, gdzie chcieliby kontynuować naukę.
Wiele osób wybiera studia przez przypadek. A już wybór jakiegoś trudniejszego kierunku jak fizyka czy matematyka - na to decydują się nieliczni.
To jest chyba niestety znak dzisiejszych czasów - kiepskiego systemu nauczania, zmuszania wszystkich do bycia magistrami. Tylko magistrami od czego? ehh...

higher44
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 27 paź 2016, o 23:37

Re: Wybór studiów

Postautor: higher44 » 27 paź 2016, o 23:40

Dokładnie wiem sam po sobie jak to jest. Ciężko zdecydować się kim by chciało się być z zawodu już po liceum

Tuśka99
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 29 wrz 2016, o 10:00

Re: Wybór studiów

Postautor: Tuśka99 » 31 paź 2016, o 14:09

A wiecie, mnie to interesuje.... stal. Czytam sobie sporo o tego rodzaju płaskich kołnierzach stalowych, rurach czy kolankach. I tak się zastanawiam, czy studia w kierunku obróbki stali to coś, w czym kobieta się sprawdzi, czy raczej odpuścić sobie takie marzenie...
Ostatnio zmieniony 20 sty 2021, o 10:46 przez Tuśka99, łącznie zmieniany 1 raz.

cezik
-
-
Posty: 508
Rejestracja: 11 lip 2016, o 13:20

Re: Wybór studiów

Postautor: cezik » 21 lis 2016, o 13:44

Zgadzam się. Informatyka teraz rządzi, podobnie jak w latach 90 rządził marketing i zarządzanie.
Swoją drogą połączenie tych dwóch specyfikacji a więc informatyki, marketingu i zarządzania daje ciekawą mieszankę. Sprawdza się to przede wszystkim w prężnie rozwijającej się dziedzinie jaką jest reklama internetowa.
Warto też robić szkolenia dodatkowe, z kompetencji poszukiwanych na rynku pracy. Np link
Ostatnio zmieniony 25 lis 2016, o 12:59 przez cezik, łącznie zmieniany 1 raz.

piewu
-
-
Posty: 17
Rejestracja: 22 gru 2016, o 21:36

Re: Wybór studiów

Postautor: piewu » 12 sty 2017, o 01:26

Gdybym miał ojca prawnika to na pewno prawo :D

marecki83
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 lut 2017, o 15:12
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: marecki83 » 9 lut 2017, o 15:28

Jaki kierunek związany z elektroniką polecilibyście we Wrocławiu? Domyślam się, że najlepsza by była politechnika wrocławska prawda?

Izka123
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 5 kwie 2017, o 10:19

Re: Wybór studiów

Postautor: Izka123 » 7 kwie 2017, o 10:57

Chyba nie możesz się pytać, co teraz jest bardzo opłacalne. Najlepiej wybrać to w czym się jesteśmy dobrze, chociaż rozmawiając ze znajomymi większość racjonalną decyzję o studiach potrafi podjąć po licencjacie. Niektórzy diametralnie zmieniają swoje wybory. Ja myślę, że można decydować się na to, co się lubi nawet jeśli nie jest to zbytnio opłacalne. Sama jestem po nie prestiżowym kierunku, ale uważam, że nie o to chodzi. Wydaje mi się, że ten czas studiów trzeba przeżyć pracowicie. Po pierwsze należy inwestować w siebie: staże, praktyki, kursy i koniecznie języki. Ja będąc bardzo słaba z angielskiego najpierw zapisałam się na korepetycje do znajomej na filologii angielskiej, potem uczestniczyłam w kursie językowym, który kończył się obozem na Wyspach. Oczywiście, czas studiów, różnie to z finansami było i musiałam zdecydować się na pożyczkę na raty. Jeżeli znamy
https://loando.pl/wpis/wybor-pozyczkoda ... sze-zasady to nie musimy martwić się, że podejmiemy złą decyzje. Mi ten wyjazd bardzo pomógł otworzyć się do tego, żeby w języku angielskim komunikować się. Muszę przyznać, że mam dobrą pracę. A poza tym mogę jeszcze dodać, że ostatnio byłam na targach pracy i jeśli chodzi o dziedziny, w których poszukiwani są pracownicy to języki ( w tym niemiecki), marketing i informatyka.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Wybór studiów

Postautor: Jacek Bogusz » 7 lip 2017, o 21:41

A moim zdaniem inwestycja w wykształcenie zawsze się opłaca - nie zamieniłbym wiedzy na łącze światłowodowe. Pisząc o wykształceniu mam na myśli szerzej rozumianą edukację, niekoniecznie studia. Na przykład, swego czasu zaliczałem kolejne "punkciki" do Inżyniera Novella i co prawda firma już dawno nie istnieje, ale to była wiedza, która opłaciła się przez wiele lat i opłaca się do dziś, mimo iż już nie zajmuję się sieciami. A przy tym - co podkreślało wiele osób wcześniej - koniecznie znajomość języka obcego. Co najmniej angielski, a każdy kolejny to dodatkowy atut.

waldesz5
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 6 lip 2016, o 12:17

Re: Wybór studiów

Postautor: waldesz5 » 14 lip 2017, o 08:36

Bo teraz jest okres rekrutacji na wielu uczelniach, a prawda jest taka, że po maturze wiele osób najzwyczajniej w świecie nie wie co chce robić w życiu. Niewiele jest osób które kończą szkołę średnią jest zdecydowanych co do swojej przyszłości. A doradztwo zawodowe w naszym kraju wiadomo - kuleje.
Z pewnością wszelkie kierunki związane z technologiami internetowymi, branża IT która rośnie po kilkanaście procent w skali roku. Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić: http://www.handlowa.eu/pl/kierunki/studia-podyplomowe
Ostatnio zmieniony 21 lip 2017, o 05:48 przez waldesz5, łącznie zmieniany 1 raz.

dambo
-
-
Posty: 16
Rejestracja: 6 lut 2017, o 23:56

Re: Wybór studiów

Postautor: dambo » 14 sie 2017, o 00:19

no nie wiem, czy elektronika jest łatwiejsza niż informatyka - musisz mieć szerszy zakres wiedzy niż w informatyce - mówiąc o takim "średnim" poziomie, bo wiadomo, że jeśli chce się być baaardzo dobrym w jakimkolwiek zawodzie to trzeba mieć bardzo szeroki zasób wiedzy

zidane
-
-
Posty: 251
Rejestracja: 4 wrz 2016, o 11:46

Re: Wybór studiów

Postautor: zidane » 21 sie 2017, o 10:22

Skoro pojawiają się dylematy w sprawie wyboru studiów, zastanawiam się czy nie lepszą opcją byłoby rezygnacja ze studiów, zaoszczędzienie sobie 5 lat mordęgi i od razu przystąpienie do realizacji kariery zawodowej. Zwłaszcza, że studia nie gwarantują takich dochodów i awansu społecznego jak miało to miejsce 10 czy 20 lat temu. Lepiej zrobić sobie chyba kurs na instruktora nauki jazdy i uczyć ludzi. Kasa jest z tego niezła a i na brak atrakcji raczej nie można narzekać.
Proponuję jeszcze tutaj sprawdzić, swoją znajomość przepisów ruchu drogowego: https://www.ltesty.pl/
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, o 10:23 przez zidane, łącznie zmieniany 1 raz.

Infino
-
-
Posty: 276
Rejestracja: 3 paź 2014, o 10:36

Re: Wybór studiów

Postautor: Infino » 23 sie 2017, o 09:45

Wybór studiów powinien być rozsądną decyzją z tego względu, że rzutuje to na całą pozostałą karierę. Decyduje o być albo nie być. O tym czy będziemy dobrze zarabiali i czy praca będzie przynosiła nam satysfakcje.
Jest wiele zawodów tzw wolnych strzelców, freelancerów którzy bardzo dobrze radzą sobie na rynku - może więc warto pójść w tym kierunku?
Np aktorstwo? Rekrutacje wciąż trwają. Proponuję tutaj sprawdzić: http://akademiamultiart.pl/nauka-w-ama

marek86
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 25 sie 2014, o 20:19

Re: Wybór studiów

Postautor: marek86 » 22 paź 2017, o 16:51

teraz języki obce to podstawa. Nie wystarczy płynnie znać angielski ale przydałby się jeszcze jakiś język obcy

wagamarek
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2017, o 14:05

Re: Wybór studiów

Postautor: wagamarek » 24 paź 2017, o 14:10

Jestem tego samego zdania.

Wróć do „Nie(elektroniczny) Hyde Park”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości